İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Çok önemli

Harbiden

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
türk interneti gercekten webmasterlar acısından çöküş içerisinde bi yandan telekom siteleri banlıyor bi yandan radyo yayını yasaklanıyor bir yandan adsense hesapları onaylanmıyor.

soyleyecegim şu ki;

birisi çıkıpta demiyor ya ne oluyor bişeyler yapalım en basitinden bügün google türkiyeye ofis acmıs basına erem karabey şahsını müdür olarak atamıs bu adam kesinlikle %100 diyorum türk webmasterların adsense basvurularındaki gecikmede payının %100 oldugunu sahsen dusunuyorum cok aciz kaldık biri artık biseyler yapmalı yada hep beraber biseyler yapmalıyız bi ses gelsin artık cok pasif kaldık

umarım aranızda benim yazmak istediğim kelimeleri buraya yazmak için içinden gecirmis olanlar vardır.
birileri artık bir çığlık olsun rica ediyorum tüm webmaster ..

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Harbiden' Alıntı:
türk interneti gercekten webmasterlar acısından çöküş içerisinde bi yandan telekom siteleri banlıyor bi yandan radyo yayını yasaklanıyor bir yandan adsense hesapları onaylanmıyor.

soyleyecegim şu ki;

birisi çıkıpta demiyor ya ne oluyor bişeyler yapalım en basitinden bügün google türkiyeye ofis acmıs basına erem karabey şahsını müdür olarak atamıs bu adam kesinlikle %100 diyorum türk webmasterların adsense basvurularındaki gecikmede payının %100 oldugunu sahsen dusunuyorum cok aciz kaldık biri artık biseyler yapmalı yada hep beraber biseyler yapmalıyız bi ses gelsin artık cok pasif kaldık

umarım aranızda benim yazmak istediğim kelimeleri buraya yazmak için içinden gecirmis olanlar vardır.
birileri artık bir çığlık olsun rica ediyorum tüm webmaster ..
yapma gözünü seveyim.Bir webmaster olarak aciz deme kendine ve bu işlerle uğraşanlara.Bizim köyde derlerki ; eşşeğim ölmeden önce eşşeğimi sevmezdim.Şimdi öldü, her gün ardından ağlıyorum.Çünkü iş başıma kaldı.

Sende bu misalsin.Müyap kanuni işlem yapıyor.Haklı yada haksız orasını yasal olarak sonuna kadar takip edebilirsin.Dünyada ve türkiyede internet , webmasterlikde mp3 sitesi yapmak değildir.Kısacası böyle bir çöküş yok.Gelelim google olayına.Tek sponsor o değil.Bugün az veriyorsa bunun nedenide binlerce kez tartışıldı.Webmasterlerin hatası değil, reklamveren azlığıdır.Google ofiside açıldı ama sadece formalite olarak.Maillere cevap vermesi içindir bu olay.Orada yani büyük sistemler filan yürütülmüyor.Açılmasının bize yararı çokdur, reklamveren toplıyacaklar, eleman yetiştirip reklam pazarlıyacaklar.

Kısacası : İnternet çökmedi, çöküş yok.Bence biraz abartıyorsun.

Can

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
muyap in banlamasi zaten yasal, banlanan siteler esas olarak yasal olmayani yapiyorlar ve bu konuda kimsenin bi soz soylemeye ya da yardim istemeye zerre kadar hakki yok bence.

ayrica genel mudur un adsense gecikmesiyle uzaktan yakindan ilgisi yok. o adamin adsense basvurularindan yanit alma suresinden haberi bile yoktur, adama google turkiyeyi ayakta tutup yeni reklamveren bulmak icin ve sirketi kar ettirmek icin orda. adsense basvurularinin gecikmesiyle tabikide onunla alakali olan bir durum degil zaten oncelik reklamverendir reklam alan degil...

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
neden özel ve güzel işler çıkartarak reklam ajanslarının ayağına gelmesini beklemiyorsunuz da, böyle sponsorlara bağlı kalarak şikayet ediyorsunuz anlamıyorum. adamın kendine özel reklam programı, istediği gibi davranır. bize düşen sadece bu programa uymak.

Harbiden

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
peki o zaman soyle bisey soyliyeyim bu zamana kadar 7 gun içinde onaylanan adsense hesapları 1 2 ay arası full bekleyenlerle doldu ?

