İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Çok yorum sıralama düşürebilir mi?

kötüNet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
2 gündür bu konu üzerinde düşünüyorum. Başıma böyle bir şey geldi çünkü. Bloğumda 3 LYS başlıklı konu yazdım. 3 başlığada ayrı ayrı 632, 554, 183 adet yorum geldi.

Yazdığım bu konular ilk yayınlamanın ardından her biri Google Aramalarında 1. sıraya çıktı. Yorumların çoğu 1. gün geldi ve 2. gün gelmeye devam etti. Sıralamada inanılmaz derecede kısa sürede düşüş yaşadım. 2 LYS konum Google 2. sayfaya kayarken diğer yazımda 6. sıraya kadar düştü.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz, çok yorum almak sıralama düşürebilir mi?

(Sıralamada etkisi olduğundan şu detayı da eklemek istiyorum: Bloğumun tamamı özgün ve yukarıda bahsettiğim yazılarda özgündü)

uggur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Gelen yorumlar, sayfanızın ilk günkü sahip olduğu kelime yoğunluğunu değiştireceğinden dolayı böyle bir gelişme mümkün olabilir. Bu sorunu benzer konularınızdan sayfa içi linkleme yaparak çözümlemeyi denediniz mi? Ek olarak 1-2 tane direk olarak alt sayfanıza temiz bir siteden backlink alın. Gelişmeleri buraya yazarsanız ayrıca sevinirim.

Kolay gelsin.

Sinyor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
Yorumlar ile alakası olduğunu düşünmüyorum. Açtığım konuların çoğunda ilk olarak başlarda çıkarım. Sonra sıralamada bulamam kendimi :)

kötüNet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Gelen yorumlar, sayfanızın ilk günkü sahip olduğu kelime yoğunluğunu değiştireceğinden dolayı böyle bir gelişme mümkün olabilir. Bu sorunu benzer konularınızdan sayfa içi linkleme yaparak çözümlemeyi denediniz mi? Ek olarak 1-2 tane direk olarak alt sayfanıza temiz bir siteden backlink alın. Gelişmeleri buraya yazarsanız ayrıca sevinirim.

Kolay gelsin.

Yorumlar ile alakası olduğunu düşünmüyorum. Açtığım konuların çoğunda ilk olarak başlarda çıkarım. Sonra sıralamada bulamam kendimi :)

Teşekkürler, bahsettiğim üç yazı arasında birbirlerine bağlantıyı ilk yazdığım zaman vermiştim. Aslında bir çözüme ulaşmak için konuyu açmadım. :) Bilgilerinizden faydalanmak istedim. Böyle bir şey mümkün olabilir mi diye. Fikirlerinizi belirtiğiniz için teşekkür ediyorum.

T

trgy

Misafir
Yorumlar içerik ile alakalı olursa sıralama düşürmez ama içerik ile alakasız yorumlar olurda google o kısmı indexlerse konuda güncelleme olduğunu varsayıp yeni yapılan yoruma doğru kayma yapabilir.

kötüNet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yorumlar içerik ile alakalı olursa sıralama düşürmez ama içerik ile alakasız yorumlar olurda google o kısmı indexlerse konuda güncelleme olduğunu varsayıp yeni yapılan yoruma doğru kayma yapabilir.

Yorumlar yazılarla alakalı. Yorumların içinde sık sık LYS, Puan, ÖSYM, Ünal Yarımağan yazıları geçiyor.

Şuanda yazım google 6. sayfaya gerilemiş durumda. Çok yorum almanın her seferinde fayda sağlayacağını düşünmüştüm. Fakat öyle olmadı.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Sık güncelleme bir süre alta düşürebilir.Asıl yeriniz üstlerse zamanla çıkıcaktır.Arada google atar aşağılara.Uzun da sürebilir...

kötüNet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ben de ilk sayfada 7. sırada bulunuyorsunuz yanlışınız olmasın?

Ekran görüntüsü almaya çalıştım alamadım. Google.com.tr'de ilk sayfada 7. sırada göremiyorum kendimi aksine 6. sayfadayım. Olmadı paintten screen yapabilirim. Fakat dediğiniz gibi olsa bile sıralamadan düştüğüm gerçeği değişmiyor. :eek:

Misafir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
18
Konuyu ilk siz açtınız yada ilk açanlardandınız. Ama Lys sonuçları yada ekyerleştirmesi hakkında büyük haber sitelerindede konu açıldı ve ister istemez siz kendinizi gerilerde buldunuz.

T

trgy

Misafir
Şöyle birşey de var sürekli siz kalacaksınız diye bir durum yok zaten alt sayfa ile gayet iyi yerdesiniz bana göre. 7. sırada gmzükmek altsayfa ile gayet iyi.

0nur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
12
google'da üyelik girişi yapmadan ve web geçmişi kapalı olarak arama yapıyorsunuz değil mi? çünkü bunlar etkiliyor arama sonuçlarını

kötüNet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
google'da üyelik girişi yapmadan ve web geçmişi kapalı olarak arama yapıyorsunuz değil mi? çünkü bunlar etkiliyor arama sonuçlarını

Arama yapmadan önce tarayıcı önbelleğini bile sildim.

:) Amacım aşağıda-yukarda olmak falan değil zaten. Önceki mesajımda da belirttim. Sadece çok yorum almanın sıralamayı düşürme yönünde etkili olup olmadığını merak etmiştim. Arkadaşlar bilgilerini paylaştılar. Teşekkür ediyorum tekrardan ilgilenen arkadaşlara.

EnkaZ

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
47

Kolay gelsin.

Çok iyi anlatmışsınız. Sanırım başka bir şey söylemeye gerek kalmamış.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5