İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Çukurcada 24 Şehit Verdik. Başımız Sağ Olsun !!

X

Xman

Misafir
Yıllar boyu duyduğum en yüksek rakam bu, sabah sabah içim cız etti resmen, bu caniliği yapan katilleri tüm benliğimle ve nefretle kınıyorum...

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
Şuan itibari ile malesef 26şehidimiz ve 22 yaralımız bulunmakta. Şehitlerimize Allah'dan rahmet yakınlarına baş sağlığı diliyorum. 26 eve ateş düştü :((

Türkiye Irak'a resmen çıkmamak üzere girdi diye düşünüyorum. Sınır ötesi hareket başladı bugün itibari ile ama gidenlerimiz gitti bir kere daha önce yapılsaydı keşke :(

samanpan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
48
93 de 33 şehit verilmişti abim de o yıl gazi oldu.
Çekilen bu acılar sonunda inşallah mutlu sona yaklaşırız ve insanlar huzur bulur. umarım.
Şehit yakınlarına sabır diliyorum.

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
Bu istihbarat zafiyetleri olduğu sürece malesef çok şehit veririz. Bizim ülkemizin istihbarata zafiyeti çok çok fazla. Bu kadar kişi gelecek ve hiçbir bilgi alınamayıp bu kadar şehit vereceksen senin yaptığın bir iş yoktur demektir.

caliente

Domain Avcısı
İyinet Üyesi
Reaction score
10
Bu istihbarat zafiyetleri olduğu sürece malesef çok şehit veririz. Bizim ülkemizin istihbarata zafiyeti çok çok fazla. Bu kadar kişi gelecek ve hiçbir bilgi alınamayıp bu kadar şehit vereceksen senin yaptığın bir iş yoktur demektir.

İstihbarat zafiyeti değil. Sınırdan gelip sızmıyor şerefsizler, kendi içimizdeler. 8 ayrı koldan saldırı olmuş 200 kişilik bir grup tarafından ve ne yazık ki durum içler acısı. 26 askerimiz şehit şu anki sayıyla, 22 askerimiz yaralı. Yaralı askerlerden bir çoğunun durumu ağırmış. Rabbim inşallah başka aileye evlat acısı göstermesin.

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
hocam lütfen makul düşününüz. Sizin o kadar istihbaratınız varken sen sızmadan bahsediyorsun :) Bu adamların katırlarla yol alması anında bunların izlenememesi istihbarat zafiyetidir. Bir yere saldırsalar anlayacağım ama faklı faklı noktlar malesef ki sen ne dersen de zafiyet var. Bundan önce oldugu gibi. Ben doğunun en önemli bolgelerinde bir yerde yaptım malesef taburumuz 9 şehit vermişti orda da zafiyet vardı yine bunda da var. Bu kadar gözü kapalı bakmayınız olaya.

caliente

Domain Avcısı
İyinet Üyesi
Reaction score
10
Yok estf. Gözüm kapalı, ruhum karanlık değil. İletişim kopukluğu diyebiliriz buna, istihbarat servisleri & askeriye arasında. Adamlar eşeklerle kolay kolay gelemez, hainlerin çoğu şehirlerden. Olağan üstü hal ilan edilse de hükümet çekildiği gibi askeriye gelirse hükümetin başına. 1 tane şerefsiz bile kalmaz. Artık bu şart.

Teröristlerin ana grubuda askeri üs bölgesine kuzey ıraktan saldırmış. Dolayısıyla kuzey ırakta bize ait olmadığı için bir şey demek zor.

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
Yanlış anlaşılma ise sözlerimi geri aldım. Çünkü bunlar bu zamana kadar yaşandı bu da eminim ki bu şekilde. İnşallah bundan sonra emin adımlar atılıp iyi neticeler alınır.

