İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

.com mu .net mi her ikisi de mi?

D

discoface

Misafir
arkadaşlar hep aynı sıkıntıya düşüyorum. bir domain buldugumda .com ve .net boşsa ikisini birden almalımıyım? sonucta ben bu domainleri ileride satmak için alıyorum. ama bi yandan da maliyet oluyor. sizce .com almak yeterlimi?

S

SempatiX

Misafir
Valla ben şahsen bir domain bulduğumda hem com hemde net i boş ise ikisinide birlikte alıyorum... Zaten yahoo dan 1 domain fiyatına 2 domain almış oluyoruz, bir kaybımız olmuyor ;)

D

discoface

Misafir
ama ben .com u satmaya çalışırken adam gidip hehehe ben .net aldım demez mi :D

S

SempatiX

Misafir
discoface' Alıntı:
ama ben .com u satmaya çalışırken adam gidip hehehe ben .net aldım demez mi :D
+1907

Arkadaşım sen bana uy, emin ol pişman olmazsın, 3 dolar sana birşey kaybettirmez ama çok şey kazandırır... taklidin çıkmaz, rakibin çıkmaz, canını sıkmaz, kazanacağından olmazsın... Bla bla bla ;)

G

Geveze.at

Misafir
cok yanlis düsünüyorsunuz.
Domain e hangisi yakisir diye bakiyorsunuz. Almanya ve avusturya da öncelikle .at ve .de olan ülkesel uzantilar secilir. Cünkü ulasilmasi gereken kitle almanlar ve avusturyalilar.
Bunun haricinde .ner ve .com uzantilarinin anlamlari belli. Site icerikleri ve domain isimleri hangisine daha yakinsa onu alirlar.
Ayyy ben .com mu .net mi alayim karar veremedim ikisinide alayim anasini satayim demezler.

G

Geveze.at

Misafir
SempatiX' Alıntı:
+1907

Arkadaşım sen bana uy, emin ol pişman olmazsın, 3 dolar sana birşey kaybettirmez ama çok şey kazandırır... taklidin çıkmaz, rakibin çıkmaz, canını sıkmaz, kazanacağından olmazsın... Bla bla bla ;)

+1907 de bende

mesela ben verlangen.de yi reg ettim ve sedo da 20.000€ itibaren satista.
Alternatifi olmasin diye biz, info, net, org onlarida aldim.
.at yi de alacaktim ama onu cok büyük bir banka almis ve ana subesi almanyada. Bugün yarin bana sat derler. O zaman 20.000€ olur 200.000€ :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5