İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Co-Locationda Dev Kampanya

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

berksehost

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
Merhaba BerkseHost olarak 1 Ocak süresine kadar yapılan başvurularda geçerli olacak bir co-location kampanyası hazırladık.Co-Location hizmeti yine İstanbul Mecidiyeköy N.I.S Bilişim A.Ş tarafından kendimize ait networkten verilmektedir.Kampanya detayları aşağıdadır

1 ATX KASA BULUNDURMA
1500GB TRAFİK
20 MBİT HAT
WİNDOWS VE PLESK LİSANSLARI ÜCRETSİZ
16 ADET İP
KURULUM ÜCRETİ YOK!!!
AYLIK SADECE 199 YTL

İlgili Link: http://www.berksehost.com/hsignup.php?pt=ds&plan=KAMPANYA

EKSTRALAR

*1 Adet IP Adresi 1 YTL / Ay
*100 GB Trafik 25 YTL / Ay
*200 GB Trafik 40 YTL / Ay
*300 GB Trafik 50 YTL / Ay
*Windows 2003 Web Edition Lisans ÜCRETSİZ
*Windows 2003 Enterprise Lisans ÜCRETSİZ
*Direct Admin 15$ / Ay
*CPanel/WHM 25$/ Ay
*Plesk ÜCRETSİZ

İLETİŞİM

web: www.berksehost.com
tel : 0538 661 45 64
mail: [email protected]

pcpazari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hocam kusura bakma da çok saçma sapan bir kampanya bu.

1000 mbps kapasite dahi alsanız ttnet'den 1 mbps fiyatı : 33 YTL olur.
20 mbps = 660 YTL.
Elektrik , telefon, kira, .... eklemeden. eklendiğinde çok daha artar.

Bana göre kandırmacan başka bir işlem değil.

ertu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
O hat sadece sana ait degil bu kısmı gözden kaçırıyosun.
Havuz bağlantısı sanırım. Ama fiyat ve sunulacak hizmet çok iyi.

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Seviyorum bu insanları ben
max 2 sene sonra "herkes bu işi yapar oldu ucuza et satıyorlar" cümleleri gezmezse ne oliim

berksehost

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
Hocam kusura bakma da çok saçma sapan bir kampanya bu.

1000 mbps kapasite dahi alsanız ttnet'den 1 mbps fiyatı : 33 YTL olur.
20 mbps = 660 YTL.
Elektrik , telefon, kira, .... eklemeden. eklendiğinde çok daha artar.

Bana göre kandırmacan başka bir işlem değil.

sevgili arkadaşım bunları yazmadanönce nixcon hakkında araştırma ve bizim sitemize bakmayı hiç denedinizmi gerçekten merak ediyorum.Biz ttnet değil telcom/turkcell altyapısını kullanmaktayız.Bilinçsiz bir şekilde satış baltalamayınız.

Seviyorum bu insanları ben
max 2 sene sonra "herkes bu işi yapar oldu ucuza et satıyorlar" cümleleri gezmezse ne oliim.
size cevabım ise şudur eyer 2sene sonra gidecek olsak sizce sunucu vs gibi yatırımları yaparmıydık bunu bir düşünün derim nixcon kabindeki co-location hariç tüm sunucular ve switchler bize aittir bunuda hesaplarsanız cuzi bir rakam olmadığını bulursunuz bence 2sene sonra kaçıcak birinin yapacağı yatırım değil.Saygılarımla...

pcpazari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Telcom'un fiyatlarını da biliyorum. Ki son derece yuksek ücretlerle çalışırlar.

Ancak bu gün için 20 mbps, 199 YTL,
Bir de şimdi daha dikkatli baktım. 1500 GB trafik yazıyor.

Acaba, 20 mbps port, Aylık 1500 GB trafik mi demek istediniz ?