X

Xman

Misafir
Boşyere bomablıyorlar kandili falan, dediğiniz gibi bu adamlar gündüz çukurcada vatandaş gece çukurcanın dağında terörist. Sınır ötesine gerek yok sınırmızın içini temizleyelim yeter. Son 3 ayda çukurcada 50 den fazla şehit verdik, sokaktaki adam bile biliyor 3 gün sonra birileri daha şehit olacak çukurca da. Bu kadar küçük bir ilçede bu olaylara önlem alınamaması zaafiyet değil başka bir şey bence..

ozgurruh

0
İyinet Üyesi
Reaction score
32
Yanlış anlaşılıyorum galiba. Zaafiyet derken içeri dışarı diye anlatmıyorum. O durumlar tabiki var. Ancak benim dediğim bu hazırlıklar ve yaklaşımlar esnasında istihbari durumların olmadığı kanısındayım. Daha öncede yaşadık. Gördükleri halde koyun diye haber verilemdiğini bile gördük.

Benim anlatmak istdiğim ile sizinki biraz farklı. tabiki bombalama felan bunlar tartışılır. Ama şunu belirteyip bu saldırı kesinlikle ve kesinlikle sadece PKK işi değildir. Bu saldırı başka kişilerin başka ülkelerin desteği ile olmuştur. TÜRKİYE'miz açıkca hedef nokta haline gelmiştir.

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
Zaafiyetten çok fazla şeyler oluyor. İstihbaratımız dünyanın sayılı kurumları arasındadır. Fakat bizim bilmediğimiz, bizlere yansımayan çok değişik şeyler var. Derin konulara girmek istemiyorum. Fakat şunu biliyorum ki, bu olaylar, PKK nın can çekiştiğinin bir göstergesidir. Canımız yanıyor, içimiz acıyor. Fakat Vatan uğrunda şehit olmak herkese nasip olmaz. Bütün Şehit kardeşlerimiz, bizlerinde duasıyla Cennetten bize el sallıyorlar bunu biliyorum. PKK nında sonu yakındır. Bu adi, kansız hayvanların sonu kara toprak olacaktır. Ama bunları toprak bile kabul etmeyecektir eminim. Böyle pisliklerin yeri. lağım çukurlarıdır.

Tüm Şehit kardeşlerimizin ruhu nur içinde yatsın. Ailelerine ve Büyük Türk Milleti'ne sabırlar diliyorum.

ByLacoste

1
İyinet Üyesi
Reaction score
70
Henüz haberlere bakmadım, şuan bu konu olmasa belkide akşama kadar haberim olmayacaktı. Allah rahmet eylesin. Umarım son olur.

Yeniçeri

Ne Mutlu Türküm Diyene
İyinet Üyesi
Reaction score
306
Allah ölenlerin yakınlarına sabır versin...

" Ölenlerin " diye bir kelime kullanmak hiç hoş değil. Biz bu kardeşlerimize Şehit diyoruz. Ölenlere leş diyoruz ( PKK lılara ). Bunu bilmeden yazdığınızı düşünerek, bu konuda bilgi vermek istedim.

Ozkan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
27
sitemin logosunu değiştirdim ama ne derece doğru oldu bu durumla ilgili fikrinizi alayım: sanalplanet.com
Şehitlerimizin ailelerine Allah sabır versin ...

rainha

0
Yasakli Uye
Reaction score
5
Bir subay şehit oldu diye "Menemen'i yakın" diyen Mustafa Kemal ATATÜRK'ü özledim. Bugün Hakkari'de şehit düşen Türk evlatlarının mekanı cennet olsun,Türk milleti'nin başı sağolsun.

mustix68

0
İyinet Üyesi
Reaction score
14

alialparslan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bence uygulanan politikalar böyle yumuşak olursa bu iş zor biter. Bdp li milletvekillerinin dediklerini duyup da ağzını bozmamak mümkün deil adamlar mecliste teröristleri apaçık destekliyo bu adamlara nasıl siyaset yasağı gelmiyo? Adamlar pkknın yaptığı terör saldırılarına "savaş" diyor (gerçe yeni deil önceden de böyle diyolardı). Dünyanın hangi ülkesinde böyle birşeye izin verilir? Acaba biz yavaş yavaş bunlara alışıyomuyuz ?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5