İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

.com.tr li domain almak

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
.com.tr li domain almak istiyorum ama böyle bir firma yok :) nasıl bir yöntem uygulayabilirim mesela bir program yazsam ismine Ozcan desem sonra bu programın isim hakkınımı ne alınması gerekiyorsa alıp en az para veripte ozcan.com.tr şeklinde nasıl yapabilirim.

...::LorD::...

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
.com.tr yi de belgesiz alabilirsin ama tc kimlik numarası şart mesela tc kimlik numaranda adın Ozcan İyinet geçiyor ozcaniyinet.com.tr şeklinde domain alabilirsin diye biliyorum isimtescil.net'e bir bak istersen

excoder

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
eğer almak istediğin com.tr alan adı bir ürününe veya markana aitse marka tescil belgesi de işini görür

Ozcan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
59
eğer almak istediğin com.tr alan adı bir ürününe veya markana aitse marka tescil belgesi de işini görür

ya ürün veya markaya ait değil ama dediğim bu marka tescil belgesini normal şahıslar çıkartabiliyormu? mesela ben araba.com.tr almak istiyorum bunun için bir program yada başka bir şey yapsam internet üzerinde script filan php bunun için marka tescili mi istemem lazım .com.tr lisi almak için.

...::LorD::...

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
scriptin içeriğini olduğu gibi verecen yok şurasının şu kısmını şu fotmatta kaydet filan script lisansı için araştırmıştım bir ara uzun geldi uğraşmadım

beceriksiz_acemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Yok yaw, marka tescili için yapacağın tek şey, markana logo çizceksin ve başvuracaksın. Parasını verdikden sonra birşey yapmana gerek yok Özcan.. Ama halka mal olmuş isimlere tescil alamazsın, başvurunu yapdığın an .com.tr domain alabilirsin..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5