Şunu da belirtmeden geçemeyeceğim. Bu gün ülkemizde en yüksek metro ethernet ücretleri ödenmekte. Piyasaya göre metro ethernet maliyetleri özellikle hosting şirketlerine, datacenterlara çok daha uygun verilmelidir. Verilmelidir ki içerik yurt dışına çıkmasın. Ancak malesef türk telekom metro ethernet fiyatlarını son derece yüksek tutarak ülkemizdeki şirketleri çok çok zor durumda bırakmıştır.

Örnek : 5 mbps metro ethernet = 1500 YTL + ozel iletişim vergisi,
oysa 4 mbps adsl = 89 yanılmıyorsam. Böyle bir zihniyeti kınıyorum.

Buna karşı eylem yapmayan toplanıp bir eylem yapamayan isp ve hosting firmalarını da ayrıca kınıyorum.

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
öncelikle kimseye "kaçıcak yada kaçacak" demedim. (eyer değl eğer )
ikinci olarak kendisine ait 7 sunucusu olan bir firma sahibi olarak ismi lazım olmayan o firmayı zaten tasvib etmiyorum ve orda barındırılacak herhangi bir sunucunun akıbetini de düşünemiyorum.

Gelelim esas değinmek istedigim fakat sizin inatla algılamak istemediğiniz noktaya ;

bu gün X hattı paylaşımla Y liraya yada dolara satıyorsunuz.
1 yatırım bedelinizi ve işlem hacminizi bilmiyoruz.
2 web sitesi adresinizde "firmanız" ile alakalı en küçük bir bilgi yok (vergi dairesi , vergi numarası , adres , normal telefon vsvs)
3 ve en önemli konu GÜVEN !
3.a iletişim bilgilerinde sadece "Cep telefonu" olan bir "Firma" ya Siz olsanız ne denli güvenirsiniz.
3.b Switch ve Server ( pc bile olsa) yatırımı yapan bir firmanın daha ciddi bir yapılanma içerisinde olması gerekmezmi ?

Dip not : amacım kimseyi karalamak değil , sadece soru sormak ve doğru bilgilere ulaşmaktır.

berksehost

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
size şu şekilde bilgi vereyim
1-öcelikle FİRMA değiliz
2-Ancak Ocak ayında artık olmamız zorunlu gözüküyor
3-firma olmanın gerçekten güven vericeğini düşünerek yanlış bilgi veriyorsunuz bir şahıs şirketi 1haftada kurulur ve 250-300ytl masrafı vardır yani bir awbs fiyatına güven sağlıyabiliniyorsa bu çok güzel bir haber
4-cep telefonu kendimin bu iş için kullandığım telimdir ve ara ara arayın 7/24 cevap verilir sanırım birçok kişi gibi ev telefonu verip bakkalın vergi numarasını yazacağımıza bu şekilde dürüst davranmak daha uygundur diye düşünüyorum.Saygılarımla...

CMYLMZ

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
size şu şekilde bilgi vereyim
1-öcelikle FİRMA değiliz
2-Ancak Ocak ayında artık olmamız zorunlu gözüküyor
3-firma olmanın gerçekten güven vericeğini düşünerek yanlış bilgi veriyorsunuz bir şahıs şirketi 1haftada kurulur ve 250-300ytl masrafı vardır yani bir awbs fiyatına güven sağlıyabiliniyorsa bu çok güzel bir haber
4-cep telefonu kendimin bu iş için kullandığım telimdir ve ara ara arayın 7/24 cevap verilir sanırım birçok kişi gibi ev telefonu verip bakkalın vergi numarasını yazacağımıza bu şekilde dürüst davranmak daha uygundur diye düşünüyorum.Saygılarımla...

insanları kendi düşüncelerinizle yargılamanız ne acı.
siz bakkalın vergi numarasını verdiginizde o açığa çıkmayacakmıdır ?

hani bir cümle vardır "özrü kabahatinden büyük olmak " diye .. bilirmisiniz bilmem.
"firma olmanın gerçekten güven vericeğini düşünerek yanlış bilgi veriyorsunuz" nasıl bir açıklamadır ?

