İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Çözüm Olabilir mi?

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Sürekli çıkan ucuz reklamları rekabetçi reklam filtresini kullanarak engellememiz kazancımızın artış göstermesini sağlayabilir mi?

M

Metalirik

Misafir
Pardon, ne alaka sakatlık?
Mantıklı bir açıklamasını alabilir miyim mümkünse?

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
ucuz reklamları rekabetçi filtresini kullanarak engellesek.
Tabi sadece ben değil herkez bunu yapsa.
ziyaretçi gelmediği için fiyat artırımına giderlermi acaba

mokoko

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mantıklı gibi duruyor ama sen benim gibi bir programlama güvenlik sitesiysen.
Çıkan kuru temizleme reklamını sırf ucuz diye rekabetci filtresine takarsan.Google bunu yemez gibi geliyor bana.Ama istediğinin reklamını almama gibi bir hakkın varsa neden bunu kullanman sakat olsun ki bir yönden de ama google işte ne yapacağına akıl sır ermez.

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
çiçeklerle ilgili site yapıp çiçek reklamını engellemeyi istemek zaten mantıksız.

diyelim ki içeriği geniş olan bir siteniz var. sevgi aşktan tutun sohbete kadar. ama sürekli çiçek reklamları çıkıyor ve hiç para kazanamıyorsanız o zaman bu reklamları engellemek mantıklı olur diye düşünüyorum.

Bazı reklamların fiyatları o kadar düşükki. 56 tık 0,79 kazanç. Bu şekilde giderse verdiğin emeğin karşlığının çeyreğini bile alamassın.

Bunun bir çözümü olmalı diye düşünüyorum. Ve şu anda da engellemek gibi görünüyor.
Başka bir yöntem bilen varsa söylesin. Bizde sevindirsin.

mokoko

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
benim bir diğer merakım tık başına para veren sitelerle ilgili canlı bir veritabanı var mı sıralama gibi.Valla artı net reklamlarını her türk sitesinde görmeye başladım sandım ki çok yüksek para veriyorlar ama adamlar 0.04 veriyormuş dün ne desek bugün tersi oluyor.

F

fenerli

Misafir
mokoko' Alıntı:
sandım ki çok yüksek para veriyorlar ama adamlar 0.04 veriyormuş dün ne desek bugün tersi oluyor.

günlük bütçe yüksek tutuluyordur, bir de; günlük 20$ verip 5 gün yayınlatmaktansa haftada bir kere bir gün 100$ lık reklam yayınlatmak daha faydalı oluyor (bunu test etmiştim).

starter

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
eğer bir reklam sayfanda gösteriliyorsa zaten sitende gösterilebilecek reklamlar içinde en yüksek getiri verecek olanıdır onuda engellersen bir alttaki rakibine daha düşük bir ücret karşılığında vermiş olursun ama site içeriğinle alakasız ve tıklanma oranının düşük olacağını düşünüyorsan engellemen mantıklı olabilir.

A

..::aTi::..

Misafir
disconnect' Alıntı:
ucuz reklamları rekabetçi filtresini kullanarak engellesek.
Tabi sadece ben değil herkez bunu yapsa.
ziyaretçi gelmediği için fiyat artırımına giderlermi acaba

filtrelediğin reklamın fiyatının arttığını nasıl anlayacaksın ?

serki

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
yaklaşık 8-9 aydır yeşil kart vb saçma sapan ve ucuz reklamları filtreledim hiç de başım ağrımadı, hiçbir sakatlık olacağını düşünmüyorum. sonuçta bunları filtrelemezsem tık başına gelecek 0.01$ para geleceğine hiç gelmesin daha iyi. çok ucuz olduğunu kesin bildiğin reklamları bence kesinlikle filtrelemelisin.

T

theUnique

Misafir
ben filtrelemeye karşıyım. eğer gerçekten sinir bozukluğu yaratmayacak bir siteyse reklamdaki filtreleme. sadece sayfa ile alakasız olanları filtrele

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5