İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

cpanelde çalışan pleskte çalışmayan script

lynx23

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
merhaba

bende bir oto galeri scripti var. bu script cpanel kurulu linux sunucularda çalışıyor,plesk kurulu linux sunucularda çalışmıyor.

nedeni ne olabilir? çözüm ne olabilir?

teşekkürler

ufukaykut

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
bunun panel ile alakalı oldugunu zannetmiyorum, çünkü paneller sana sadece yönetimi verir, öncelikle her iki tarafından php versiyonlarını kontrol et, aynı olmasını veya yeni koydugun yerin versiyonunun düşük olmamasını sağla.

Senol

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
1
birde scriptte aldığın hatayı buraya yazarsan cozume daha kolay ulaşırısın

FileZilla

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
muhtemelen php ve eski yazım, yani register globals değerini on yapmanız gerekmekte :)

yada path'ler düzenlenmemiş ondan.

FrontPage

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
register_globals, zend, ioncube gibi nedenler olabilir.
sunucuya ekstra php modülleri eklenmesi gerekebilir. pleskle bir ilgisi yoktur bunun. plesk sadece bir aracı.
yada en komiği :D scriptte eğer cpanel portum pasifse çalışma diye bir satır vardır.

lynx23

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ilginize çok teşekkür ederim.
aldığım hata: hiçbirşey görünmüyordu cpanele attım ve çözülü geçici bir süre için:)
ama dediklerinizi dikkate alacağım ve pelskte deneyeceğim durumu tekrar burada aktarırım.
çok teşekkürler

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5