İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Cümle işinde geçen tanımlı kelimeleri link olarak gönderme Yardım

Webalemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar mesala sözlük sitelerinde görürsünüz

cümleler arasında

örnek gösteriyim..

Film de anladığım kadarı ile korkunç ve tehlikeli bir virüsün tüm

bu cümlede mesala korku tanımlı olduğu için direk link alıyo

http://xxx.xxx.xxx/korku/ gibi

bana bunun gibi yapabileceğim kod örnekleri lazım..

troy

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
donanimhaber forum kullanıyor, kaynaktan jsyi bulup inceleyebilirsin. kontera kullanan sitelerede bakabilirsin. Ayrıca joomla için joomlaspan'in component olarak olarak dağıttığı eklentinin bu işi yapan botu var ona da bakabilirsiniz.

*siber*

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
korku kelimesini aratma mantığı ne ki ? Bu metinde geçen tüm kelimeleri mesela bir veritabanında geçen başlıklardamı aratıyorlar. Yada sen metinde geçen kelimeleri nerede aratmak istiyorsun ?

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Arkadaşlar mesala sözlük sitelerinde görürsünüz

cümleler arasında

örnek gösteriyim..

Film de anladığım kadarı ile korkunç ve tehlikeli bir virüsün tüm

bu cümlede mesala korku tanımlı olduğu için direk link alıyo

http://xxx.xxx.xxx/korku/ gibi

bana bunun gibi yapabileceğim kod örnekleri lazım..

korku tanımlı olduğu için link almıyor. link verildiği için alıyor. sen nasul bbcode kullanarak kalın yapıyorsan sözlüklerde (bkz: ) (gbkz: ) `` türü taglar kullanıyor.

Mepring

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
acikcasi boyle birsey yapmak istersen eppey bi karmasaya yol acarsin kullanicinin yazdigi her cumleden 4 5 tane link alirsan bunun bir anlami kalmaz.
Caesar in dedigi gibi kullanici kendisi link olarak atamali aksi halde "Ali Yemek yedi" Ali için ayri bir link yemek icin ayri bir link yedi icin ayri birlink vermek cok gereksiz. Ancak hala kod lazimsa vereyim?

db.gen.tr

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hazır bir kod asp için;

<%
function link_words(url, style, ByVal Phrase)
link_words = ""

do 'Create an array of words.
next_space = instr(Phrase, " ")

if next_space <> 0 and isnull(next_space) = false then
link_word = left(Phrase, next_space - 1)
Phrase = right(Phrase, len(Phrase) - next_space)
else
link_word = Phrase
end if
link_words = link_words & "<a href=""" & url & """ style=""" & style & """>" & link_word & "</a> "
loop while next_space <> false
end function
%>

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
acikcasi boyle birsey yapmak istersen eppey bi karmasaya yol acarsin kullanicinin yazdigi her cumleden 4 5 tane link alirsan bunun bir anlami kalmaz.
Caesar in dedigi gibi kullanici kendisi link olarak atamali aksi halde "Ali Yemek yedi" Ali için ayri bir link yemek icin ayri bir link yedi icin ayri birlink vermek cok gereksiz. Ancak hala kod lazimsa vereyim?

katılıyorum ayrıca bu linkleri verirken her kelimeyi explode ile bolup for ile listeletirken teker teker db sorgusu yapman gerekecek buda hem sorguyu akıl almaz derecede yavaşlatacak hemde sistemi öldürecektir.

Webalemi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0

herkeze teşekkür ederim vazgeçtim ama genede kodları verirsen sevinirim merak.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5