İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Cpanel kullanan 2 serverde tek db kullanımı yardım:(

ENVER

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sunucuya aşırı yük olduğu için yeni bir makina aldım aynı datacenterdan şimdi sitelerimi taşıyorum fakat dnslerin oturması 48 saati bulabilir ve ziyaretci kaybetmemek için eski makinanın verileri yeni makinadan çekmesini istiyorum.

ben oluşturduğum hesabın Mevcut MySQL Kullanıcıları kısmına eski makinanın ip adresini verdim ve eski makinadaki sitelerin confiğine de yeni makinanın ip adresini yazdım lakin hata verdi

umarım derdimi anlatabilmişimdir bunu nasıl yapabilirim

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
eski makinada cpanel mysql bölümünde yeni makinanın IP sini allowed host olarak tanımladın mı?

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
MySQL sunucuya tanımlanan kullanıcılar yereldir. Uzak kullanıcılar ayrıca ip adresleri ile tanımlanmalıdır.

# mysql -u root -p mysql
# GRANT ALL ON databaseIsmi.* TO 'kullanici'@'baglantikuranIP' IDENTIFIED BY 'sifre';
# FLUSH PRIVILEGES;
# exit;

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5