Firma olmak güven verir çünki ;

1 Devlete karşı sorumlusunuzdur.
2 vergi dairesine karşı sorumlusunuzdur.
fatura kesme zorunluluğunuz var ve bu ülkeye vergi ödemek gibi bir yükümlülügünüz var yine sorumlusunuzdur

ve en önemlisi : YASALSINIZ DIR. ve tüm bu bileşkelerde doğru bilgilerdir.

yinede müşterilerinize sabır size başarı dilerim

berksehost

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
düşüncelerinize teşekkür ederim ancak her devlete vergi veren güvenilir olsa dolandırıcı firmalar olmazdı bunuda düşünün derim neyse 2ay sonra vergi levhamızı size buradan yazarım kolay gelsin

pcpazari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Devlete vergi veren güvenilirdi. Oyle kolayca dolandırıcılık yapamaz.

örnek : Siz fatura kestiğiniz an Gerek tüketici hakları dolayısı ile siz belli hizmet kalitesini sağlamakta mecbursunuz. Örneğin faturasız birine domain satsanız ve sonra da bu isme el koysanız kimse bir şey deyemez. Satın aldığını sanan şahıs başta.

Ama fatura kestiğiniz an siz o ismi karşı tarafın her isteğini yapmak zorundasınız. El koyamasınız. domaini birisi çalsa hapı yutarsınız. Karşı taraf istediği favayı açar. Hem de firmanın kaybettiği prestij, firma değeri ... gibi sebeplerle tahmin edemeyeceğiniz kadar büyük bir icraa ile karşılaşırınız.

Bundan dolayı alsında aklı olan bir şahıs faturasız iş yaptırmaz. Fatura demek devlet güvencesi demektir.

djkickass

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
adamın konusunu baltalama pazarcı kardeşim bu sorularına cevap verecek kişi berkse değil o soruların cevabınıda burada bulamassın.

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
baltalama değil bu.
klasik nixcon tartışması.
ama artık nixconun tartışılmasına gerek yok zamanında oldukça şiddetli tartışmalara da bizzat girdim.sonuç sıfır.tekrar aynı tartışmalara girip kalp girmek yersiz.bekleyip görmek,suyu akışına bırakmak lazım.

x7even

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çok güzel baltalamışınız konuyu tebrikler zaten cümlelerde nixcon kelimesi geçince gereksiz yorum yapacak kişiler direk atliyor konuya bu kişilerde belli zaten. Siz hala nixcona çamur ata durun hizmet almak isteyen gayet iyi şekilde hizmetini alıyor. Berkse de bu işi bilidiğim kadarıyla layıkı ile yapmaya çalışan bir arkadaşımız. Şu anlık resmi olarak yapmasa bile gidipde 20 30 ytl reseller alıp forumlarda cirit atan üçkağıtçılardan yada yurt dışından aracı olarak sunucu satışı yapıp 1 ay sonra ortadan kaybolan tiplerden değil. Başlangıç için ileriye dönük güzel ve ciddi yatırımları mevcut bizzat gördüğüm için biliyorum yakın bir zamanda kendi donanımlarını kendisi sağlayacak diye biliyorum başkaları gibi birşey bilmeden atıp tutmuyorum. Hayırlı satışlar

Dali

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Berk Arkadaşımı Bende Tebrik Ediyorum Güzel Fiyatlarla Co-Location İmkanı Sunuyor. Nixcon ile 15 Aydır Çalışıyorum ve 15 Aydır NİXCON DC yi Kötülüyorlar. Kendi Açımdan Memnunum Herkesede Tavsiye Ederim.

berksehost

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
merhaba kusura bakmayın müsait olmadığım için konulara bakamadım öncelikle iyi yada kötü yorumlar için herkeze teşekkür ederim ancak bazı yorumlar konu baltalamaya girmiştir neyse 1ay sonra herşey biticek diyoruz:) bugün itibari ile vergi levhası için gerekli başvurular yapıldı, ekstra olarak x7even arkadaşımızında belirttiği gibi dcdeki tüm sunucular ya bize aittir yada co-locationdur.Bu bilgileri yazmak istedim.Saygılarımla...

pcpazari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba,

Nedense Faturanın gerekliğini yazınca bir anda tüm şimşekler yazıma çevrilmiş. Fatura gereklidir. Yasaldır. Hizmet kalitesini gerektirir.... Bunu söylemenin nesi berkeyi baltalamak anlamadım.

