İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Cümleyi virgüllerle ayırmaya yarayan kod gerekiyor.

E

Erturk

Misafir
Dostum bu hangi sistem bilmiyorum ama muhakkak bir config dosyası yada functions dosyası vardır. Onun içerisine şu aşağıdaki haliyle yaz.

PHP:
function degistir($cumle) { 
$bul=array(' '); 
$degis=array(','); 
$cumle=str_replace($bul,$degis,$cumle); 
return $cumle; 
}

Daha sonrada o meta tagın bulundugu tpl yada html dosyasında sadece şunu yap.

PHP:
<META NAME="description" CONTENT="{degistir($thread['subject'])}">

Calısması lazım.

ata350

0
İyinet Üyesi
Reaction score
35
Bayadır deniyorum.Her seferinde farklı bir hata.Sizide çok yordum hocam.Boşverin böyle kalsın :) Google hitimiz eksik olmuş olsun.Herşey için teşekkürler.Hakkınızı kimse ödeyemez.

E

Erturk

Misafir
Yok yok inat ettim. Yapıcam bunu... Gerci yaptım lakin sen entegre edemiyorsun :)

FTP bilgilerini pm ile bildirirsen calıstırabilirim.

E

Erturk

Misafir
Aynı şeyi yapmak isteyen arkadaşlar için konuyu baştan sona toparlayıp anlatıyorum :)

myBB Forum için yapılmıştır.

Forumdaki herhangi bir konunun meta tag keyword alanına konu baslıgının virgüllerle parçalanmış halini otomatik koymak için aşağıdaki işlemleri sırayla yapmanız kafi.

Öncelikle /inc klasörü içerisindeki functions.php dosyasını açıp aşağıdaki kodları en alttaki ?> dan önce yapıştırınız.

PHP:
$bul=array(' ');  
$degis=array(',');  
return $cumle;  
}
}

Daha sonra root dizinindeki showthread.php dosyasını açıp aşağıdaki kodu bulduktan sonra bir alt satırına diğer kodu yazınız.

Bul:
PHP:
$thread['subject'] = htmlspecialchars_uni($parser->parse_badwords($thread['subject']));

Altına Ekle:
PHP:
$anahtarlar = htmlspecialchars_uni($parser->parse_badwords($thread['subject']));

Bu kodu da ekledikten sonra panelinizden Mybb Admin Paneli -> Şablonlar -> Şablonlar -> Temanın Adı -> Showthread Şablonları -> showthread kısımına girip aşağıdaki kodu bulup değiştiriniz.

Bul:
PHP:
<META NAME="description" CONTENT="{$thread['subject']}">

Değiştir:
PHP:
<META NAME="description" CONTENT="{$anahtarlar}">

Bu işlemler sonucunda kaynak kodlarınız şu şekilde çıkacaktır.

HTML:
<title>pwp kuramıyom bi yardım pls:)</title>
<META NAME="keyword" CONTENT="pwp,kuramıyom,bi,yardım,pls:)">

Önemli:

En başta verdiğim kod (degistir fonksiyonu) sadece boşlukları virgüle çevirir. Kendi isteğinize göre istediğiniz karakterleri değiştirebilirsiniz.

Örn: (! ve - işaretlerini komple kaldırdım mesela. Kendinize göre çoğaltabilirsiniz.)

PHP:
$bul=array(' ','!','-');  
$degis=array(',','','');  
return $cumle;  
}
}

İyi çalışmalar

Not: Konu myBB bölümüne taşınmıştır.

ata350

0
İyinet Üyesi
Reaction score
35
Erturk hocama bir katkı :

<META NAME="description" CONTENT="{$anahtarlar}">
Böyle değil ,

<META NAME="keyword" CONTENT="{$anahtarlar}">

Böyle olması gerekmektedir :) Ayrıca

<META NAME="keyword" CONTENT="{$anahtarlar},{$thread['subject']}">

Kodu olarak yaparsanız , küçük bir seo gibi olacaktır.Son verdiğim kod , başlığı hem virgülleyerek keyword e döker , hemde başlığın kendisini etikete yazdırır.

Erturk hocam : Yazdığınız kodları inceleyerek php hakkında bilgi sahibi oldum.Tekrardan teşekkürler.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5