İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

com adresli sitemi com.tr li adrese tasımak istiyorum?

poetry

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Topicteki gibi arkadaslar bir alan adım var com adresli şimdi bir com.trli adres aldım com adresli sitemi com.trli yere tasımayı düşünüyorum ama sorun olur kaygısındayım googleda.sizce sorun olurmu ne yapmam lazım com lu siteyimi yönlendirmeliyim yoksa oldugu gibi atıp bire bir mi bırakmalımıyım hem googleda sıramı kaybetmemek istiyorum googledan ban yermıyım sizce kafam baya karıstı aydınlatırsanız sevınırım ..

heaven

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ayrıntılara fazla takılma.. Siteyi olduğu gibi Siteadin.Com.tr ye taşı..

Sonrasında siteadi.com olan adrese yeni hesap aç ve htacess e gir

Options +FollowSymLinks
RewriteEngine on
RewriteBase /
RewriteRule (.*) http://www.siteadin.com.tr/$1

c2wueR

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
.com.tr ' li hesabına kur aynı scripti..

.com lu hesabınında ftpsine basit bir .htaccess koyup linki googledan gelen ziyaretçileri oraya yönlendirirsen sorun olmaz ;)

poetry

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yani bir nevi siteye yönlendirme gibi diyorsunuz.hmm peki site içerik sorun olmazmı ?birde bunu yaptık dıyelım ılerı asamada ne olur site adresim yerine com.tr li adresimmi gözükür google da

H.A

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Neden panelden ismini değişerek yapmayı düşünmüyorsunuz ?

Örneğin

www.iyinet.com adresli sitenizi www.iyinet.com.tr adresine taşıcaksınız...

Panelden domain adınızı direk www.iyinet.com.tr yaparak scriptinizde gerekli ayarlamaları yaptıktan sonra tekrardan panelinize girerek aynı host a www.iyinet.com isimli bi domain açın... Ve ikinci mesajda arkadasın vermiş oldugu htaccess dosyasını yeni açmıs oldugun www.iyinet.com isimli domain içine atın... Eğerki
www.iyinet.com adresini çağırdıgınızda direk www.iyinet.com.tr isimli adresiniz açıyor ise herşeyi sorunsuzca yaptınız demektir.. Google konusunda gelince aynı şartlarda 7-8 tane değişiklik yaptım... Google sadece %5 yada en fazla %10 kayıplarla geçiştirdi... Direk yeni adresi gördüğünden doalyıda eski sitenize gelen linkleride zaten yeniye yönlendiriyor... Ayrıca index leme olayıda yeni kurulmuş site gibi olmuyor... Çok kısa sürelerde eski domaindeki indexx lerinizi yenisine alıyor... Tabi yeniye alana kadar eskideki lniklerinizi kesinlikle silmiyor...

Yaşadıklarımdan ve uyguladıklarımdan yola çıkarak önerilerde bulundum umarım faydalı olur..

Edit :
Not: Bu oalyı en fazla pagerank 4 te denedim... Pagerank ınız daha yüksekse belki sonuclar farklı olabilir... Ama yüksek değilse kayıbınız olacagını düşünmüyorum... En azından ben yaşamadım... Ayrıca dediklerimi Directadmin panelde uyguladım... Farklı panellerde değişim olayında değişiklik olurmu bilmiyorum...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5