İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Çözemedim Şu Hatayı ??? YARDIM

YhuY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Microsoft JET Database Engine error '80004005'

Could not use ''; file already in use.

/x/admin/conn.asp, line 12

oyun scriptimde oyun ekle kategori düzenle falan dediğimde bu hata çıkıyor databaseye yazma izni verilmiş durumda ayrıca conn.aspde database yoluda doğru verili durumda ..

12. satırda da şu yazıyor : Set conn = Server.CreateObject("ADODB.Connection")

yardım edin dostlar ya :(

trextra

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Veritabanı ile yaptığınız işlemleri sonlandırmamanızdan kaynaklanıyordur muhtemelen.

Rs.Open ile açtığınız her işlemi Rs.Close ile kapattığınızdan emin olun. Kodlamanızdaki tanımlamaları kontrol edin.

FTP ile veritabanının olduğu klasöre bakın. Sonu ldb ile biten bir dosya var mı kontrol edin. Veritabanı isminiz db.mdb ise oluşan dosya db.ldb dir. LDB ile biteni silip tekrar deneyin. Ama kodlamanızda sorun varsa bu ldb tekrar oluşur.

Yine düzelmezse kodlarınızdan daha fazlasını görmek gerekir.

bytuncay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bence set conn ile daha önceden bir bağlantı tanımlamışsın ve bu ağlandı veri tabanını açık tutuyor ve önceki bağlantıyı kapatmadığı için alredy in use yani zaten kullanımda hatası alıyorsun ve conn.open ile açtığın yerleri işelem bittikten sonra kapatmalısın senin sorunun bu

hakanizm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Oluşturduğu .ldb dosyasını sil tekrar dene.

Trextra ya da katılıyorum. Sonlandırmamış olabilirsin.

bytuncay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
arkadaşın sorunu bağlantının yapıldığı dosyayı 2 kez include etmesiydi hallettik bişe değil dostum :D

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5