İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Çok Enteresan

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

phiberoptic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Google Adsense Hesabımda : 10.38 $ ancak anlamadığım bir şey var 196 kişi tıklamış nasıl bu kadar az oluyor ??? ilk başlarda daha çok artıyordu... :( :(

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Adsense reklamları değişkendir arkadaşım. Bir firma tıklama başına 0.5$ verirken, diğeri 0.01$ verebilir. Google tıklamalar için sabir bir fiyat biçmez. Zira fiyatlar Google&Reklam veren arasında belirlenir.

Ayrıca tıklamanın geldiği ülke, o linke gönderilen ziyaretçi gibi etkenler de fiyat değişikliği yapmaktadır.

123mp3

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google da en düşük reklam fiyatı bildiğime göre tr için 8 ykrş, dolar için 5 cent. Googleda bunun %65 ini veriyor bize. Ama sende çıkan reklam değişmiştir,cpm felan değişmiştir. Endişelenme desem senbilirsini, endişelen dersem yinede sen bilirsin.

S

samedmz44

Misafir
123mp3' Alıntı:
google da en düşük reklam fiyatı bildiğime göre tr için 8 ykrş, dolar için 5 cent. Googleda bunun %65 ini veriyor bize. Ama sende çıkan reklam değişmiştir,cpm felan değişmiştir. Endişelenme desem senbilirsini, endişelen dersem yinede sen bilirsin.
hayır %20 sine kadar veriyor.. örneğin 0,05 c ödeyen bi reklam veren için tık başı 0,01$ 'e e kadar veriyor..
başka bi deyişle kendi istatistiklerime göre google'ın tık başı verdii ücret aralığı

0,0099 $ < Tıklama Ücreti < 4,601 $

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
DefauLt' Alıntı:
Adsense reklamları değişkendir arkadaşım. Bir firma tıklama başına 0.5$ verirken, diğeri 0.01$ verebilir. Google tıklamalar için sabir bir fiyat biçmez. Zira fiyatlar Google&Reklam veren arasında belirlenir.

Ayrıca tıklamanın geldiği ülke, o linke gönderilen ziyaretçi gibi etkenler de fiyat değişikliği yapmaktadır.

reklam veren kendi ücretini kendisi belirliyor bu doğrudur. ama bir alt limit var. bu alt limit Türkiye için 8 kuruş idi ama ucuzlattılar bu ay içinde.

ucuzlatmadan kastım kelime bazlı. bazı kelimeler pahalı bazıları ucuz oluyor.
alt limit kelime bazlı oluyor anlayacağınız ben kendi kullandığım kelimeler için söyleyeyim ilk başlarda 8 kuruştan daha az teklif veremiyordum ama şu son 10 gündür 3 kuruş teklif verebiliyorum (bazı kelimerdeki alt limit 3 kuruşa kadar düştü).

bunları tecrübe ile söylüyorum. www.soyagaci.gen.tr nin reklamını (sistemi anlamak için) google ile biraz reklam ettik de (şu an için reklamımız aktif değil ama)

size tavsiyem gidin googla reklam verin sistemi anlamak için.

günlük bütçe belirleyip gideri kısa biliyorsunuz.
pasife alıp gideri durdurabiliyorsunuz
ama ilk başta aktivasyon için kredi kartınızdan 5 USD para kesiliyor. Tıklama başı para ondan sonra çalışmaya başlıyor.

inanın 10 USD bile vermeden reklam düzeni hakkında bilginiz olur.

bunu nasıl olsa reklam yayınında kazanırsınız.

Saygılarımla

phiberoptic

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Peki benim bir internet cafesi olan arkadaşım var. Cafede 72 tane bilgisayar var bu 72 bilgisayardanda hergün tık yapsam günlük ne kadar gelir bana ?

M

Metalirik

Misafir
Kesinlikle atılırsın.
Sen bugün git cafeye canım 72 bilgisayara tek tek otur tıkla. Yarın gel buraya ben niye atıldım gugil yaramaz vs. diye topic açarsın.
Zeki arkadaşım peki sen bu 72 bilgisayardan tık yapacaksın da bu 72 bilgisayarında IP adreslerinin aynı olduğunu unuttun mu ?
1 IP ile 72 reklam gez, yarın gel atıldım topici açarsın.
Hilesiz kazançlar dileği ile, aklını sitemin hitini nasıl arttırırıma çalıştır bence

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
phiberoptic' Alıntı:
Peki benim bir internet cafesi olan arkadaşım var. Cafede 72 tane bilgisayar var bu 72 bilgisayardanda hergün tık yapsam günlük ne kadar gelir bana ?

Google sizi clicker yerine kor :) Clicker tespitinde guzel bir numara vardir.

Reklama tiklama suresinden, reklamin goruldugu sure cikartilir. Dusuk bir sureyse tiklama amaciyla girildigi tespit edilir. Bu ard arda yasanmissa (farkli IP'ler dahi olsa) clicker oldugu anlasilabilir :)

Yani deseniz ki, bir gurubum var, 500 kisiyiz. Her gun herkes tiklasa mis gibi para kazaniriz, yanilirsiniz.

M

Metalirik

Misafir
Default'un dediği olayda da mail'ine bir posta gelir
"Geçersiz tıklamalar sebebi" ile sizi şutladık gidin buzdolabına kapısını açın ve bir bardak buz gibi su alın için, afiyet olsun

Google Adsense Ekibi

;)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5