İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Çok tıklanılırsa ?

R

REdBuLL

Misafir
mesela ben bir siteye girdim ve adsense reklamlarına sürekli tıkladım
ne oluyor o zaman ?
yani çok tıklamalarda sorun çıkar mı ?

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
site seninse sen banlanırsın başkasına ayit ise o tıklamalar spam sayılır.

Editor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
evet hesap incelemeye alınır.bir çok kişi bu yüzden banlandı diye biliyorum.ama adamlara mail atarsan srun çözülür tek bir şartla admin kendi tıklamadığı sürece banlar açılıyor:.

R

REdBuLL

Misafir
peki bunu nerden bilecekler ki ?
yani admin'in tıklamadığını nerden bilecekler ?
örneğin benim bir sitem var.
ben giderim bir cafeye 10 kee tıklarım ?

Permission

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
10 kere aynı reklamı tıklarsan anlar ( zaten 10 kere tıklama faydası yok ) sen her reklamı 1 defa tıklayıp gezdiysen anlamaz yani ama sen ertesi gün aynı cafeden tıklarsan analr sanırım..

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşlar emin olun bu konuya kesin bir çözüm getirilmiş değil.

bana göre:

1. Bazı hile metodlarını kesinlikle anlıyorlar.
2. Bazı hile metodlarını kesinlikle anlamıyorlar.
3. Bazı kişileri hile yaptıklarını anladılar ve attılar.
4. Bazı kişileri hile yapmadıkları halde attılar.

Sonuç olarak Bazı'ların bir kesinliğe kavuşmasını KESİNLİKLE istemiyorlar, ki insanlar hile yapmaktan kaçınsın..
Galiba patenti bize ait dedikleri ve açıklayamayacaklarını ifade ettikleri hile tespit etme yöntemi "tırsıtma yöntemi" :)

Saygılar..

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yakın ip aralıklarından yakın zamanda çok tıklama olursa bunu kolaylıkla anlarlar. Ödeme dönemlerinde her hesap incelenip öyle çek yollanıyor. Hiti az olan bir site bunu yaparsa hemen kendini belli eder. 1000 click in yanında 10-20 tıklayışını göremeyebilirler ama alt tarafı günde 40-50 kişi tıklıyorsa bunu anlamak için ileri bir teknolojiye gerek kalmaz.

Günde 10 kişi bile tıklıyosa böyle basit şeylerle uğraşmayın derim ben.

R

REdBuLL

Misafir
trextra' Alıntı:
Günde 10 kişi bile tıklıyosa böyle basit şeylerle uğraşmayın derim ben.

yanlış anladınız heralde.
böyle bir niyetim yok.
zaten ALLAH'a şükür parayada ihtiyacım yok.
sadece merak ettim ve
eğer siteme koyarsam ziyaretçiler çok tıklarsa atılırmıyım diye merak ettim.
o yüzden sordum.

relax

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
soyle oluyor eger kisi kendi sitesinin reklamina cok tiklarsa tabiki atilir ama kotu niyetli kisiler tikladigi zaman google o clickleri click olarak gosteriyor ama ucretini odemiyor bir sure sonra click olarak ta gostermiyor ve bu kotu niyetli kisiler kendileri bi google accountuna giris yaparsa buyuk ihtimalle kara listeye aliniyor.

yani bir sitenin reklamina 1000 kere de tiklasaniz o kisiye bisey olmuyor o tiklamalar gozukmuyor bile olan size oluyormus

kaynak: ozzu.com google adsense

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Redbull sözüm sana değildi. Kusura bakma. Bu işleri yapanlar varda. Biri okursa üstüne alınsın diye yazdım.

R

REdBuLL

Misafir
anladım.
biliyorum gerçekten var.
adam hem yapıyor hemde foruma yazıyor yapıyorum diye :)

ReferXchange

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
relax' Alıntı:
soyle oluyor eger kisi kendi sitesinin reklamina cok tiklarsa tabiki atilir ama kotu niyetli kisiler tikladigi zaman google o clickleri click olarak gosteriyor ama ucretini odemiyor bir sure sonra click olarak ta gostermiyor ve bu kotu niyetli kisiler kendileri bi google accountuna giris yaparsa buyuk ihtimalle kara listeye aliniyor.

yani bir sitenin reklamina 1000 kere de tiklasaniz o kisiye bisey olmuyor o tiklamalar gozukmuyor bile olan size oluyormus

kaynak: ozzu.com google adsense

şehir efsaneleri misali adsense efsaneleri türedi iyice. Bu adsene neymiş be cafelere webcam koymuşlar diye duydum ben de :) :D

saygılar..

M

Maxi

Misafir
Günde ortalama 10.000 gösterime 200 click alıyorum. Adsense tracker kullanıyorum. Istatistiklere baktığımda çoğu zaman aynı ip numarasından 4 /5 / 6 / 7 / 8 / 9 /10 / 11 (en fazla 11) tıklama oldugunu gördüm. Henüz bir sorun çıkmadı.

IP Clicks
81.214.225.*** 11 4.72%
200.45.6.*** 5 2.15%
10.3.172.*** 4 1.72%
67.173.130.** 4 1.72%
81.213.181.*** 4 1.72%
85.100.85.*** 4 1.72%
192.168.20.*** 3 1.29%
Buyur burdan yak :) Bugunun istatistiklerinden bir enstantane..

Aforizmalar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bir keresinde bir günde 520 küsür tıklama olmuştu. normalde 120 civarı idi. günlük kazanç değişmedi. sanırım clickler sayılmadı.

yakamoz01

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Maxi' Alıntı:
Günde ortalama 10.000 gösterime 200 click alıyorum. Adsense tracker kullanıyorum. Istatistiklere baktığımda çoğu zaman aynı ip numarasından 4 /5 / 6 / 7 / 8 / 9 /10 / 11 (en fazla 11) tıklama oldugunu gördüm. Henüz bir sorun çıkmadı.

Buyur burdan yak :) Bugunun istatistiklerinden bir enstantane..

bu istatistiklere nasıl veya nerden bakıyoruz ? bende bakmak istiyorum da :)

yakese

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ya piyasada ne adamlar var ne mailler geliyor 10 dolara 100 abd click diye satanlar var
bu işin cılkı çıkıyor artık yazık günah ya millet emek veriyor bu işe

relax

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Aforizmalar' Alıntı:
bir keresinde bir günde 520 küsür tıklama olmuştu. normalde 120 civarı idi. günlük kazanç değişmedi. sanırım clickler sayılmadı.

ben bunu soyledim ama bazi arkadaslar efsane diye nitelendirdi.

@ReferXchange bahsettigim konunun ne kadar acik ve detayli ve olagan olduguda belli.ama maalesef senin bu islerden anlamadiginda belli.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi