İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

com.tr alan adına geçtim .com adresimdeki yazıları tekrar paylaşabilirmiyim

mertcanilter

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
merhaba arkadaşlar

daha önce mertcanilter.com adresimde yazılarımı paylaşıyorum daha sonra com.tr alan adına geçtim sıfırdan başladım .com alan adını kapadım ordaki yazılardan paylaşsan sizce sıkıntı yaşarmıyım ?

www.mertcanilter.com.tr

dentizm

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Merhaba,

Bana göre, google açısından sıkıntı olur, kopya içerik muamelesi uygulayacaktır, siteyi normal yönlendirmişsiniz, içerikler hala google indexinde mevcut. Eski sitenizdeki yazıları 301 yönlendirmesi ile yeni siteye taşırsanız sorun olmaz.

Örnek : ".com/mutluluk-denklemi/" 301 yönlendirmesi ".com.tr/mutluluk-denklemi/"

micromalik

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
.htaccess dosyanda yönlendirme yapmalısın. Aynı zaman da Google webmaster tools da site alan adının değiştiğine dair bildirimde bulunman gerekiyor.

Eğer bunları yapmadı isen yazıları aynen alıp aktarmanda sorun olmaz. İlki ikincisinden daha ciddi bir sorun. Makale urlleri aynen kalacak şekilde eski url ile yeni urlleri 301 yönlendirmesiyle bildirmen gerekecek.

Kod:
RewriteEngine On
RewriteRule ^eski$ /yeni [R=301,L]
RewriteRule ^eski/([^/]+)/?$ /$1 [R=301,L]

mertcanilter

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
İlginiz için teşekkür ederim.

Sitenin içeriklerini aynı şekilde girmiyorum zaten, tasarım ve içeriği tamamen değiştirmeyi düşünmüştüm.

Yani aynı başlık ve içerikleri birebir diğer siteye ekmeyeceğim.

O yüzden 301 yönlendirmesi yapma gereği duymadım.

Şuan 5 saniye süresi var 5 saniye sonra yen siteye geliyor.

Ruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
İlginiz için teşekkür ederim.

Sitenin içeriklerini aynı şekilde girmiyorum zaten, tasarım ve içeriği tamamen değiştirmeyi düşünmüştüm.

Yani aynı başlık ve içerikleri birebir diğer siteye ekmeyeceğim.

O yüzden 301 yönlendirmesi yapma gereği duymadım.

Şuan 5 saniye süresi var 5 saniye sonra yen siteye geliyor.

.com olan siteni googlede hangi konuların index aldığına dair arama yap.
İndexlenen konu başlıklarını özgünleştir .com.tr'de kullan.
Google - .com sitesine ulaşamayacağı için sıkıntı çıkmaz.
301 yönlendirmeyi de her mantıkta kullanmak, mantıksızlık ve anlamsız.
301 mantığı aslında verisi kaybolan siteler için kullanılır.
Sizin verileriniz elinizde 301'e gerek yok.
301'in mantığı da yok.

dentizm

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
301 sadece komple siteyi taşımak için değil, sayfayı taşımak için de kullanılır. İstediğiniz sayfadan 301 yapabilirsiniz. Hatta aynı domaine ait sayfaları bile 301 ile yönlendirebilirsiniz. E-ticaret sitelerinde genellikle bu yöntemi kullanırız, artık satışı yapılmayacak bir ürünü komple silmek yerine ona en yakın ürüne yönlendiririz.

5 sn yönlendirme yaparak googe'ın siteye girişini/indexlemesini de engelleyemezsiniz, google sizin tarayıcınız (chorome,firefox vb.) gibi taramaz siteleri.

mertcanilter

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Cevap için çok saolun ama yönledirme ile ilgili bir sorunum yok aslında.

Demek istediğim 1 sitem vardı kapattım. Yeni sitemde eski siteki yazılarımdan bir kaçtanesini kullansam kopya içerik sayılır mı acaba buydu.

dentizm

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
Evet kopya içerik sayılacak. Ben ve diğer arkadaşlar kopya içeriğe düşmemeniz için tavsiyelerde bulunduk.

İyi çalışmalar.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5