İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Çok ilginç bir virus

smyagol19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ii hoş demişşin arkadaşım ama ben kafeci deelimm 5 farklı kişiyizz adamın pc yı camda aşşagı atamamkıı :) ama bi çaresine bakacazz işte bilgilendirdiğin için sagoll.....

kongre

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
o espirisiydi gider konuşursun ağımızda bir virüs var diye tek tek denersin bulursun inş

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Bilgisayarinin kablosunu networkden çek, yani ethernet kablosunu cikar. Daha sonra temiz bir kurulum yapip kaspersky'i kur.

"Ağ bağlantılarım"ı aç. "Yerel ağ bağlantısı" sağ tuş ile tıklayıp özelliklere gir.
Açılan diyalog penceresinde "Microsoft ağları için dosya ve yazıcı paylaşımı" seceneginin başındaki işaret(tick)i kaldır. Tamam ı tıkla.

Varsa "kurman gereken" başka güvenlik yazılımı, onuda kur ve ethernet kartının kablosunu takıp Kaspersky'i güncelle.

Elinden geldigince dosya ve klasorlerine paylasim vermemeye calis. Bu virus networkden bulasiyorsa kullandigin isletim sistemi güncel olmayabilir. Windows unu güncelle, tabi kaçak bir işletim sistemi kullanmıyorsan.

Ayrıca birazda sakin olmayı dene, forum kurallarınada uygun yaz.

smyagol19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
format atmadımm ama şu agı yaptımm olmadı bide kardeşimm ben 5 yıldır bilgisayar kullanıyomm ılk defa bir forum sitesine uye olup konu açtımm birde dün bitane daha açtımm konu yanı burda kurallardan haberim yok okumadımm kullanım şartlarını yanlış bişey yazdıysam hangisi soyle düzeltiyimm

kongre

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yine geldi yavvv. ben bu pc işini bırakıcam dağlara çıkıp davar yayıcam . içne ederim teknolojinin. bu ne beee

rosende

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
bendede bu vardı okul makınalarındaydı 48 adet en son tum agı kapattık bastık formatı duzeldı... ama hepsıne bırden...

Nick_

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
S.a

Arkadaslar bu sabah aynı sıkıntı benım basıma da geldı. Windows bılesenlerı ekle/kaldır dan explorer ı ve program ekle kaldır dan da explorer 7 yı kaldırıp Windows bılesenlerı ekle/kaldır dan explorer ı tekrar yukledım hıc bı sorun kalmadı..Kolay gelsın

kongre

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ne yapsanda biyerlerden çıkıyor

S.a

Arkadaslar bu sabah aynı sıkıntı benım basıma da geldı. Windows bılesenlerı ekle/kaldır dan explorer ı ve program ekle kaldır dan da explorer 7 yı kaldırıp Windows bılesenlerı ekle/kaldır dan explorer ı tekrar yukledım hıc bı sorun kalmadı..Kolay gelsın

onu çok denedik yakında tekrar gelir. hazırlıklı ol

barishak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bir kamu kuruluşlunda bilgisayar işletmeniyim. burda ağa bağlı 120-130 bilgisayar var ve 10 gündür hepsinde g0ld denen pislik (Allah Belasını Versin) bulaşmış durumda.

c: ye d: ye Q format U format- Norton, Karspersky 7, Nod32, spydoktor AVG PRO 8, Avast Pro 8 ve minumum program temizleyemedi.

program explorer da açılış bir siteye ve bannera yöneltiyor. aşağıdaki hatayı veriyor ondan sonra isterdiğimiz siteye girebiliyoruz. bu yönlendirdiği sitede gif uzantılı bannerlar var ve değişik numaralarda sanırım biz istemeden her explorer açtığımızda buna tıklıyor ve birilerini zengin ediyoruz bu trojen sayesinde.

g0ldmn2.jpg

formattan sonra virus programlarını spyları kuruyor sonra ağ kablosunu takıyorum yeniden birkaç saatte tekrar bulaşıyor. aynı anda 120 kadar bilgisayara format atmak çok zor amirlere de anlatamıyorsun derdini serverda yok. 4098 sınırsız internet 4 portlu bir modem ve pegasus swiçlerle dağıtılmış vaziyette.

sıra çözümde: ben tayin istedim önümüzdeki hafta inşallah başka kuruma geçecem yoksa kafayı yiyecem.

smyagol19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar neden beni dinlemiyorsunuz ki bu problem çinlilerin ve rusların de başına gelmişş ve galiba çozümü bulmuşlarr çince veya rusca bilen yok muu?? bide şuna bi bakınn arama motorlarındaa (((((Exploit.JS.RealPlr.ig))))) bu virüsün adıymışş galibaa ole dediler..

cawbella

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Benim evdeki Pc dede ayni sorun vardi format attim. 50gb mp3 arşivim yok oldu.

gonennet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
...

Arkadaşlar bu virüsle ben de boğuşuyorum... Format, anti-virüs vs. vs... Hiçbirşey çare olmadı. Internette biraz araştırma yaptım virüsün tabanı W32.Almanahe diye bir virüse bağlı. Bu virüsle ilgili yeterli miktarda döküman var. Fakat ordaki talimatlar da işe yaramadı... Ve internet cafemde 30+1 makine var... Hepsini formatlamayı göze alacaktım ama bu konuyu incelerken 40 makinelik bir internet cafeden bahsedilmiş. Ordaki arkadaş en son modem değiştirmeye gideceğini, sonucu bildireceğini belirtmiş... Herhangi bir anti-virüs şirketinin bu başlık altında açıklama yapmasını mı bekleyeceğiz ? Yoksa kendimiz çareler mi arayacağız ?

smyagol19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya uff ya sıkıldım artık bu vırusten haa kırcam pc yı valla açmak bile istemıyomm artık her msn acısımda basıma bela oluyoo yardımm monzıllayla yırrtık derken lıve searc a tutuldukkk

seyyahx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Esselamun Aleyküm Öncelikle

Pc Ye alman virüsü bulaşmışsa hiç durma format at

yok bulasmamissa anti vir kurmanı tavsiye ederim gerçekten süper ötesi bi anti virüs nod32 ye 1000 çeker ...

Alman virüsünü şu ana kadar temizleyebilen bi anti bulamadım çünkü bildiğime göre exelere bulasiyormus gecen gün bi leptopda tarattım full exe leri sildi ama sonunda formatladim

kongre

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kendi haline bırakalım

yapmadığım bişey kalmadı. kendi haline bırakıyorum defolsun gitsin

smyagol19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yaw arkadaşlar bı adsl yı deestırcem dıyen var dı o noldu valla bı haber verse barıı oldumu bu arada kongre monzılla kullan o sorun yapmıyoo

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5