İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

cron jobs ile dosya çalıştırma ?

A

abandoned_17

Misafir
Cronda her gece 00:00 da sifir.php nasıl çalışır? Komutunu verebilirseniz sevinirim.

OguzKaganAslan

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
10
beyler benim server plesk 7.0 cronjobs görüyordum ama hiç kullanmamıştım... aynı komutla mı çalıştırıcam yoksa plesk için ayrı komut mu girmem gerek...

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Panel farketmez komut aynidir hep. Shell'den kullanicinin cron islerini yonetmek icin
# crontab -e
de yazabilirsin.

W

W3BM4ST3R

Misafir
arkadaşlar eğer sorun yaşarsanız bu konuyu sorabilirsiniz. Uzman sayılırım bu konuda zira tüm sitem bu cronjobslarla dönüyor.. :D

hdogan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
crontab dosyasinin icine:

0 0 * * * /usr/local/bin/php /home/hdogan/sifir.php > /dev/lisanssız

gibi

(betigin ciktisi varsa cron raporu olarak gelmez, > /dev/lisanssız kismini kaldir gelir)

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
# nano /etc/crontab
Web adresi veremezsin, dosya sisteminden çalıştırdığın için full dizin vermen lazım, hdogan'ın yazdığı gibi. Web adresi vereceksen yazacağın komut

0 0 * * * wget -o http://www.dipdipdip.com/hede.php
aksi halde
0 0 * * * /usr/local/bin/php /home/dipdipdip/public_html/hede.php (dizine göre değişir)

Cron dosyasını editledikten sonra
# service crond reload
diyerekten cron dosyasının yeniden yüklenmesini sağlayınız.

A

a.ışık

Misafir
son olarak, hosting firmasına mail gönderdim benim host get'i desteklemiyor diye,
onlar da /usr/bin/php /home/username/public_html/cron.php?pwd=123456 > /dev/lisanssız gibi
yapın yazmışlar maille..
ben sonundaki /dev/lisanssız'u sildim mailime gelen -varsa eğer- hata mesajını görmek için:
gelen mail,
/bin/sh: -c: line 0: syntax error near unexpected token `newline'
/bin/sh: -c: line 0: `/usr/bin/php /home/username/public_html/cron.php?pwd=123456> '
bu ne anlama geliyor şimdi? hata mı bu normal mı??

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5