İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

co-location yada dedicated

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
Arkadaşlar tanıdık bir firma 1mbit / 320gb aylık bandwith ile dedicated yada co-location öneriyor bana... Ben çok sıkıldım yabancı ülkelerdeki host sorunlarından ordan oraya taşı olmadı buraya taşı... Co-location yada dedicated olursa hiç değilse gerektiği yerde ben müdahale edebilirim verilerimi istediğimi gibi alırım gider firmaya... Böyle düşünüyorum ancak barındıracağım site sayısı ortalama 150 adet bunlardan yarısı mysql kullanacak, bw yeterli benim için bw için bir sorun olacağını sanmıyorum... Ancak mysql ve eğer windows olursa mssql aynı makineden çalışacağı için makinenin bağlantı hızını ve çalışma stabilitesini düşüreceğini düşünüyorum...
Bu hızda bir sunucuya sahip olan arkadaşlardan söylediğim şekilde ben verim alıp alamayacağımı öğrenmek istiyorum bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim...
Yok olmadı bir datacenter kuracam ya vallahi bıktırdı bu host olayı beni :)

djkickass

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1mbit alıcaksın bu 320GB BW hakkın olduğu anlamına gelmiyor. 1mbit in 30 gün boyunca dewamlı kullanman karşılığında 320GB transfer edebileceğini gösteriyor.

kesinlikle 150 site için 1mbit yetmez. herkezin evinde 1mbit war 10-15 kişi bağlansa sitelermi kitlenicek sen 150 siteden bahsediyorsun

winsock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
1 mbit yeterli olacaktir senin icin stabilite konusuna gelince bence iyi bir konfigurasyonla asabilirsin bu sorunu . yada SQL server ile Web serveri ayri ayri makinalarda kullarak stabilite saglayabilirsin

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5