• TC Kimlik Numaranızı onaylayarak iyinet.com'dan tam olarak yararlanabilirsiniz. Konu açabilmek ve açılan konulara yazabilmek için lütfen Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numaranızı doğrulayın. Doğrulama ile ilgili hata alıyorsanız, kimlik ön yüzündeki Ad Soyad, Doğum yılı ve TC Kimlik numarası görünecek şekilde kimlik resmini bize gönderebilirsiniz.

    deneme bonusu veren siteler cratosroyalbet pubg uc smm panel smm panel

daha iyi olacağız inanıyorum..

Bilgiler
Katılım
26 Eylül 2006
Mesajlar
5,893
Reaction score
96
Puanları
0
Şube
www.odatv.com
207 Aydır Üye
İnternette sondan ikinci olduk

Türkiye, OECD ülkeleri genişbant internet kullanımı sıralamasında sondan ikinci oldu. Türkiye’de, internette çocuk p*rn*su, şantaj, hakaret, banka soygunculuğu gibi suçlar, sadece üç yılda yüzde 2 bin artış gösterdi.Parlamenter demokratik rejimi benimsemiş gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin işbirliği örgütü olan Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı’nın (OECD) üye ülkeler arasında geniş bant internet kullanımına ilişkin son istatistikleri açıklandı. Buna göre, Türkiye Meksika’nın hemen önünde sondan ikinci, yani 29’uncu oldu. Türkiye’de genişbant internet bağlantısı söz konusu olduğunda, 100 kişiye 3.8 DSL internet bağlantısı, 0 kablo internet bağlantısı, 0 fiber/LAN bağlantısı düşüyor.

Sonuncu olan Meksika’da ise 100 kişiye 2.7 DSL bağlantısı, 0.8 kablo internet bağlantısı düşüyor.

Genişbant internet bağlantısının en yaygın bulunduğu ülke olan Danimarka’da 100 kişiden 19.6’sı DSP, 9.4’ü kablo internet, 2.6’sı Fiber/LAN bağlantıyla internete bağlanıyor. Sıralamada Hollanda ikinci, İzlanda üçüncü, Kore dördüncü bulunuyor. OECD ortalamasında ise 100 kişiden 10.5’i DSL bağlantı kullanıyor.

ABD’de 58 milyon, Danimarka’da 1.7 milyon, Türkiye’de 2.7 milyon, Almanya’da 14 milyon genişbant internet abonesi bulunuyor.

KULLANIMI AZ, SUÇLUSU FAZLA

Bu arada Türkiye’deki genişbant internet bağlantı düzeyinin yetersizliğine karşın, Emniyet’e göre, Türkiye’de internette, banka soygunu, çocuk p*rn*su, hakaret, şantaj, suça tahrik gibi suçlarda astronomik artışlar görülüyor.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Bilgi İşlem Şube Müdürlüğü Sistem İletişim ve Bilişim Suçları Büro Amirliği Emniyet Müdür Yardımcısı Ayhan Çankaya’nın bu yöndeki açıklaması, bir süre önce basına yansımıştı.

Çankaya en çok karşılaştıkları suç tipinin, kredi kartı dolandırıcılığı, onun ardından ise çocuk p*rn*su olduğunu bildirdi. Çankaya’nın verdiği bilgiye göre, Türkiye’de internet suçlarının sayısı 2001 yılından sonra sadece üç yıl içinde yüzde 2 bin artışla 224’e yükseldi. 2001 yılında 11 olan bilişim suçu sayısının, 2004’ün ilk 11 ayında 224 olarak belirlendiği ortaya çıkmıştı.


Suç oranının genişbant internetin yaygınlaşmasıyla daha da artmış olabileceği belirtiliyor.


ADSL’DEN HIZLI FİBER BAĞLANTI YAYGINLAŞIYOR

Saniyede en az 256 kbit transfer yapabilen genişbant internet bağlantılarıyla ilgili OECD istatistiklerinde dikkati çeken diğer unsurlar da şöyle:

OECD ülkelerinde genişbant internet kullanımı, 2005’te 157 milyon iken, 2006’da 197 milyona çıkarak yüzde 26 arttı. Artış, söz konusu ülkelerde genişbant kullanımını yüzde 13.5’ten, yüzde 16.9’a yükseltti.

Danimarka, Hollanda, İzlanda, Kore, İsviçre, Finlandiya, Norveç ve İsveç, OECD genişbant kullanımının yüzde 26’sını temsil ediyor.

Birçok ülkede operatörler, altyapılarını fiber ağlara yükseltiyor. Doğrudan dairelere (FTTH, Fibre-to-the-home) ya da binalara (FTTB) abonelikleri şu anda tüm genişbant internet üyeliklerinin yüzde 7’sini kapsıyor ve büyümeye devam ediyor.

Kore ve Japonya’da genişbant üyeliklerinin yüzde 6’sından fazlası fiber bağlantıdan oluşuyor.

Japonya ve Kore’de birçok abone, fibere geçtiği için ADSL abonelikleri azalıyor.

DSL, 28 OECD ülkesinde temel genişbant internet bağlantı platformu olmayı sürdürüyor. ABD ve Kanada’da kablo modem aboneleri sayısı DSL abone sayısın aşmış durumda.

OECD’de genişbant teknolojisinin dağılımı 2006 Aralığı itibarıyla şöyle: DSL yüzde 62, Kablo modem: yüzde 29, FTTH/FTTB yüzde 7, Diğer (Uydu, sabit kablosuz vs.) yüzde 2.

kaynak:
AA
haber7.com
 
Bilgiler
Katılım
6 Kasım 2005
Mesajlar
2,564
Reaction score
0
Puanları
0
Yaş
40
Şube
Merkezden
218 Aydır Üye
Ankara Emniyet Müdürlüğü Bilgi İşlem Şube Müdürlüğü Sistem İletişim ve Bilişim Suçları Büro Amirliği Emniyet Müdür Yardımcısı Ayhan Çankaya

ünvan baya güzelmiş yarım sayfa :)

sonuncu olmamışız hayret. Bunada şükür ya hiç olmasa. (gerçi gidişat onu gösteriyor yakında internet bağlantısı bile yasak duruma gelicek.)
 
Bilgiler
Katılım
24 Temmuz 2006
Mesajlar
9,533
Reaction score
122
Puanları
0
209 Aydır Üye
bu kafayla ben bişey anlmadım özet geçebilcek varmı (iyimi kötümü karıştı)
 
  • Yararlı
Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur. iyinet.com sayfalarında yer alan yazı, görsel ve linklerle ilgili hukuki şikayetleriniz için Buradan iletişime geçmeniz durumunda, ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 7 gün içerisinde iyinet yönetimince tarafınıza dönüş sağlanacaktır.
Üst