chat ege.net

CPU Sorunu Olanlar Buraya ! 4 kat Tarayıcınızı Hızlandırın ! Çok Basit Hemde !

Cybokron

Onaylı Üye

SpeedyFox adı üzerinde Firefox Tarayıcınızı Optimize ederek 3 kat daha hızlı açılmasını, Javascriptleri daha hızlı okumasını, Tanımlamada daha çok işlem yapmanıza yardımcı olur.

Eğer en ağır Firefox'u kullanıyorum diyorsanız Bu firefox yama programı tam size göredir.

Peki Nasıl Çalışır ?

Firefox veritabanları SQLLite olduğu için yüksek oranda verileri büyük boyutta bünyesinde tutar. Speedybox ise Firefox'unuzun zamanla bu SQLLite veritabanını kullana kullana yavaşlayan tarayıcınızı kompakt optimize ederek daha hızlı olmasını sağlar.

Bilgisayarınızdaki SQLLite veritabanına göre bu optimizasyon işlemi 5 dakika sürebilir.

SpeedyFox 1.4.2 - Firefox SQLLite Hızlandırma Patchi

Eğer işe yaramazsa -Rep işe yararsa +Rep verin hadi bakalım !

Kaynak:

Ben Chrome kullanıyorum ve çok memnunum. Önerim Mozilla yerine Chrome kullanmanızdır süper hızlı. :)

T

trgy

rainmaks ben de senin gibi düşünüyordum ama chrome kullanınca bu sefer chrome bağımlılık yaptı. :)

rainmaks ben de senin gibi düşünüyordum ama chrome kullanınca bu sefer chrome bağımlılık yaptı. :)
olabilir ama şöyle bir durum var mozilla eklentileriyle olsun görünüşü kullanılabilirliği olsun bence bir webmaster olarak kullanılabilecek en güzel tarayıcı
bu diğer tarayıcıları kullanmayacağımız konulara gelmez. Diğer tarayıcıları mesela ben tasarım yaptıgımda kullanıyorum sadece test etmek amacıyla :)

ilovefirefox :)

Mozilla bilgisayarını kasınca beni anlarsın. 10-12 sekme açık olunca kasıyor zaman zaman bu da can sıkıyor zamanla. Bir de adblock gibi bir eklentisi olsa süper olacak. :)

umutsuz

Profesyonel
Mozilla 150k bellek kullanıyor
Chrome 45k bellek kullanıyor normalde

Chrome fanıyım artık bende :)

Darkart

Müptela
Chrome kullanan var mı yahu :p
Şaka bir yana FF daki eklentiler nedeniyle başka bir tarayıcı kullanmak pek mümkün görünmüyor. Hele ki en dandik netbook ların bile 2gb ramle geldiğini düşünrsek 150-200mb ram kullanımı kimsenin umrunda olmayacaktır.

kuzgun

Moderatör
Onaylı Üye
mozillanın kendi addons sayfasından indirebiliyorsak kullanabilirim

Hakan Damar

Profesyonel
Firefox 4.x sürümünden itibaren gayet hızlandı.

Chrome birden fazla process oluşturuyor arkadaşlar, ona dikkat edelim. 45K memory kullanıyor gözükebilir ama kaç tane 45K'lık process kullanıyor buna dikkat etmek gerek :)

Bu arada duymayan arkadaşlar için uzun süredir gelişimi için çaba gösterdiğimiz Mozilla Geliştirici Merkezi Türkiye link'i : https://developer.mozilla.org/Tr

Bir de internette dolaşan geyiklerden biri Firefox'un ayarlarından site başı connection sayısını yani http pipeline sayısını arttırarak daha hızlı erişebileceği yazılmış. Bunun etkisi çok azdır. Sonuçta sizin total hızınıza dayalı olacaktır. Firefox zaten multi pipeline ile connection sağlıyor siz bu sayıyı abarttığınızda bir çok büyük siteyi ziyaret ederken problem yaşarsınız.

Neden problem yaşarız?
Google, Facebook, Twitter, MyNET, Sabah.com.tr bunun gibi sitelerin WAF(Web Application Firewall)'ları bir IP'den gelen belirli sayının üzerindeki http bağlantı isteklerini engeller, siz de gezinirken sitenin bir noktada takılması, resimlerin yüklenmemesi v.b. gibi problemler ile karşılaşırsınız sonra amaan Firefox işe yaramıyor başka tarayıcıya geçiyim dersiniz :)

iyi çalışmalar.

webadresim

Profesyonel
olabilir ama şöyle bir durum var mozilla eklentileriyle olsun görünüşü kullanılabilirliği olsun bence bir webmaster olarak kullanılabilecek en güzel tarayıcı
Chrome'un da eklentileri var. Firefoxdan eksiği yok fazlası var. Sanırım siz Chrome'un beta zamanlarını hatırlıyorsunuz. O zamanlar çok eksik vardı. Şimdilerde ise 12. versiyonu bile çıktı. Çok sık güncelleniyor ve hızlı gelişiyor.

Detanx

Şen Üye
Dışarı Veri çıkışı yapıo genellikle bu programlar pek tavsiye edilmiyo.

ByCookie

Profesyonel
Ne FF ne de Chrome.. Ben Opera kadar kararlı tarayıcı görmedim. FF desen cpu düşmanı bilgisayarı öldürüyor.Chrome desen flash oyun gibi program insan kendini internette zannedemiyor bir türlü :D, Opera hem hafif hem güçlü. Testlere gelicek olursak o testler öyle şartlarla yapılıyorki orda oluşan farkları bizim hissetmemiz mümkün değil.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır. Betcup Artemisbet