İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

cpanel x domain ekleme

umuture

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
umarım yeri burasıdır arkadaşlar bi hostum vardı 1 domain ile kullanıyordum.host sahibi ile görüştüm ve bir domain ekleme hakkı daha istedim anlaştık bana izni verdi ama ben eklemeyi yapamadım bi türlü

daha önce başka hostta yapmıştım ama bu sefer olmadı

şimdi diğer hostta yaptığımda ilk önce 2. domain dns ayarlarını yaptım daha sonra hosttan ekliceğim domain adını girdim alt klasör adını giridm şifremi yazdım ve baştan beri kullandığım ftp hesabı ile hosta bağlandım klasör oluşmuştu siteyi içine yükledim kullandım ama

bu sefer domain ve eklemeyi yaptıktan sonra hostta klasör oluşmadı

neyi yalnış yaptım acaba yada daha önce yapan varsa bi harif edebilirmi

umuture

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Request denied.
Verify that the file or folder exists and that you have the necessary permissions on the server to perform the requested operation

böle bi hata alıyorum

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tam olarak nerde alıyorsunuz bu hatayı?

cPanel'in Add-On Domains bölümünde ekleme yaparken sizden 3 bilgi istiyor.

Buraya eklenecek domaini yazın başına www getirmeden. (Ör: bilhost.com)

Username/directory/subdomain Name:

Buraya oluşturulacak subdomaini girin.Zaten cPanel domaini yazınca oraya otomatik bir değer atıyor.Mesela bilhost.com yazınca değiştirmezseniz bilhost yapıyor.

Buraya da domaine verilecek şifreyi girin.

Şimdi domaini bu şekilde ekledik diyelim..Örnekteki gibi eklenen domain bilhost.com,subdomain bilhost şifre de 123456 olsun.Hesabın ana domaini de deneme.com diyelim.Yani esasında hosting alanımız deneme.com için açılmış ve bu hesaba bilhost.com u ekliyoruz.

ftp.deneme.com a bağlanıyoruz.Kullanıcı adımız [email protected] şifremiz de 123456

Hepsi bu..Bu şekilde yaptığınızda hata vermemesi lazım..Kolay gelsin..

ufukaykut

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
büyük bir ihtmal domain eklerken işlem zaman aşımına uğradı, klasoru olusturmadı veya hatalı oluştu. hosting aldığın yere söylersen ilk once eklediğin domaini silsinler, sonra yeniden eklersin.

umuture

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tam olarak nerde alıyorsunuz bu hatayı?

cPanel'in Add-On Domains bölümünde ekleme yaparken sizden 3 bilgi istiyor.

Buraya eklenecek domaini yazın başına www getirmeden. (Ör: bilhost.com)

Buraya oluşturulacak subdomaini girin.Zaten cPanel domaini yazınca oraya otomatik bir değer atıyor.Mesela bilhost.com yazınca değiştirmezseniz bilhost yapıyor.

Buraya da domaine verilecek şifreyi girin.

Şimdi domaini bu şekilde ekledik diyelim..Örnekteki gibi eklenen domain bilhost.com,subdomain bilhost şifre de 123456 olsun.Hesabın ana domaini de deneme.com diyelim.Yani esasında hosting alanımız deneme.com için açılmış ve bu hesaba bilhost.com u ekliyoruz.

ftp.deneme.com a bağlanıyoruz.Kullanıcı adımız [email protected] şifremiz de 123456

Hepsi bu..Bu şekilde yaptığınızda hata vermemesi lazım..Kolay gelsin..

aynısını yaptım ama hatayı verdi hata ftp hesabına bağnalırken geliyor

umuture

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
sanırım hallettim dediğiniz gibi ekleme işlemi yapılırken host a dosyayı eklemeiyor diye bi hata aldım bende eklediğim domain i sildim
sonra bi subdomain oluşturdum ve hosta klasör geldi daha sonrada ekleme işlemini yaptım ve sonuç olumlu

yardımınız için teşekkürler

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5