İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Cufon JS Türkçe karakter problemi

ilkerkocatepe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar, çok güzel bi HTML template kurdum ve düzenlemeye başladım.
Türkçe karakterler gözükmüyor bazı kısımlarda

Problem şu şekilde;

Index.html'de yukarda şu kod var. Hata buradan kaynaklı. Ama kaldırmadan çözüm gerekiyor.
HTML:
<script type="text/javascript">
            Cufon.replace('h1') ('h2') ('h3') ('h4') ('h5') ('h6') ('.boldtext-medium') ('.boldtext-strong') 
			('#menu li a', { 
				hover: true,
				textShadow: '0px 1px 0px #ededed'
			 })
			 ('.boxtitle-hosting') ('.button') ('.submit-popup', { 
				hover: true,
				textShadow: '0px 1px 0px #ededed'
			 })
			;
</script>

Moderatör tarafında düzenlendi:

ilkerkocatepe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Çok uzun olduğu için mesaja sığmadı :/
Şimdiden teşekkürler

T

trgy

Misafir
Kullandığınız font'ta Türkçe karakter yoksa sorun oluşur ve tahmin ettiğim gibi öüçşğ gibi Türkçe karakterler içermiyor.

ilkerkocatepe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Peki, aynı font'un türkçe karakterlisi veya benzer bir fontun Türkçe karakterlisi var mı ?

Bulduk varsayalım bunu nasıl ayarlayabilirim ?

ilkerkocatepe

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hallettim. Teşekkürler.. Arkadaşın dediği gibi font desteklemiyordu türkçe karakteri.. Ama sorun çözüldü şükürler olsun.. Aynı sorunu yaşayanlar varsa bildirsinler yardımcı olalım.

captain10

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hallettim. Teşekkürler.. Arkadaşın dediği gibi font desteklemiyordu türkçe karakteri.. Ama sorun çözüldü şükürler olsun.. Aynı sorunu yaşayanlar varsa bildirsinler yardımcı olalım.

http://img38.imageshack.us/img38/6370/sorum.png

Aynı sorunu bende yaşıyorum arkadaşım. Hatta şöyle yukarıdaki linkten nasıl bir sorun yaşadığıma bakıp aynı sorunu yaşayıp yaşamadığına dair geri dönüş yaparsan sevinirim.

İyi çalışmalar..

T

trgy

Misafir
Aynı sorunu bende yaşıyorum arkadaşım. Hatta şöyle yukarıdaki linkten nasıl bir sorun yaşadığıma bakıp aynı sorunu yaşayıp yaşamadığına dair geri dönüş yaparsan sevinirim.

İyi çalışmalar..

Sizin de o sorunu çözmeniz için fontu değiştirmeniz gerekmektedir.

efendys

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Türkçe Karakter Offffff Yardım Lütfen !

Arkadaşlar ben kafayı yemek üzereyim :(
themeforest sitesinden html template begendim indirdim.
indirdiğim klasör içerisinde html sayfalar ve css klasorleri var.
(Resimler Alttadır.)

Her türlü kodlamalrı yapıyorum ama resimde de gözüktüğü gibi Türkçe karakterler gözükmüyor. Ne yazıyla ne de ASCI koduyla.
Lütfen yardım edin teşekkürler...

göktürk

0
İyinet Üyesi
Reaction score
6
Bundan bir kaç gün evvel üzerinde saatlerce çalışıp sonuna yaklaştığım wp temamdaki Türkçe karakter problemimi bir türlü çözememiştir. Sonra cufon diye bir şey olduğunu keşfettim. Bu cufon web sitemizde dilediğimiz fontu kullanmamızı sağlıyor. Yani fontla yazan yerleri resim ya da flash gibi yapıyor ve öyle yayımlıyor. Bu da bize dilediğimiz fontu kullanma fırsatı veriyor.

Neyse fazla uzatmayalım, çözüm gayet basit adresinden beğendiğiniz fontu indirin. FTP programı ile wp içindeki tema klasörünüze firdiğinizde font ismi ile bir klasör göreceksiniz. Siteden indirdiğiniz dosyanın adını bu dosyanın adı ile değiştirin ve üstüne yükleyin. F5 yaptığınızda artık Türkçe karakterler gözükecektir.

İlla aynı fontu bulmanıza gerek yok, hoşunuza gidecek farklı fontlarda kullanabilirsiniz.

redthinline

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Ya kardes bende problem yasiyorum Turkce karakterler ile ilgili bana da yardim edebilir misin acaba tesekkurler.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5