İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Daha.Net Kaldiramadigi Hit istatigi

TeyLor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
İstasitik Buyurun

istatiklik.png

BUYURUN ARKADASLAR DAHA.NET DAHA.NET DEDINIZ , HİTİM YUKSELDI TRAFIKTEN SİTEMI KAPATTILAR , GİTTİM 33 YTL VERDIM BİR UST ALANA GECTİM , SİMDİDE HİTİMİN YUKSEK OLMASİ NEDENİYLE , DAHA NETİN CEVABİ ALİN YEDEKLERİNİZİ GİDİN BASKA YERE DİKKATLİCE OKUYUNUZ , DAHA 10 GUN ONCE 33 YTL ALDİLAR SİMDİ İSE GONDERIYORLAR BUYURUN İŞTE BOYLE BIR SACMALİK OLMAZ , UNUTMAYİN Kİ DAHA NETLE CALISAN HERKEZIN BASINA BIR GUN GELICEK BU YAZIKLAR OLSUN VE ŞİMDİ MAHKEMEYE VERİCEM...

Müşteri 31/12/2010 16:27

Kolay Gelsin , Neden Suspend e Alindi Alan Adi Bilgilendırımısınız

----------------------------
IP Address: 78.176.160.186
Faruk Aydın
Yetkili 31/12/2010 16:30

Bir diğer bildirimi okuyabilirmisiniz rica etsem? aşağıya ekliyorum tekrardan

Merhabalar,

Siteniz tekrar sunucumuzu çalışmaz konuma getirmiştir. Açılmamak üzre kapatılmıştır. Yedekleriniz için lütfen iletişime geçiniz.

ilginize teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

Faruk Aydın
E: [email protected]
T: +90 212 259 5500 begin_of_the_skype_highlighting +90 212 259 5500 end_of_the_skype_highlighting

System Administrator
http://www.daha.net
Türkiye'de Internet artık daha.net

Müşteri 31/12/2010 16:33

Peki Sorun Nedir Hicbir Sey Anlayamıyorum

Faruk Aydın
Yetkili 31/12/2010 16:37

Siteniz saldırı alıyor olabilir, siteniz çok fazla hit alıyor olabilir, yahut kodlamasında sorun olabilir. Ancak buşekidle daha fazla malesef barındaramamaktayız. Yedekleriniz için bir ftp adresi verirseniz tam bir Cpanel yedeğini teslim edebiliriz.

Faruk Aydın

Müşteri 31/12/2010 16:41

Evet Sitem Cok Hit Aliyor. Trafigim Yukseliyor Diye 33 ytl Fark Odeyip Alani buyuttum Nasıl Simdi Yedeklerinizi Alin Dersiniz Boyle Bir Sacmalik Varmi Bey efendi , Hit Aliyor Diye Alin Gidin Diyorsunuz Musteri Memnuniyeti Bumudur Bu Nasıl Bir iş

Faruk Aydın
Yetkili 31/12/2010 16:44

Malesef bu konuda adil kullanım şartlarını aşamıyorsunuz. Paylaşımlı bir sunucuda barınmaktasınız. Hosting hesabınızı farklı bir domainde kullanmanıza izin verebiliriz ancak malesef defalarca bu konuda bildirim yapmamıza rağmen malesef artık konuyla ilgili yardımcı olamıyoruz, çok üzgünüm.

Faruk Aydın

Müşteri 31/12/2010 16:49

10 Gun Once 33 Ytl Para Odedim Bu Trafik Yuzunden Odeyin Kardesim Geri O Zaman.

Faruk Aydın
Yetkili 31/12/2010 16:52

Merhabalar,

Dediğim gibi satın almış oldunuguz hizmetlerin tamamını farklı bir domainde kullanabilirsiniz.