ZIPPKIN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
iyide bu olayı webmasterların çöküşü diye nitelemen bir kere çok tuhaf, bi çöküş varsa sebebi niye google olsun ki; weble, bilişimle uğraşanlar hakettiği kadar para kazanamıyorsa sebebi tamamen kendileridir. bahsettiğim sebepler neler olabilir, bir düşün bi ara tartışırız hep beraber

Can

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dolsun kardeşim, ısterse 10 ay bekletsin. bunun icin kimse neden 10 ay bekletiyorsun biz aciziz..vs..vs diyemez.

yaziyor mu adamlarin kurallarinda 7 gun 1 ay icinde onaylanacaktir diye ?
yazmiyor. (yeni kurallara gore yaziyormus, ben 2003 yilinda uye olurken boyle seyler yoktu, onun icin yazmama konusunu geri aliyorum ama genede bize bunu elestirmek dusmez, cunku isine geliyorsa kullan gelmiyorsa kullanma durumu soz konusu) o zaman bize b.k yemek ve bir yere (google gibi) bagimli olmamak duser bence.

dogru duzgun bir siten ve hit in varsa zaten adsense den gelecek paradan cok daha iyi para kazaniyorsundur.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bir kere bir ülke internette harcama yapmazsa, tabi ki reklamverenler türk ip'lerini görmezden gelir. bunun ırkçılıkla alakası yok, kesinlikle algılama yapmayın. adamlar reklam geri dönüşlerine bakıyorlar. eğer geri dönüş yoksa reklam vermiyorlar. hesap onaylanmama olayına gelince, google yeterince türk reklam veren bulamadığı için bu hesapları onaylamıyor olabilir. genel hizmet reklamları göstertmektense, hiç reklam göstertmemek de bir seçenek..

BrokenPromises

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Konuda telekom siteleri banlıyor demişsiniz.. Yasal olmayan siteler banlanır ve güzelde olur.. Adsense onaylanmaz cünkü türklerdeki hilebazlık bence dünyanın hiçbir yerinde yok.. Spamdan, Gereksiz ziyaretci görmekden bıkan reklam verenler ise artık pekde adsenseye güvenmiyor..

Can

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
eskiden boyle yazmiyordu Bulutlar. ona gore boyle konustum, boyle yaziyormu konusunu geri aliyorum, sagol bilgilendirdigin icin...

ama diger soylediklerim arkasindayim...

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Bulutlar' Alıntı:
cümleyi dikkatli oku lütfen.

Başvuru tarihinizden sonraki bir hafta içinde başvurunuzu inceleyeceğiz ve size bir e-posta göndereceğiz.

bunun diğer yazılımı ;

Başvuru tarihinizden sonraki bir hafta içinde başvurunuzu inceleyeceğiz, size bir e-posta göndereceğiz.

Buradaki 1 hafta; Yapılan başvurunun incelenme süresidir.Kabul edilip,edilmeme konusunda bir zaman vermemektedir.Asla da vermezde.Her şeyi dikkate alır.Zaten sözleşmesini okuduğumuzda , hiç bir hakkımız olmadığını, itiraz edemiuyeceğimizi, mahkemeye veremiyeceğimizi görüyoruz :)Ayrıca neden buna takıldık anlamıyorum.Hile yapmayan adam zaten hesabını açdı kullanıyor.Yeni başlayansa, bugüne kadar adsense ' den haberi yoksa, 1 ay daha bekler sorun olmaz.Banlananların feryadıysa bu; geçmiş olsun, akılsız başın cezasını bu kezde cepler sponsorlardan çeksin demekden başka çare yok sanırım ?

Bulutlar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
eke tıkla. bunun peki başka bir anlamı varmı benim anlayamadığım?

ne zaman onaylancağı ile ilgili bi takıntım yok. şu gün verir bugün verir çokta önemli değil. Sadece orada yazılanı buraya yazıyorum.

Şimdi bunada diyebilirsinki incelendikten 2-3 gün sonra cevap verecekler.

Eeee bir önceki ektede bir hafta içinde inceleneceği yazıyordu. 1 haftada 7 gün var yanılmıyorsam. 2-3 günlede bunu toplarsak 9 yada 10 gün yapar. Yanlışım varsa düzelt.

Can

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yok bi yanlisin.
sanirim bizler cogunlukla eski uyeler oldugumuz icin boyle dusunuyoruz..
hey gidi gunler hey...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5