İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

cookies sorunu

emreba

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaslar konunun tam olarak nereye acilacagindan emin degilim yanlis yer olarabilir simdiden ozur dilerim,
istedigim kod, benim sitemden cikildigi zaman, yani "logout" veya sag ust kosede ki carpiya basildigi zaman, sitemin butun cookies'lerinin o browser'dan silinmesini istiyorum. boyle bise olabilir mi?

gjorfindel

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
javascript ile çarpıya bastığında kapatmak istiyormusunuz diye bir uyarı verirsin gerisi zaten basit.

ekdnsnet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ne tip bir cookie gönderdiğini bilmiyorum ama ben genelde bu olaya logout click event'inde şöyle yaklaşıyorum. (Tabi .NET'te)

Try

Dim myCookie As New HttpCookie("RM")
Response.Cookies.Add(myCookie)
myCookie.Expires = DateTime.Now.AddDays(-30)

Catch ex As Exception

End Try

GNeRaL'de aynı yöntemi kullanmış. Yani işin özünde cookie'yi çağırıp expire etmek var.

Sevgiler,

P.S. : Eğer browser'daki çarpıdan bahsediyorsan yukarıdaki kodları Global.asax'deki Application_End prosedüründe kullanabilirsin.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Eğer expire zamanı vermezseniz, zaten cookie o session için geçerli olur X'e basıldığında da silinir. Logout button'ı için programlama gerekir.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5