İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

cPanel / WHM 11.25 e yükseltme yapmayın

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Arkadaşlar,
cPanel 11.25 versionunda bulunan bir bug nedeniyle httpd servisini sürekli olarak Restart etmekte. Bu problem cPanel tarafından doğrulandığı gibi henüz bir çözümde üretilmemiş durumda.

Problemi çözmek için downgrade etmek istediğinizde ise sunucu uzerinde HTTPD servisi kaynaklı bir LOAD problemi yaşanmakta.

Dedicated sunucularınızın auto update özellğini kapatınız ve 11.25 versiona geçiş yapmayınız.

silencegate

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Acaba downgrade ettikten sonra problem yaşamak olası mıdır ki.

Daha önce bunu yapan varsa, yaşadığı tecrübeleri paylaşabilir mi?

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Evet, şuan ciddi bir güvenlik açığı olduğu söyleniyor.

E

Ephitet

Misafir
Kullandığım hosting şirketi yükseltmiş cPanel sürümünü, banada sürekli httpd hatası geliyor mail olarak.

dreamx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
benim stable oto update de cunku baktim yukselmemis 11.25 e ondan sordum, ne zaman oldu stable yukseltme ona gore kontrol edip oto update yi kapatmalimiyim onu arastirayim

dreamx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Yararli olabilecegini dusundum.

Gecici cözüm
1. cpanel 11.24 dönmek bu sorunu kaldiracaktir fakat
kesinlikle cpanel 11.24 dönmeyin cünkü !!!!cpanel 11.24 acik var.!!!!!!!

tavsiye bu sürümde cpanel 11.25 kalin

2.olarak agagidaki linkde bildirilen cPanel 11.25.0 builds 42552
sürümü cikana kadar

LINK : cPanel 11.25 Log Processing - cPanel Forums

Log Rotation durdurmaniz ve manuel olarak loglarinizi sifirlamaniz gerekmektedir .
ve stats logs zamanini uzatmaniz gerekmektedir

Tweak settings --> Stats and Logs kisminda

Number of hours between processing bandwidth usage (default 2, max 24, decimal values are ok) = 8
Number of hours between processing log files (positive values, default 24, decimal values are ok)= 24
olarak ayarlayiniz

whm -> Service Configuration --> Apache Configuration ->>> Log Rotation

bütün isaretli olan secenekleri isaretlerini kaldirip log rotationu kaldirin
save tiklayin

loglari asagidaki komutlarla sifirlayin (dikkat (2GB ) büyük loglar serverde sorun cikartir
ondan asagidaki islemleri düzenli bir sekilde kullanin

/usr/local/apache/logs klasöründe olan loglariniza bakin gerekli olanlari
örnek olrak verdigim asagidaki komutlarla sifirlayin

echo " "> /usr/local/apache/logs/error_log
echo "" > /usr/local/apache/logs/access_log
echo "" > /usr/local/apache/logs/suphp_log

sürüm cPanel 11.25.0 builds 42552 ile degerlerinizi ve log ayarlarinizi tekrar eski haline getirip
error_log larinizi kontrol ediniz ..

Alintidir.

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
benim stable oto update de cunku baktim yukselmemis 11.25 e ondan sordum, ne zaman oldu stable yukseltme ona gore kontrol edip oto update yi kapatmalimiyim onu arastirayim

hata çıkınca otomatik update olanlarda güncelleme durduruldu sanırım, benim serverde de yükseltme olmamış.

dreamx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Dün gece 11.25 stabel olarak çıktı arkadaşlar, cpanelden yapılan açıklama sorunun giderildiği eğer sorun yaşayan olursa apacheyi yeniden yapılandırsın demişler şu saate kadar ben bi sorun yaşamadım.

Kolay Gelsin.

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Dün gece 11.25 stabel olarak çıktı arkadaşlar, cpanelden yapılan açıklama sorunun giderildiği eğer sorun yaşayan olursa apacheyi yeniden yapılandırsın demişler şu saate kadar ben bi sorun yaşamadım.

Kolay Gelsin.

Apache sürümün ve işletim sistemin nedir? Ne zamandır yükseltme yaptın? 1 günü kazasız belasız atlattıysan ben de yükselteceğim

dreamx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Apache/2.0.63 Lin sistem surumde cPanel 11.25.0-S43471 - WHM 11.25.0 dun gece yapmis su ana kadar bir hata almadim bu gun bekle bence sabaha kadar yazarim eger bi hata alirsam

dreamx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
su anki surumunde /bin/sh: /scripts/mailman_chown_archives: No such file or directory boyle bir hata aliyormusun?

CyberTurk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
ben de o tür bir hata yok ama mailmanı komple pasifleştirmiştim ben. bu arada bekleyeceğim teşekkürler

dreamx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
5
Herhangi bir hata almadim bu saate kadar gunluk update lerim de saglam yapildi bence yukseltebilirsin.

Efsane

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
cPanel 11.25.0-R43471 - WHM 11.25.0 - X 3.9
CENTOS 5.4 x86_64 standard on sunucu

Load Averages: 1.09 1.21 1.45

Bende sorunsuz kullanıyorum şu anda.. Ne zaman güncelledi bakmadım ama normal herşey.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5