İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

CPU Sorunu Olanlar Buraya ! 4 kat Tarayıcınızı Hızlandırın ! Çok Basit Hemde !

Cybokron

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
21
HP-Firefox-Inverse-512x512.png

SpeedyFox adı üzerinde Firefox Tarayıcınızı Optimize ederek 3 kat daha hızlı açılmasını, Javascriptleri daha hızlı okumasını, Tanımlamada daha çok işlem yapmanıza yardımcı olur.

Eğer en ağır Firefox'u kullanıyorum diyorsanız Bu firefox yama programı tam size göredir.

Peki Nasıl Çalışır ?

Firefox veritabanları SQLLite olduğu için yüksek oranda verileri büyük boyutta bünyesinde tutar. Speedybox ise Firefox'unuzun zamanla bu SQLLite veritabanını kullana kullana yavaşlayan tarayıcınızı kompakt optimize ederek daha hızlı olmasını sağlar.

Bilgisayarınızdaki SQLLite veritabanına göre bu optimizasyon işlemi 5 dakika sürebilir.
speedyfox.png

speedyfox2.png

SpeedyFox 1.4.2 - Firefox SQLLite Hızlandırma Patchi

Eğer işe yaramazsa -Rep işe yararsa +Rep verin hadi bakalım !

Kaynak:

neoorog

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
Ben Chrome kullanıyorum ve çok memnunum. Önerim Mozilla yerine Chrome kullanmanızdır süper hızlı. :)

T

trgy

Misafir
rainmaks ben de senin gibi düşünüyordum ama chrome kullanınca bu sefer chrome bağımlılık yaptı. :)

rainmaks

1
İyinet Üyesi
Reaction score
0
rainmaks ben de senin gibi düşünüyordum ama chrome kullanınca bu sefer chrome bağımlılık yaptı. :)

olabilir ama şöyle bir durum var mozilla eklentileriyle olsun görünüşü kullanılabilirliği olsun bence bir webmaster olarak kullanılabilecek en güzel tarayıcı
bu diğer tarayıcıları kullanmayacağımız konulara gelmez. Diğer tarayıcıları mesela ben tasarım yaptıgımda kullanıyorum sadece test etmek amacıyla :)

ilovefirefox :)

neoorog

1
İyinet Üyesi
Reaction score
19
Mozilla bilgisayarını kasınca beni anlarsın. 10-12 sekme açık olunca kasıyor zaman zaman bu da can sıkıyor zamanla. Bir de adblock gibi bir eklentisi olsa süper olacak. :)

umutsuz

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Mozilla 150k bellek kullanıyor
Chrome 45k bellek kullanıyor normalde

Chrome fanıyım artık bende :)

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Chrome kullanan var mı yahu :p
Şaka bir yana FF daki eklentiler nedeniyle başka bir tarayıcı kullanmak pek mümkün görünmüyor. Hele ki en dandik netbook ların bile 2gb ramle geldiğini düşünrsek 150-200mb ram kullanımı kimsenin umrunda olmayacaktır.

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
Chrome iyidir iyidirde birazda deneyimlensinler bakalım sonra geccem:D

25801_379323949076_116317049076_3926554_1186744_n.jpg

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
Ben kurdum ve memnunum.
Firefox kullananlara tavsiye ederim.

kuzgun

İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
253
mozillanın kendi addons sayfasından indirebiliyorsak kullanabilirim

Hakan Damar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Firefox 4.x sürümünden itibaren gayet hızlandı.

Chrome birden fazla process oluşturuyor arkadaşlar, ona dikkat edelim. 45K memory kullanıyor gözükebilir ama kaç tane 45K'lık process kullanıyor buna dikkat etmek gerek :)

Bu arada duymayan arkadaşlar için uzun süredir gelişimi için çaba gösterdiğimiz Mozilla Geliştirici Merkezi Türkiye link'i : https://developer.mozilla.org/Tr

Bir de internette dolaşan geyiklerden biri Firefox'un ayarlarından site başı connection sayısını yani http pipeline sayısını arttırarak daha hızlı erişebileceği yazılmış. Bunun etkisi çok azdır. Sonuçta sizin total hızınıza dayalı olacaktır. Firefox zaten multi pipeline ile connection sağlıyor siz bu sayıyı abarttığınızda bir çok büyük siteyi ziyaret ederken problem yaşarsınız.

Neden problem yaşarız?
Google, Facebook, Twitter, MyNET, Sabah.com.tr bunun gibi sitelerin WAF(Web Application Firewall)'ları bir IP'den gelen belirli sayının üzerindeki http bağlantı isteklerini engeller, siz de gezinirken sitenin bir noktada takılması, resimlerin yüklenmemesi v.b. gibi problemler ile karşılaşırsınız sonra amaan Firefox işe yaramıyor başka tarayıcıya geçiyim dersiniz :)

iyi çalışmalar.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
Chrome bilgi topluyor.. Yoksa bende inceledim felaket derecede hızlı..

webadresim

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
olabilir ama şöyle bir durum var mozilla eklentileriyle olsun görünüşü kullanılabilirliği olsun bence bir webmaster olarak kullanılabilecek en güzel tarayıcı

Chrome'un da eklentileri var. Firefoxdan eksiği yok fazlası var. Sanırım siz Chrome'un beta zamanlarını hatırlıyorsunuz. O zamanlar çok eksik vardı. Şimdilerde ise 12. versiyonu bile çıktı. Çok sık güncelleniyor ve hızlı gelişiyor.

Detanx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Dışarı Veri çıkışı yapıo genellikle bu programlar pek tavsiye edilmiyo.

ByCookie

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
Ne FF ne de Chrome.. Ben Opera kadar kararlı tarayıcı görmedim. FF desen cpu düşmanı bilgisayarı öldürüyor.Chrome desen flash oyun gibi program insan kendini internette zannedemiyor bir türlü :D, Opera hem hafif hem güçlü. Testlere gelicek olursak o testler öyle şartlarla yapılıyorki orda oluşan farkları bizim hissetmemiz mümkün değil.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

<-->sekito <-->sekito