Ek olarak yazımda nixcon 'a da laf etmişliğim yok. İyidir kötüdür tartışmaya bile gerek yok. Beyenmeyen almasın kullanmasın.

Benim burada en büyük hedefim türk telekomdur. Bu gün türkiyedeki Metro ethernet fiyatları dünyanın çok çok üstündedir. Bu fiyatlar daha uygun verilmesi gereklidir. Şarttır. Bu gün artık tüm isp 'ler adsl ve metro ethernet fiyatlarının uyumsuzluğu sebebi ile dedicated trafik vermekten vazgeçmişlerdir veya vazgeçmek üzeredilerler.

Örnek 1 mbps, 2 mbps, .. ile hosting hizmeti vermek mümkün değil. Neden ? çünkü özellikle kurumsal müşteriler alınan trafiği 4 mbps 'lerle sömürüyor. Bu da yüksek piklere sebep oluyor.

Berke ve diğerleri ....
Bu gün türk telekom Metro ethernet fiyatları 10 mbps 'den başlamalı ve de fiyatı 200 ytl olmalıdır. Anca bu sayede adam gibi hizmet verilmeye başlanabilir.

Bu gün türkiyeye bakın ? colocation hizmeti veren firmalar tümü 1 mbps, 2 mbps en falza 3 mbps fiyatları veriyorlar. bu hızlarla hosting hizmeti verilebilir mi ?

Tabi ki verildiği idda edilebilir. Ancak verilmesi mümkun değildir.

Yine de başta rekabet ortamı oluşmasında büyük hizmetleri olan nixcon ve sistemnet 'te bireysel olarak teşekkür ediyorum. Bu şirketler sayesinde isp 'ler de fiyatlarını aşağıya çektikleri bir gerçektir.

yazımını son olarak Türk telekomu kınayarak bitirmek istiyorum.
Sömürülmeye BANNNNN !!!!
TELEKOMA BANNNNN !!!!
YÜKSEK FİYATLI METRO ETHERNETE BANNNNNNNNNNNNNNNNN !!!!!!!

berksehost

0
Yasakli Uye
Reaction score
0
öncelikle bakın burası tt şikayet bölümü değildir yaptığınız resmen konu baltalamadır tt ucuz veriyordur pahalı veriyordur bunun tartışma yeri burası değil ayrıca fiyatlar pahalı gelebilir sonuçta kimse sizi almanız için zorlamıyor beyenmiyorsanız fiyatları yurt dışı terciedin şuanda ülkemizde fiyatlar budur düşmesiniz hepimiz istiyoruz ancak bu konunun tartışma veya şikayet yeri burası değil lütfen dikkat edelim.Mod arkadaşlarda konuyla ilgilenip gerekeni yaparlarsa sevinirim...

pcpazari

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Berk tt şikayet bölümü ile ne alakası var ?
20 mbps 199 YTL yazıyorsun. Aklı selimde mümkün olmayan bir fiyat.

Ama özellikle şu son yazından sonra ne düşübnüyorum biliyormusun ?

Şimdi sen bu fiyatları vermişin ya. Yarın öbür gün seni kurtarmasa. Ki normalde kurtarmasına imkan yok. Sen çekip gidersin. Resmiyet yok, vergi yok, sorumluluk yok.

Topla parayı sonra çekip git. Geçmişte olmadı mı ? bunu yapan çok kişi var. Adlarını sitelerini de yazabilirim buraya.

Yap vurgunu sonra kaç.

Sen beni moderatore şikayet ediyorsun. Dikkat et birisi de seni maliyeye şikayet etmesin. :):):)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5