İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

css

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
bu css yi çok sevdim ama beceremedim gitti normal bi sayfada herşeyi yapabiliyorum ama ne css dosyası açıp bu yapabildiklerimi oaraya aktarabiliyorum nede css dosyasından index e o yaptıklarımı aktarabiliyorum bilen biri açıklayıcı bir şekilde anlatabilirmi nedir ne değildir diye +rep e boğacam o arkadaşı (bide tablo açınca içine resim atamıyorum attıktan sonrada aralarında nasıl boşluk bırakıcam)

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
<html>
<head>
<title>Linkler ve CSS Örneği</title>
<METAcontent=text/html;CHARSET=iso-8859-9 http-equiv=Content-Type>
<style type="text/css">
<!--
a:link{text-decoration:none; color:teal}
a:active{text-decoration:none; color:red}
a:visited{text-decoration:none; font-family:Times New Roman; color:green}
a:hover{background-color:teal; color:white; font-family:arial}
-->
</style>
</head>
<body>
<a href="Anasayfa.html">Anasayfa</a>
</html>

active: Mouse'un link'in uzerine tıkladığı anki stili,

visited: Link en az bir kere tıklandıktan sonraki stili ,

hover:
Mouse'un imleci link'in üzerindeyken (bir nevi onMouseOver) nasıl bir stil alacağını belirler

mathiaxbars

0
İyinet Üyesi
Reaction score
122
sayfada yaptığım zman
<style type="text/css">
<!--
#Layer1 {
position:absolute;
left:116px;
top:94px;
width:271px;
height:91px;
z-index:1;
}
-->
</style>

böyle çıkıyo ama ben bunu ayrı css dosyasına aktarmak istiyorum ama harici sitil şablonu yaptım ancak sayfaya <link rel="stylesheet" type="text/css" href="stil1.css"> bu kodu koyduktan sonra hiç bişey olmadı

pacey666

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
</head> komut satırının önüne eklemelisin bu arada. Yukarıdaki gibi ondan sorun yapıyor olabilir..

Developer

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşın dediği gibi head tagları arasına eklemelisin, görmediğim için tam birşey diyemiyorum ancak ;

style type="text/css">
<!--
#Layer1 {
position:absolute;
left:116px;
top:94px;
width:271px;
height:91px;
z-index:1;
}
-->
</style>

dosyanı stil.css olarak kaydet ve sonra </head> tagından önce yani <head> ve </head> tagları arasında tercihen meta tagların en sonuna ekle ;

<link rel="stylesheet" type="text/css" href="stil.css">

bu durumda calısması gereklidir. Halen gerekli işlemlerin geçersiz ise html kodlarından kaynaklanan bir sorun olabilir, görmek lazım.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5