İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Com.tr uzantılı domain nasıl alabilirim?

S

SaveTargetUs

Misafir
Com.tr uzantılı domain satın almak istiyorum. Ama ortada şirket yok. Şirketsiz o domaini nasıl satın alabilirim.

MustiX

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
şirket, resmi evrak vs. lazım.. uğraştırıcı iş :(

cepwap

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Vergi levhasına sahip küçük bir dükkan yeterli, sanırım.

mexut

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
isimsoyad.com.tr alabilirsin nufus kagıdı fotokopisi ile..

isim.com.tr alman isin firma olman sart yada marka tescilli yaptır.

http://www.nic.tr ayrıntılar

ozcesa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ticaret odasından alınmış olan Faaliyet Belgesi veya Ticari Sicil Belgesi veya Oda Sicil Kayıt Sureti veya Türkiye Ticaret Sicil Gazetesi'nde yayınlanmış olan ticaret ünvanı ilanı.

Türk Patent Enstitüsü'nden alınmış Marka Tescil Belgesi.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası'ndan alınmış olan Sicil Tasdiknamesi.

Falan filan...

S

SaveTargetUs

Misafir
Dandirikten ufak bi şirkette açabilirim aslında ama adamın biri bi dünya jenerik com.tr uzantılı domain almış ve şirketi yokmuş o adam nasıl almış bilgisi olan varsa yazabilirmi?

A

AtaCan

Misafir
tahminimce alan kişi , ya bu kurallar geçerli değilken kaydetti yada odtu de sağlam arkası var:):):)

trichnosis

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
COM.TR uzantılı domainleri yalnızca (bakkallar ve manavlarda dahil olmak üzere) şirketler alabilir

S

SaveTargetUs

Misafir
Aylık 100 milyon sadece muhasebe masrafı var dedi babam. 2 site alsam 200 milyon. Çok masraflı olur bunun bi püf noktası olması lazım.

M

M@latyæsporlu

Misafir
kerneli akşama yanınıza göndereyim size anlatsın , her türlü cinlik var onda :p

S

SaveTargetUs

Misafir
Biliyorum Kernel e özel mesajla sordum cevap vermedi. bende genelde sordum. 21 tane domainim var. 3 sitem açık. Eylül ayında 6 tane daha açacağım, hazırladım bitirdim ama bekletiyorum şimdi. Ama com.tr de istiyorum.

ozcesa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
SaveTargetUs' Alıntı:
Aylık 100 milyon sadece muhasebe masrafı var dedi babam. 2 site alsam 200 milyon. Çok masraflı olur bunun bi püf noktası olması lazım.

aylık 100 milyon kuracağın firmanın muhasebe masrafı olmasın? Bir firma birden fazla com.tr adresi alabiliyor benim bildiğim.
hurriyetim.com.tr hurriyet.com.tr gibi.
Gerçi bunlar doğan holdinge ait birden fazla şirket var ama benim bildiğim alıyor herhalde

bybart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
2005 ten kalma konuyu hortlatmış gibi oldum ama konuyla ilgili bir soru sormam gerek.
şimdi firma adıyla alakalasız bir domain almak istiyorum .com.tr alan adında firma ünvanı geçmek zorunda dedi isimtescil varmı böyle birşey?

hacıpaşalıoğlu diye firmam var diyelim ben edirneemlak.com.tr alan adını almak istiyorum alamazmiyim?

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Yazıyor ya yukarıda, firma adı şart değil marka tescili olsada olur. Bende öyle aldım. Ayrıca https://www.nic.tr/ sitesinde tüm bilgiler mevcut, olmadı ara görüş en sağlıklı bilgiyi oradan alırsın.

webhome

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
marka başvuru belgesiyle alabilirsin onaylanmasını beklemeden ;)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5