İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Coca cola bundan sonra hayatımda yok...

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
http://www.suaytr.com/israil/
Tezatıdır - >http://www2.coca-cola.com/contactus/myths_rumors/middle_east_israel.html

Arkadaşlar Coca cola gerçektende cnn yaptığı açıklamada bu ay gelirini ve diğer aylardan bir miktar parayı israil ordusuna devredeceğini açıklamış.Ben bu haberi okutuktan sonra bugün içtiğim kola yüzünden kendimden utandım.Coca cola hariç başka bir kola içmeme rağmen arkadaşlar göz göre göre de paramı israil ordusuna veremem.Bu yüzden bundan sonra Kola içmemeye karar verdim.Sizde şunu bilinki içeçeğiniz her kola kurşun olarak geri dönecektir.Oradaki müslüman kardeşlerimizi babasız anasız bırakmayalım.Tepkimizi gösterelim.

Bir kişinin tepkisinden ne olur demeyin gün gelir bir kurşun eksilir,gün gelir bin kurşun.İnsanlık adına onlara yardımcı olmayalım...

Arkadaşlar iki durumda verilmiştir.Hangisine inanacağınız sizin insiyatifinize kalmış...

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ingilizce var mı sende ve verdiğin ikinci linki okudun mu?

ilkerrr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sizin verdiğiniz 2. linki bir okuyun
http://www2.coca-cola.com/contactus/myths_rumors/middle_east.html
ayrıca bu linke de bir bakın
böyle birşey gerçek olamaz diye bir ifadem yok farkettiyseniz
lakin coca cola gelirini israile devredeceğini açıklasa neden sitesinde bu açıklamayı yapsın.
Şehir efsanesinden başka birşey değil bence
Ha amerika karşıtısınızdır israil karşısıtısınızdır yahut her türlü emperyalizme karşısınızdır bu ürünleri tüketmezsiniz sizin tercihinizdir buna birşey diyemem. Benim karşı çıktığım olay bu bilginin gerçek olmadığıdır.

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben on yıldan beri coca cola kullanmıyorum, nedeniyse bizim yeteri kadar içeceğimiz var zaten, neden paramı gereksiz bir içecek için yabancılara vereyim ki.

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben özetliyim:
bizim için israile yardım ediyor falan diyorlar hatta NBC'de de çıktı bu haber, bunlar tamamen uydurmadır, 3. kişiler tarafından uydurulmuştur. coca-cola politik değildir, ülkelere destek vermez, politik ve dini destek vermez...

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
uyuz' Alıntı:
ben özetliyim:
bizim için israile yardım ediyor falan diyorlar hatta NBC'de de çıktı bu haber, bunlar tamamen uydurmadır, 3. kişiler tarafından uydurulmuştur. coca-cola politik değildir, ülkelere destek vermez, politik ve dini destek vermez...
Bu bana mail olarak gönderilmişti iki tezat durumun bir arada verilmesi ilginç ancak ben Amerika bünyesindeki birçok kuruluşun ve buna Amerikada dahil israile destek verdiğine inanıyorum.Bugün bize Iraka girmememiz konusunda baskı yapan Amerika orada binlerce masum insan ölürken sesini çıkarmıyor.Birleşmiş Milletlerin kendi adamlarını bile öldürüyor yinede sesini çıkaramıyorlar.Yani aslında dünyayı İsrail yönetiyor.Amerikayı ve kuruluşlarını sömürge yapmış sömürdükçe daha fazlasını istiyor.Bundan sonra ne olursa olsun Coca cola kullanmayacağım.Çünkü neden özellikler bu kuruluşun üstüne çok fazla gidiliyor.Ateş olmayan yerden duman çıkmaz bir sıra logosuda konuşuluyordu.Yani hiç güvenmediğim kuruluşlardan bir tanesi...

ilkerrr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Dediğim gibi olay burada coca cola kullanmak yada kullanmak değil. Coca cola kendi sitesinde uyuz arkadaşımızın dediği gibi bir beyanat vermiş, inanırsınız inanmazsınız bu tartışılır. Demek istediğim coca cola bundan soraki gelirimizi israil orusuna harcayacağız tarzında bir ifade kullanmamıştır.
Lakin dünyanın (hatta Türkiyenin) büyük şirketlerinin çok büyük bir kısmında yahudi ortaklar bulunmaktadır.

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bmw, volkswagen vs. bir dolu firma yahudi sermaye ile kurulmuştur.

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Yazık gerçekten çok yazık paraları olduğu için masum insanları öldürmeyi kendilerine bir hak gibi görmek gerçekten acizliktir.Gözümdeki en büyük aciz önce israil sonra amerikadır.

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
en aciz ülke biziz o kadar olay dönüyor ama birşey yapamıyoruz.

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
uyuz' Alıntı:
ben özetliyim:

cola yöneticisi gibi yazmışsın..
böyle büyük şirketlerin politik olmadığını, belli güçlere destek olmadığını ya da birşeyler karşılığı destek görmediğini söylemek mümkün değildir.

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
baktım önemli yerlerini aynen çevirdim :p
ben de adamlar açıkladıklarına göre yardım yapmamışlar demiyorum zaten. ama iki link verilmiş ve cola bu yardımı kabul etti diye verilen linkte bu yardım yalanlanıyor tezat bir durum :)

D

Dot Net

Misafir
birkaç soru sormak ıstıyorum.

1-bu linklerın ait oldugu siteler cocacola nın kendı sıtesı mı?
2-burada yazanları türkçeye cevırdınızmı?
3-israil ordusuna yardım ettıklerını söyluyorlar mı?

eger bunlar dogru ıse daha neden ınandırıcı gelmedı falan dıyorsunuz? baktımda herkes evt bunlar yazıyo dıyor, ama yıne herkes bunlar gerçek olamaz dıyor. iyi de bu http://coca-cola.com/ coca colanın orjinal sıtesı değil mi? orada yazana nasıl ınanmazsınız da bu dogru değil dersınız?

uyuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
herhalde benim mesajlarımı okumadın.

-coca-cola.com , cola-cola nın resmi sitesi.
-sitedeki açıklamada böyle bir yardımın olmadığı yazıyor.
-arkadaşa gelen mailde cola-cola bu yardımı kabul etti diye cola-colanın sitesindeki açıklama gösteriliyor ama önceden dediğim gibi o açıklamada böyle bir yardım yapmadık yazıyor.
-yazılanları yukarıdaki mesajlarımdan birinde türkçeye çevirdim.

neden inanmıyoruz.
-evet yardım yaptık deselerdi inanırdık. ancak "yapmadık diyorlarsa yapmamışlardır" da diyemiyoruz çünkü yahudilerin dünyadaki birçok büyük şirketin sahibi olduğunu ve yahudilerin birbirlerini çok tuttuğunu çok iyi biliyoruz ve yardım yapmış olabileceğini düşünüyoruz.

gifted

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Arkadaşlar kafası karışmasın diye arkadaşların ilk mesajı editledim.Sanırım şimdi biraz daha açıklayıcı olmuştur.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5