İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Cpanel > Plesk database Geçişi - 300 mb

rss_ems

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Cpanel bir sunucudan plesk bir sunucuya geçmemiz gerekti.
backup-12.4.2007_17-18-58_xxxx.tar.gz şeklinde bir database var.
Database'yi çıkarıp parçalayarak bölmek dışında bu databaseyi cpanelden pleske geçirmeyi bilen varsa yardım ederlerse minnettar kalırım.

Şimdiden teşekkürler

Miller

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dosyayı diğer sunucuya aktardıktan sonra ssh ile login olup
tar -zxvf backup-12.4.2007_17-18-58_xxxx.tar.gz
ile dosyayı normal hale getirin.
sonrası zaten standart mysql dump yöntemleri ile hallolur.

mysql -u dbkullanıciadi -p dbadi < db.sql

rss_ems

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
mysql dumpta satır hatası verirse bu databasenin hatalı olduğunu kanıtlar mı?
screenshot verebilirim.

BlaCK_and_WHiTe

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
29
Screenshot verirsen daha kesin olabilir ama dediğin hata ise sil ya da sql ustaları var onlardan birisine sor ya da hatadan sonra ben bir bakayım belki bir çözüm bulabilirm.

emucu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ssh ile import et. bigdump ile hata alman normal.

LaTenT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
bigdumpla yap. Olmazsa wordpade pastele ordan phpmyadminle sql sorgusu olarak çalıştır. 2. dediğim 1 saat sürebilir. Ayrıca plesk kullanma, mis gibi cpanel dururken plesk neymiş. Hata yapmışsın.

rss_ems

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Onur yeni sunucu linux. Şimdi databaseyi ftp'ye yükleyip iletişime geçip dump etmelerini söyleceğim.

Eğer sonuç elde edemezsem parayı hiçe sayıp hostu değiştirmeyi düşünüyorum.Ya da depo olarak kullanırım. :)

İlginiz için teşekkürlerimi sunarım.Saygılarımla..

sivrisinek

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Onur yeni sunucu linux. Şimdi databaseyi ftp'ye yükleyip iletişime geçip dump etmelerini söyleceğim.

Eğer sonuç elde edemezsem parayı hiçe sayıp hostu değiştirmeyi düşünüyorum.Ya da depo olarak kullanırım. :)

İlginiz için teşekkürlerimi sunarım.Saygılarımla..

keşke bu işlemi ücretsiz yapan hostingcilerden alsaydın.. Sonuçta mesela ben hosting işi yapıyorum bu işi 20 kere yaptık artık bunu öğrenmişim ve server bende olunca sorun çok kolay halloluyor.. Şimdi ben durduk yere hem müşterimi neden yorayım hemde serverimi yordurayım düşün senin onu ftp atıp cekmen zaten olum mysql calıstırman vs ..

Bu yüzden bigdump.php denedi isen bunun senin phpmyadminden direk atamayacağın için ben olsam databesi gz yapardım sunucudan atardım.. Yada böleceksin işte tek çare.. Bölücü programlar var yada sen notepad2 ile felan databasi acıp tabloları tek tek phpmyadminden copy paste yaparak gireceksin..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5