İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Cpanelde backup almak?

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
Cpanelde bazı accountların backupunu almak istiyorum. cpmove-account.tar.gz şeklinde olandan, daha önce yapmıştım ama komutlar aklımda değil ve bulamadım.

BiLHost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
cPanel ana ekranından Backup bölümüne girin.Orda ortada "Generate/Download A Full Backup" yazar.Onu tıklayın.Eğer hosting hesabı üzerinde oluşturacaksanız "Home Directory" seçin.Mail kısmına bir mail adresi yazın ve onaylayın.Yedek tamamlanınca sistem size mail göndererek bilgi verecektir.

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
Panelden değil, ssh üzerinden teker teker tüm accountlarınkini almam gerekli. Cpanel makineden Direct Admine taşıma yapacağım, bu yüzden backupları daha sonra convert etmek zorundayım...

Ssh 'den komutla, accountları tek tek backuplamanın bir yolu vardı daha önce yaptım hatırlayamıyorum... :(

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
Uzun bi araştırmanın sonunda aklıma geldi komut. Olurda daha sonra, benden biri ararsa diye yazayım :)

./pkgacct username

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5