İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

com.tr li alan adının com olana yaptırımı?

poetry

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhabalar
com.tr ticari kayıtlı bir sitem var
benim soracagım aynı adı tasıyan com lu bir site benimle aynı kategoride reklam verıyor yanı bir sekılde ticari adımı kullanıyor gibi bir durum ortaya cıkıyor.
Bunun hukuki yaptırımı nedir bu kişiye ne gibi yaptırım yapabilirim bilgisi olan arkadaslar yardımcı olursa sevinirim

Unutmam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Eğer ismi siz marka tescilini yaptırmadan önce almışsa bişey yapamazsınız ama sizden sonra almışsa mahkeme ile alma şansınız var.

poetry

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ismi benden önce davranıp almış bizde ticari olanını kurduk neyse kullanma konusuna gelince ben otel pansiyon reklamı verıyorum bu şahısta verıyor hali ile ikimizde aynı işi yaptıgımız için benden nemalanıyor gibi bir durum ortaya cıkıyor google aramalrındada benden önde oldugu için müşteri dogrudan ona gidiyor biz dogurusnu anlatana kadar iş iş ten gecıyor atı alan uskudarı gecıyor sorunum bu

poetry

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
+ bu adam yaptıgı işlere fiş fatura kesmıyor firma degil turizm reklamı alıyor vs vs bizim herseyımız yasal buda konuya dahil

poetry

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ek olarak biz reklam almanda önce bu adam reklam vermıyordu reklamdan para kazandıgımız gördü kendide bu işlere girdi yoksa kımsenın işi ile alakamız yoq kimse yanlış anlamasın

Unutmam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Reklam olayı kimseyi ilgilendirmezki bende bir reklam veriyordum herkes gördü beni benim gibi yapmaya başladı.Ticaret bu.Buna birşey yapamazsınız sadece gidip adamı döversiniz :)

sempaty

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
Reklam olayı kimseyi ilgilendirmezki bende bir reklam veriyordum herkes gördü beni benim gibi yapmaya başladı.Ticaret bu.Buna birşey yapamazsınız sadece gidip adamı döversiniz :)

dayağı mı tasvip ediyorsunuz?

adam almış yapabileceğin bişey yok. fatura vs. şeyine de girme tespiti oldukça zor. 'dostumun sitesi,ücretsiz tanıtım yapıyorum' der çıkar. anlaşma yoluna gidebilir, ismi satın almaya çalışabilirsin.

Batux

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
+ bu adam yaptıgı işlere fiş fatura kesmıyor firma degil turizm reklamı alıyor vs vs bizim herseyımız yasal buda konuya dahil
nerden biliyosunuz fiş fatura kesmedigini yakın bi arkadasınızmı com domainin sahibi.?
belkide siz o com domainini görerek com.tr alma geregi duydunuz. bu şekilde olan cok durum var siz com.tr yi almadan önce o com domaininde site icerik varmıydı?
şu an icin yapabieceginiz bişey yok. ama cok buyuk bi firmaysan avukatların varsa ve com.tr ismi sirketinizde marka tescili varsa belki bi şekilde mahkeme kararı ile kapattırabilirsizn. ama zor bi ihtimal.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5