Faruk Aydın

Müşteri 31/12/2010 16:55

Butun Forum Sitelerine Daha.net tin Rezilligi Diye Ticket Cevaplari , Sorun Paylasimlari Hepsini Palasıcam , Hic Merak etmeyin Sorun Deil , Elbet Host Bulunucak , Ama Sunu Bilin Yazmadıgım Yer Kalmıcak Daha Netten Rezillik

Faruk Aydın
Yetkili 31/12/2010 16:56

Merhabalar,

Bu konuda sizleri hayal kırıklığına uğrattığımız için üzgünüz. Ancak taktir edersinizki sitenizin yoğun CPU kullanımı diğer müşterilerimizin sitelerinin açılmasını engellediğinde hesabınızı durdurmak zorundayız.

Müşteri 31/12/2010 17:04

Ben Size Son Kez Yazıyorum , Ya Hemen Ucretimi Geri Yoluyorsunuz Yada Aktif Ediyorsunuz Sitemi Ben Hic Bir Sey almadan Butun Forum Adreslerine Tickette Gecen Konusmalari Hepsini Yayınlıyorum Yayinlicam , Her Yerde Daha Neti Ovduysek Eger Kotulemesınıde Siz Kendınız Yapmıs olucaksınız

Faruk Aydın
Yetkili 31/12/2010 17:12

Merhabalar,

Para iadesi hakkında ancak pazartesi günü muhasebe derpartmanımız bilgi verebilir. Eğer isterseniz talebinizi iletebilirim.

Müşteri 31/12/2010 17:13

Aktif Ediyormusunuz Etmıyormusunuz Siteyi , Pazartesi Onada Sira Gelicek

Faruk Aydın
Yetkili 31/12/2010 17:15

Malesef şuanda edemiyoruz..Üzgünüm.

Person

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
10
Bi sürü aynı konu açmışsın buradada trafiği artırıyon birazdan cpu aşımından banlanıcan..

Cnkrt

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
6
Ne zaman daha.net'i bana övseler nedense içimden bir ses sürekli boşver bu firmayı derdi. :)

Bu zamanda iyi bir hosting firması bulmak zor. Geçmiş olsun hocam umarım paranızı geri alırsınız.

Cnkrt

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
6
Bu siteniz çok CPU harcıyor, sitenizin trafiği fazla, server risk altında vs bahaneleri bana göre çok saçma. Madem yapamayacaksınız neden hosting işine girersiniz ki. :s

Hocam iyi bir firma bulursunuz umarım.

TeyLor

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Ayrica Saglam Bir Hosting Firmasi Tavsiye ederseniz İyi olur

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
Kiraladığınız dairede kapasitesi 3 kişilikken 10 kişi kalmaya çalışırsanız, daha büyük bir daireye çıkmak zorunda kalırsınız. (Trafik, alan sorunu.)

Ve yine, kiraladığınız dairede komşularınızı rahatsız edecek derecede gürültü yaparsanız, uyutmazsanız müstakil bir eve çıkmak veya gürültünüzü azaltmak zorunda kalırsınız. (Cpu sorunu.)

Durum bundan ibarettir. Makinelerinde elbet tabi kapasitesi var. Kullandığınız yazılım optimizasyon açısından yeterli değilse, 1K hit dahi işlemci üzerinde çok ciddi bir yük doğurabilir. Kangren olmuş yer kesilir.

z08g

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Arkadaşım öncelikle geçmiş olsun. Hosting alırken, öncelikle adamlara mesaj at. cpu kullanım oranını falan sor. örneğin hostgator'da %15 cpu kullanımı mevcut. yaklaşık olarak 5 site barındırıyorum, bu ayki yemiş olduğu trafik 32gb olmasına rağmen banamasın demiyor.

valla domain adı, domain firmasından, hosting'te hosting firmasından alınır derim. hostgator ile çalışmayı düşünürsen, çok yakın zamanda Türkçe dil desteği de sunacak.

kullanmak istersen pm at, ref linkimi göndereyim :ıslık:

