İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Cpanelde subdomain yönlendirme hakkında;

LiLattah

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar.

myplesk.org hostticarette barınıyor sorun yok ama ben istiyorum ki bir subdomain açayım forum.myplesk.org ama bu hostticarette değilde benim windows serverde çalışsın. Hostticaret Linux ve cpanel biz windows plesk.

Tam tersi olsaydı bendekibir domain için yapardım ama dediğim gibi ana sayfa linux cpanel..

Bu konuda fikri olan varmı?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

Saygılarımla,

HTservers

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Reseller yetkiniz var ise Edit A Dns Zone'den yok ise sunucu sahibine söyleyebilirsiniz.

LiLattah

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
teşekkürler reseller yetkim var ama editdns bölümü aktif değildi firmaya bildirdim

İlginiz için teşekkürler..

Saygılarımla,

Cagatay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Size reseller acarken DNS Zone özelliklerini aktif etmemisler demekki.

DNS Zone Edit kısmından subdomainini yönlendirecegin domaini seç ve "Edit" e tıkla. Alt tarafa dogru gelince görürsün zaten.

[ sub ] [ domain ] [ip adresi]

böyle bir tabloya benziyor

LiLattah

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ilginiz için teşekkür ederim arkadaşlar. sorunu hallettim. birininişine yarayacaksa diye ne yaptığımı anlatayım. aslında burda sorduğumun tam tersini yaptım ama sonuçta yapmak istediğim oldu.

myplesk.org ns lerini ns1.adamerweb.com ve ns2.adamerweb.com a yönlendirdim.

kendi serverimde host açtım sonra birde forum.myplesk.org şeklinde subdomain.

Daha sonra dns settin bölümüne girdim plesk den ve forum.myplesk.org dışındaki tüm dns kayıtlarındaki ip adreslerini hostticaretin ip adresi yazdım..

Sonuç istediğim gibi olsu ana sayfa hostticarette forum ise bizde çalışıyor..

İlgilenen herkese çok teşekkür ederim..

Saygılarımla,

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5