İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

css oluştururken dikkat edilmesi gerekenler.

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Kendimi artık tamamen css'ye verdim. Ancak bu konuda istediğim gibi bir makale bulamadım. Bu konuda bilgili arkadaşlar dikkat edilecek hususları bu başlık altında yazarlar ise çok memnun olurum.

Mesela css dosyasının boyutu önemlimidir ..?

Lisans

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
css bambaşka bir dünya ve adamı kanser eden tarayıcı sıkıntıları mevcut :).
ff2, ff3, opera, safari, ie6, ie7, ie8 en ufak hata birtanesinde sitenin tasarımını yamultabiliyor. En başta bu tarayıcıları tut bilgisayarında :D

yagmayok

1
İyinet Üyesi
Reaction score
89
Lisans'ın söyledikleri dışında başka husus yok mu ? Sadece buna dikkat etmek yeterli midir yani ?

Nerdesiniz CSS'ciler...

wwwxxxyyy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
aXzel in adresini verdiği site CSS konusunda gerçekten de önemli bir kaynak, ayrıca CSS konusunda yabancı pek çok kaynak da var. Mantığını anladığınızda gerisi çorap söküğü gibi gelir zaten. Ayrıca sitenizin farklı tarayıcılarda nasıl göründüğünü test edebilmeniz için http://browsershots.org/ sitesi çok işe yarıyor.

Naçizane tavsiyem site yaparken min-width ve max-width parametrelerini özellikle kullanmanız. Farklı ekran büyüklükleri ve farklı ekran çözünürlüklerinde de siteniz aynı görünür. Çok işe yarıyor.

eRLySL

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
CSS (Cascading Style Sheets) süper bir olay.. Artık dreamweaver yada Frontpage gibi programlar, CSS sayesinde modası geçme olayına giriyor :)) Web tasarımını css ile yapan arkadaşlar görmektedirki, artık tablo HTML yapısında amelelik hali almakla beraber tercih edilmeyen bir koddur.

CSS öğrenmenizi şiddetle tavsiye ediyorum kaynak olarak dynamicdrive'i tercih ederim. JavaScript ile kullanıldığında tam bir sanat çıkıyor ortaya :)
Epey bir projemde kullandım JS+CSS yi hiç bir tasarmımda bu kadar keyif almamıştım açıkcası..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5