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
Daha netin vps kampanyası onların bu işe nasıl baktıklarını zaten kanıtlamıştı bana :D

CaLViN

0
İyinet Üyesi
Reaction score
63
Kişi forumdan yasaklanmıştır.
Şikayet etmenin de bir adabı vardır,7 tane konu açılmaz.

xgitarx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
1897 hiti daha.net gibi bir firma nasıl kaldıramaz, düşük bir hit bu, fazla görsel falan mı kullanıldı acaba?

atay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
37
1897 hiti daha.net gibi bir firma nasıl kaldıramaz, düşük bir hit bu, fazla görsel falan mı kullanıldı acaba?

Ölçü hit değildir cpu için. Günlük 1000 tekili olan bir siteyle sunucuyu kan ağlatabilirsin. Sitenin kodlarını görmeden daha.net'e yüklenmek doğru değil. Hiçbir firma müşterisini kaybetmek istemez.

cadobay

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15

valla 400 500 hitli ufak bir site 60 gb aylık trafik yiyebiliyor bizzat yaşıyorum bunu :)

kuaza

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
Burda vurgulamak istedigim daha.net degil o yuzden on yargili cevap vermeyin..

bir cok kisi, yada arkadasim Turk hosting firmalarindan sikayetci. Daha 2 gun once 400 tekil hiti olan arkadasimin sitelerine uyari geldi, cok cpu yiyor diye. kurulu olan sistemde wordpress. simdi bazilari diyor kodlamada sorun var v.s, milyonlarca kisi wordpress kullaniyor ve habire gelistiriliyor, milyonlarca hosting sirketide bunlari host ediyor, kapatmiyorda bir tek Turk firmalarinin sunucularinimi kasiyor..

Sorun neden kaynaklaniyor arkadaslar soyleyeyim, berbat bir sunucu ile hostging firmasi olmaya calisanlar yuzunden, hala bu zamanda 2-4 GB ramli paylasimli hosting sunucu olurmu yav, sakami bu..

hic onermedim onermeyecemde turk firmalari, isini hakki ile yapmadiklari surece.. Buyrun bluehost.com, hostgator.com islerini iyi yapana kadar bunlari kullanin, iyi kullandiginiz surece hesabinizi kapatmiyorlar..

xgitarx

0
İyinet Üyesi
Reaction score
23
Ölçü hit değildir cpu için. Günlük 1000 tekili olan bir siteyle sunucuyu kan ağlatabilirsin. Sitenin kodlarını görmeden daha.net'e yüklenmek doğru değil. Hiçbir firma müşterisini kaybetmek istemez.

doğrudur hosting konusunda detaylı bilgim yok, fakat daha.net gibi isim yapmış bir firmanın problemi çözmeye yönelik olarak seçenek sunup sunmadığını merak ettim doğrusu, yani sitenizi kapatacağız ama şu yüzden kapatıyoruz veya şu pakete geçerseniz kapatmayacağız gibi.

Loi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
44
wordpress hakkında yazılıp çizilmiş, wordpress güzel kodlanmış iyi bir sistem olabilir (bana göre öyle değil ama cache eklentileri ile bazı özürlerini telafi edebiliyor) ama bu sistem üzerine kurulabilen türlü türlü eklentiler var ve bu eklentilerin sürüm uyuşmazlığından doğabilecek sorunları bir yana, plugini hazırlayanın yapabileceği hatalar kadar bir çok sorun çıkarabilecek faktör söz konusu.. o yüzden yurtdışı/yurtiçi ayrımı bu konuda yapılmasını pek doğru bulmadım. Ben hostgatoru beğendiğim halde gatorda barınamayan kişiler gördüm.

Daha.net necidir bilmem, hizmetleri konusunda da çok fikir sahibi değilim ancak kimse host verdiği müşterisinin yazılım sorunlarını çözmek zorunda değil.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5