İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Çok gösterim, az para!?

pigeon

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
Benim anlamadığım şey, google gösterim düşük olunca çok veriyor gösterim çok olunca az veriyor, bu ne saçmalıktır yahu?
O zaman herkes günlük hiti 100 olan sayfalar açar, niye sabah akşam uğraşıp da 10 bin hitlik bir sayfa yapsın ki insanlar o zaman?

Alpsi
(alıntıdır - yazım hataları düzenlenmiştir.)

yazı hakkında yorumlarınızı alabilir miyim?

gokhandnzl

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benimde acayip derecede düştü. hatta o kadar ki herzamanki tıklama oranından daha düşük tıklama aldım görünür derecede hemde. hitlerde bi düşüş yok. kazancım da 3/4 oranında düştü. rezalet...

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Yani benim reklamım olsa daha çok insana gösterilmesini isterim ama google diyoki bu gösterimler kaliteli değil hem az tık verenleri böylece aradan çıakaralım pahalı reklamlarıda az hiti olan ama hedef kitleli hiti olan sitelere koyarız bu sayede reklamları kolay kolay hemen eritmemiş oluruz

lovemove

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aynen hitler azalınca para çoğalıyor. hitler yükselince düşüyor.

STI

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
fazla gösterim şu şekilde aynı oranda para getirir.Mesela anasayfalar reklam tıklanırlık açısından çok düşüktür,sen anasayfada yayınlarsan tabi ki az kazanırsın ama ara sayfalarda yayınlayıp birde bu kısımlarda çok gösterim yaparsan kazancın daha fazla artacaktır.

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
İyi ama zaten bunu defalarca tartışdık.Google mantığına göre; en yüksek parayı veren reklam ilk olarak sitede çıkmatadır.Daha sonrada gittkçe daha az veren reklam sahipleri çıkar.Örnek sitemiz; A konusu üzerine.A konusuna reklam veren 7 firma var.Ziyaretçi sitemize ilk girdiğinde reklama tıklarsa, en kaliteli reklama ulaşacakdır.Tıklama oranı yüksek olacaktır.Çünkü google belli bir oran üzerinden ödeme yapmaktadır. ( mesela her tıklamanın %30 'u nu veriyor gibi.. ) Olur ziyaretçi anasayfanıza girdi, ilk reklama tıklamadı ve ikinci sayfaya geçdi.Aynı içerikde reklam çıkdı, 2. reklamverenin cpmsi düşük olduğu için kazancımızda düşük olacaktır.Yukarıda arkadaşımızında dediği gibi, çoğu kişi anasayfaya ads koyma taraftarı değildir.. İçeriğe gömmek, az tıklama ama yüksem cpm anlamına gelir.

STI ' ye katılmadığım noktada, çok gösterimi ara sayfalarda yapsakta, yine cpm nin düşeceğini düşünüyorum.

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
%10'dan yukarısı için risk deniyor. bu konuda ne diyeceksiniz ?

Merhaba,
Sitenizin içerigi ve durumu %10 dan fazla tıklamaya müsait olabilir daha dogrusu bunu siz saglarsınız ancak tüm ads programalarında oldugu gibi maksimun tıklama oranı %15 %20 arasıdır bundan fazla tıklama oranı olursa ads yetkilileri sitede teşvik yada hile ararlar yüksek ihtimalde bulurlar. hiç bir program görmedimki %20 in üzerinde tık oranı çıkartsın (kurallar dahilinde)

senolcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Son 10 gündür adsense gelirleri yerlerde sürünüyor,arada düşüşler oluyordu ama bu sene başından bu yana benim gözlemlediğim 2. sert düşüş, artık daha sık olmaya başladı düşüş dönemleri.Bir ara tartışıldı hatırlarsanız "google kendi payını mı arttırıyor" diye, bence piyasada hakim bir konuma geçtikten sonra bunu gerçekleştirmeye başladı.Eğer böyle ise gelirler artık pekte yükselemeyecek demektir.Sizlerin bu konudaki fikirlerini almak isterim.

S

Sevgimix

Misafir
Google

Merhaba Benim Öyle Aşırı Bir Bilgim yok Sadece bildigimi paylaşmak istedim A Site 1000 tekil site günde 100 tıklamada 10$ aliyorsa B Site 10.000 hite site günde 100 Tık Aliyorsa 1$ veriyor.

Yani o 1000 tekilde 100 tıklama aliyor google b siteden 1500 tıklama bekliyor fark bu yani gösterim coq olursa tıklamada %15 gibi oran olması lazim

Neb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar, gösterim ne kadar çok olursa, kazanacağınız miktar o kadar fazladır. Az gösterime çok tık her daim tehlikelidir. Fikrim bu..

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
Arkadaşlar, gösterim ne kadar çok olursa, kazanacağınız miktar o kadar fazladır. Az gösterime çok tık her daim tehlikelidir. Fikrim bu..

çok yanlış bir kanı. ziyaretçilerin 80% inden fazlasının tıkladığı sitem var. 5-6 aydır sorun yok. önemli olan uygun reklam çıkartan içeriğin olması ve iyi yerleştirilmesi.

Neb

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
çok yanlış bir kanı. ziyaretçilerin 80% inden fazlasının tıkladığı sitem var. 5-6 aydır sorun yok. önemli olan uygun reklam çıkartan içeriğin olması ve iyi yerleştirilmesi.

Ne bileyim abi, bana sakat geliyor %10 olayı Mohti'de demiş ya. O mevzu..

qdin

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1

Merhaba,
Yani 10k da 8k tık alan sitenizmi var?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5