İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Crypt Yardim

ArkadaSYeri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba Sitemin bir bolumunde bir satiri crpyt etmek istiyorum bu satirin ne yazdiğini görmelerini istemiyorum calinmasi sorun değil sadece ne oldugunu bilmemeleri yeterlidir bu konuda yardimci olabilicek kimse varmi?

zbahadir

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ArkadaSYeri' Alıntı:
Merhaba Sitemin bir bolumunde bir satiri crpyt etmek istiyorum bu satirin ne yazdiğini görmelerini istemiyorum calinmasi sorun değil sadece ne oldugunu bilmemeleri yeterlidir bu konuda yardimci olabilicek kimse varmi?
Bu şekilde yaparsın ana normal bir php veya html satırı gibi işlev görmez.

PHP:
$veri="burada verilerini var";
$sifreliveri= crypt('$veri');
veya bu şekilde yapabilirsin;

PHP:
$sifreliveri=md5($veri);
PHP bilen birisi bunu çözebilir ama md5 ile şifrelenirse çözmeleri zor olur.

Bu örnekteki gibi kullanabilirsiniz.

Alıntı:
<?php
$str = 'apple';
if (md5($str) === '1f3870be274f6c49b3e31a0c6728957f') {
echo "Would you like a green or red apple?";
exit;
}
?>

kaynak

ArkadaSYeri

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Tsk ederim Bilgi icin simdi söyle bir sorun var.. eschat applet sohbet ile ilgilenen herkes bilir bunun kötü bir yani var.. sifreyi bir ...txt'den okuyor buda direk olarak Temporary Internet Files Klasörüne yükleniyor ve sifre kabak gibi ortada oluyor bunun icin bende...

eschat appletimin Port kismini..

<param name="port" value="7997">

Burayi crypt edip gormemlerini istiyorum.. sadece port kismini yasaklayabilirmiyim sizce?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5