İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

cpanel soru ?

UndeaD

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
WHM de Edit DNS Zone Kısmından Yapabilirsin

B

Baria

Misafir
edit zone de neresini editlersem olur. oraya baktım açtıgım tüm subdomainler var. nasıl yapıcagım?

tesekurler

Batu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
IP Yönlendirmesi ile bir subdomainin site.com adresine gidebilmesi için site.com'un kendine ait bir IP adresine sahip olması gerekli. Eğer kullanılan shared bir IP ise o durumda ip yonlendirmesi ile gönderemezsiniz subdomaini. Bahsettiğiniz yönlendirmelere benzer ben bir kaç örnek yaptım yalnız bunlar dns ile ilgili değil html veya php kodları ile olması gerekli. Eğer subdomain.site.com/music/bana_bir_masal_anlat.mp3 adresinin www.site.com/music/bana_bir_masal_anlat.mp3 adresine yönlenmesini istiyorsanız o durumda bir yönlendirme kodu gerekli. Böyle bir şeye ihtiyacınız varsa yardımcı olayım.

B

Baria

Misafir
fark etmez nasıl olursa olsun ama DNS den olursa daha kolay olur sanırım. ip kendime ait

Batu

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
DNS'den olacaksa kontrol panelinizden subdomain'in ipsinin karşısına gönderilecek web sitesinin ipsini girmeniz yeterli.

R

-ReYesKaNe-

Misafir
bir keresinde denemiştim Batu Bey'in dediği gibi başka bir sayfa çıkmıştı. En iyisi kodlardan halletmek. hazirkod.com'dan bulabilrsin kodları

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5