İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

çok acil format yardımı lütfen..

fatihank

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar yeni windows 7 yüklü bilgisayara xp yüklemeye calışıyordum ama bir türlü cd yi görmüyor. uğrşırken artık ne yaptıysam sistem açılmıyor. gerçi elimde windos7 nin kurtarma cd si var ama onu da görmüyor bilgisayar. şöyle bir uyarı cıkıyor:

dosya: boot/bcd
durum: oxcooooo98

...geçerli bir os girişi içermiyor

elimde xp format ve windows7 nin kedi orijinal cdleri var ama bir şey yapamıyorum kaldım bu ekranla böyle.

f2 ile boota giriyorum cdyi görmesi için ahciyi ide yapcakmışım galiba ama bu casper in boot meni çok değişik bulamadım. xp yi nasıl kurcam ya da windos7 yi nasıl eski haline gtircem yardım lütfen..

osahin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
34
arkadaşlar yeni windows 7 yüklü bilgisayara xp yüklemeye calışıyordum ama bir türlü cd yi görmüyor. uğrşırken artık ne yaptıysam sistem açılmıyor. gerçi elimde windos7 nin kurtarma cd si var ama onu da görmüyor bilgisayar. şöyle bir uyarı cıkıyor:

dosya: boot/bcd
durum: oxcooooo98

...geçerli bir os girişi içermiyor

elimde xp format ve windows7 nin kedi orijinal cdleri var ama bir şey yapamıyorum kaldım bu ekranla böyle.

f2 ile boota giriyorum cdyi görmesi için ahciyi ide yapcakmışım galiba ama bu casper in boot meni çok değişik bulamadım. xp yi nasıl kurcam ya da windos7 yi nasıl eski haline gtircem yardım lütfen..

xp cd'den boot eder fakat kurulum sırasında hdd'yi ahci seçiliyse xp soft hali ile bunu desteklemediğinden hdd görülmez, boot edememe durumu olmaz. f2 ile girmek yerine f12 ile boot menüye girin, başlangıç ortamı olarak cd rom seçin artık ne istiyorsanız onu kurun.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5