İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Çok gösterim, az para!?

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
Merhaba,
Yani 10k da 8k tık alan sitenizmi var?

hayır sırf o amaçla yapılmış içerik sayfalarım var tek site içinde. binlerce sonucu olan kelimelere değil, sadece özellikle arayanın ulaşabileceği konularda. o yüzden bin hitlik site/ sayfa değil söz konusu. günlük 5-10 kişinin geldiği özel ziyaretçilere yönelik sayfalar.

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yani adsenseyi inciğine cinciğine kadar ayırdın :D Helal olsun karde$ ne diyim :p

sonuçta para kazanmak için uraşıyor herkez. ben ise hobi olarak takılıyorum. deniyorum, banlanıyorum inceliyorum uraşıyorum yazıyorum. ben denemiştim ve güzelde olmuştu. içeriği iyi kazandıran bir sayfada 4 saat içinde 70 gösterim 26 tıklama ve 5 $ kazanmıştım. sonuç hesap halen açık. işler yoğun uraşamıyorum bu aralar.

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
4 tık 0.06 $
6 tık 0.08 $
eCPM : 0.55 $

eCPM bu ise ee tık ödemeside bu olur..
Dediğinizin aksine az gösterimim var(günlük 100-150 sayfa gösterimi), ama bu aya özel bir durum az para olmuş bende de buna ne demeli :cool:
Şubat ayı bu sitemin istatistiklerine baktım eCPM 1.5 $ altına hiç düşmemiş, reklamverenler dinleniyor sanırım başka bir sebeb aramıyorum çünkü eskiden büyük firmaların reklamlarını görürdüm intel vs.. Hepsi çekildi..

hakimi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya komik gelecek ama 700 tıka 11$ falan geliyor :) bende gülüyorum kendime :) böyle giderse googleın bir farkı kamayacak. 700 * 0,02 = 14 YTL
10$= 14 YTL bence biraz abarttı google bizim için. böyle gideerse web master kaybetmeye başlar tabi uzun vadede. TR de daha sağlam biri çıkarsa. Şu an bulunan sistemlerde text reklam şansı yok (banner getiri şansını düşük görüyorum, google text e 3 tıklanıyorsa ötekiler bir bile alamıyor göze batıyorlar) olanlarında tasarımları kötü bence. Sitelerim arasında ing. sitelerde var.

varyemez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
o halde bir sayfaya 1 den fazla reklam birimi koymanın tık basına gelen kazancı düşürdüğünü mü söylüyorsunuz gösterim açısından?

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
o halde bir sayfaya 1 den fazla reklam birimi koymanın tık basına gelen kazancı düşürdüğünü mü söylüyorsunuz gösterim açısından?

kaliteli reklamın çıkması açısından önemli. mesela italyayla ilgili bir site açtınız diyelim içinde sadece otel tanıtımları mevcut. birden fazla ünite kullanırsanız italyayla ilgili az veren konu dışı reklamlar çıkacaktır genelde. ama tek üniteyle içeriğe en uygun reklam yer alcaktır.

varyemez

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
kaliteli reklamın çıkması açısından önemli. mesela italyayla ilgili bir site açtınız diyelim içinde sadece otel tanıtımları mevcut. birden fazla ünite kullanırsanız italyayla ilgili az veren konu dışı reklamlar çıkacaktır genelde. ama tek üniteyle içeriğe en uygun reklam yer alcaktır.

anladım teşekkür ederim ;)

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ya komik gelecek ama 700 tıka 11$ falan geliyor :) bende gülüyorum kendime :) böyle giderse googleın bir farkı kamayacak. 700 * 0,02 = 14 YTL
10$= 14 YTL bence biraz abarttı google bizim için. böyle gideerse web master kaybetmeye başlar tabi uzun vadede. TR de daha sağlam biri çıkarsa. Şu an bulunan sistemlerde text reklam şansı yok (banner getiri şansını düşük görüyorum, google text e 3 tıklanıyorsa ötekiler bir bile alamıyor göze batıyorlar) olanlarında tasarımları kötü bence. Sitelerim arasında ing. sitelerde var.

Video sitesinden pek fazla birşey bekleyemezsiniz. birde gösterim çok olur video sitelerinde birde video sitelerini google sevmez %90 durumunda banlıdır.

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Video sitesine eşdeğer reklamverende zaten bulunması biraz zor gibi o sebeble tıkbaşı ödemelerinde az olması bence doğaldir.

hakimi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar bende yabancı oyunsitesi (sattım) ve yerli oyun siteleri yanında başka sitelerde var. video sitelerinin getirisi oyunlardan daha iyi ama bu ara gerçekten çok düştü. hayırlısı :)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5