İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

CPU fanımdan Acaip derece GÜRÜLTÜ geliyor.

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Actım baktım degen bi kablo yok. KASA yan yatıkken ses yok Dik dururken dehset bir gürültü var. Vidaları sıkı gevsek bi yer yok kasada. kasa fanı da deil . CPU fanından geldiğide kesin sesin. Kablolar yerinde. Acaba neden olabilir.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Sprey yaglar var, isini gorecektir ama ben yeni bir fan takmanin daha dogru bir hareket olacagini dusunuyorum. Fan bu mazallah almayasin sonra CPU u eline..

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ekran kartından geliyor olabilir mi.Ben nerdeyse işlemci fanını sökecektim üşenince önce ,olmaz ya, şu ufaklığı bir durdurayım garanti işlemci fanından olduğu netleşsin dedim.Ekran kartının fanına dokununca ses kesildi :)

annudora

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Açıkcası işlemci fanı yada ekran kartı fanı ama ses geçici midir bilmem suan kesilmis durumda. acıp sesi duyunca tekrar tekrar deneyip ac kapa yapıyordum. Dedim bi sorun cıkarsa cıkar acık dursun 15 dakika kadar sonra kesildi.

Acaba soguktan olabilirmi :) Ayrıca ekran kartıda olabilir Yaglama ve Ekran kartını yoklamayı yapıcam tekrar yaparsa. Nazar degmesin simdilik ii gibi.

Cevaplar icin tesekkurler.

Turkmucit

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Birde tozlanma yaapabilir.Tozunu ara ara temizlemek çok zaruri zaten.Ben işlemcinin fanının tozunu tesadüfi farkettim.Tam o sırada çok müthiş yavaşladığı için format atmaya niyetlenmiştim dosyalarımı diğer disk bölümüne taşımaya başlamıştım.
Bu tozu farkedip spor olsun diye temizledim bilgisayar ne kadar hızlandı inanamazsınız :D.
o gün bugün hız sorunlarında ilk işlemcinin fanının tozuna bakarım.

G

gncytnk

Misafir
kasaya indir bi tane :) sorun fln kalmaz ( sakın deneme ) :d

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Açıkcası işlemci fanı yada ekran kartı fanı ama ses geçici midir bilmem suan kesilmis durumda. acıp sesi duyunca tekrar tekrar deneyip ac kapa yapıyordum. Dedim bi sorun cıkarsa cıkar acık dursun 15 dakika kadar sonra kesildi.

Acaba soguktan olabilirmi :) Ayrıca ekran kartıda olabilir Yaglama ve Ekran kartını yoklamayı yapıcam tekrar yaparsa. Nazar degmesin simdilik ii gibi.

Cevaplar icin tesekkurler.

Cihazi kurcalamadan once uzerinizdeki statik elektrikten kurtulun. Aksi halde anlam veremeyeceginiz sıkıntılara sebep olabilir, bilgisayarinizin parcalarini bozabilirsiniz. !!!

greyfurt

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
fanın tozunu almalısın aldıktan sonra yine devam ediyorsa büyük bir ihtimalle herhangi bir sebepten dolayı yatağında çalışmasına bişey engel olmuş ve fanın yatağının içinde düzgün hareketi engellenmiştir yani bu demek oluyor yeni fan almalısın

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5