İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Çok Garip Değil mi?

efsunkar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Mrhaba arkadaşlar ilk defa böle bişeyle karşılaştım. hemen hemen sıfır hitli blogum ve geçende açtığım www.aynadaki-dusman.com (başka sitede yok) sitesine adsense reklamı koymuşum. Bugün öle bi bakayım dedim.
Çok yüksek geldi gelir bana sizce normal mi?
Screen.:
adszerf.png

murdock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
google hesabında yeni açıldıysa normaldir ilk günler.4-5 güne düzelir :)

pacey666

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
54 klik için 4,48$ kısmını anladım da, sitenin tıklama oranı çok yüksek bir düşmanın olabilir :D

Loopus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
birileri uğraşıp duruyor malesef çekemeyen insan çoktur, benimde geçen hafta 3 gün 220bin gösterim atılmıştı adsense hesabıma emeğimize yazık olacaktı önlem almasaydık

murdock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
O zaman istersen google a email at durumu bildir.Sonra kapanmasın hesabın.2 yıllık hesap değerlidir.Çok kullanmasanda dursun kapanmasından iyidir.

karahann

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hemen telaş etmene gerek yok tık sayısı ve gelir oldukça iyi eğer filtrede kullanıyorsan bu zaten normal derim ama sen illaki rahat etmek istiyorsan adsenseye mail at (bence mail atıpta adamları boşuna kıllandırıp üzerine ilgi çekme :) )

ayrıca sayfa eBGBM oldukça yüksek gelirinde yüksek olması normal ;)

efsunkar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tamam tavsiyen için çok teşekkür ederim.{karahann}

GaLadRe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sayfa to yüzde 10 un üzerine çıktığı anda google sana şüpheli bakar. 100 de 25 olmuş senin şuan. Yani sitene giren her 4 kişiden 1 i reklama tıklıyor. Google düşünecek ya sitede içerik yok yahut çok fazla reklam doldurmuşlar diyecek. Sayfa to yüksek olan hesaplarıda banlıyorlar sonra neden banlandım diye konu açılıyor. Örneğin sitede reklam yerleşimi yeterli oranda olmasına rağmen örnek bir sayfa/tıklama oran yüzdesi.

Ekli dosyayı görüntüle 1964

karahann

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sayfa to yüzde 10 un üzerine çıktığı anda google sana şüpheli bakar. 100 de 25 olmuş senin şuan. Yani sitene giren her 4 kişiden 1 i reklama tıklıyor. Google düşünecek ya sitede içerik yok yahut çok fazla reklam doldurmuşlar diyecek. Sayfa to yüksek olan hesaplarıda banlıyorlar sonra neden banlandım diye konu açılıyor. Örneğin sitede reklam yerleşimi yeterli oranda olmasına rağmen örnek bir sayfa/tıklama oran yüzdesi.

Ekli dosyayı görüntüle 1964

sayfa to oranının yüksek olması banlanma sebebi olamaz boşuna arkadaşı korkutmayalım :) çünkü sayfa to oranı yüksek milyonlarca site vardır ve google bunların hepsini kontrol edemez.ayrıca arkadaşın sitesi daha yeni ve reklam yerleşimi de oldukça güzel google hiç bişey diyemez bence :) zamanla kazanç zaten biraz düşecektir...

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
tıklamdan degilde aynı boyutta (468*60) boyutunu 3 tane kullanman sakıncalı sitede cıkan reklamlar pek cok kazandırcak reklam degil bu başka ihtimal veriyor sanırım 2-3 tane pahalı bir reklam cıktı ve yurt dışından giren birine dek geldin ve BGBM Yükseltmiş.

Bunun yüksek görülmesi her reklamda yüksek cıktıgı anlamını taşımıyor oradaki oran hep ortalamadır. BGBM reklama tıklayınca yükselen bir şey degil reklam kalitesine ve pahalılıgına baglı. Her giren reklamlara tıklasa bile BGBM yükselmez cıkan reklam 0,01 veriyorsan 10 kişi hepsi tıklasada bu oranı 0,20 cıkartacak hali yok..

Sitede cıkışlar az ise yani ziyaretci cıkış olarak reklam ilgisini görüp tılıyorsa 4/1 tıklaması normal 200 gösterimde 150 tık olsa şüphe duyarsın ama 50 tık cok şüphe getirmez.

Sadece yabancı ve yurt dışı user dek gelmiş ve kaliteli reklama tıklamış..

Bu kadar telaş etmeyin bence..

efsunkar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşın sitesi daha yeni ve reklam yerleşimi de oldukça güzel google hiç bişey diyemez bence
tıklamdan degilde aynı boyutta (468*60) boyutunu 3 tane kullanman sakıncalı sitede
bot yerleştiriyor reklamları otomatik olarak.
2-3 tane pahalı bir reklam cıktı ve yurt dışından giren birine dek geldin
ekseriyet itibari ile ajans siteleri çıkyor oyunculuk felan.
Bi de dizinin yayınlandığı gün böyle olmuş heralde yurtdışından çok arama yapmışlar.

Ayrıca yorumlarınız için teşekkür ederim

LaTenT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
efsunkar,
Saldırı almışsın. O siteden %25+ to gelmez. Durumu adsense-tr ye bildir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5