İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Dahi fikirleri finanse ediyorum!!!

G

Geveze.at

Misafir
TRinsanRehberi' Alıntı:
http://www.ferrarialacam.com/ <<< bu sitedeki reklamlar.
Bu siteye benim www.soyagaci.gen.tr 'nin reklamı da konmuş ve bizim hiçbir şekilde böyle bir talebimiz olmadı. Böyle bir talebimizin olduğuna dair bir şey varsa hangi iletişim kanalıyla ne şekilde oldu ve ödeme aldınız mı bunu bana açıklayın lütfen.
başkaları reklam veriyor göstermek için başlangıçta ilave ettiniz ve bir süre sonra kaldıracak mısınız?
Benim size reklam verebilmem için referer spam yaptınız.

size doğru davranışı göstermek istiyorum bu konuda:

http://www.linkzine.net/php/index.php?site_id=24

bu kişiler bana email ile sitemizi tanıttıkları yönünde bir email geçtiler. hiç tanımam bu insanları ama teşekkür ediyorum siteme değer vermişler ve tanıtımını yapmışlar. ama tanıtım hizmetleri paralı değil.

size gelince siz kare satıyorsunuz ve beni müşteriniz gibi gösterip çıkar sağlamaya çalışıyorsunuz ve bunu hiçççbir şekilde bana bildirmiyorsunuz.
1 ay boyunca kendi seçtiğimiz sitelere kare dağıtıyoruz bu yüzden sizi de koyduk diye bir mesaj geçebilirdiniz.
uzun süredir orada farkındayım ama sonu nereye varacak diye bekliyordum.

size tavsiyem; çalışarak bir yerlere varmaya çalışın insanların düşünce ve davranışlarını çalışmanız ve dürüstlüğünüzle etkileyin suni şeylerle değil

saygılarımla
Buna ne diyeceksin? Bu isler öyle sallamayla olmuyor. Ingilterede okudum demeyle olmuyor. Ben de yurt disinda okuyorum. Bana avrupayi ögretme lütfen.
Sadece gercekci olki sana inansinlar. Iste bu yüzden projelerimi seninle ve baskalariyla paylasmam dedim.
Cünkü bir kac mesajla tanisigin kisilere güvenilmez.

A

aliozen

Misafir
fenerli' Alıntı:
"Arkadaşlar, eğer dahi bir websitesi fikriniz olduğunu düşünüyorsanız. Ve bunu gerçekleştirmeniz önündeki en büyük engel finansman ise. Sitenize seve seve ortak oluruz. Finansmanınızı sağlayabiliriz."

diye başlayan bir mesajın devamında diğer konu başlığında geçen

"Benim sayfam baboly.com. Görürsen sağ taraf boş. Orayı veririm sana bir aylık. İstersen özel mesaj olarak da page viewları gönderirim. Ne kadar verirsen ver para. Önemli olan orası reklam alsın. Para önemli değil. Ha 50 ha 5 ne fark ederki. Bir yemek parası."

ifadesi ve son olarak bu başlık altındaki

"www.futbolmahkemesi.com yapım aşamasında yenileniyor kalktı yayından" 3 farklı anlam !!!

"Ben bir imkan sunmaya çalışıyorum kendi çapımda onda da ne hale geldim. Tekrar ediyorum bana verilecek cevap çok basit. Ya görüşelim ya da içinizden çekeceğiniz bir s ile başlayan küfür. Bu kadar basit"

ilk mesajdan bu zamana kadar olan İfadelerinde bir tutarsızlık var,
bana göre senin verebileceğin finansman desteği belki 1 tane dedicated server olabilir (daha fazlası olacağını sanmıyorum) , eğer bu sitedeki bir kişinin iyi bir web projesi içinde en önemli sorunu host olması durumunda forumdaki birçok kişi bunu aralarında halleder diye de düşünüyorum.

-------
Normalde forumda bu başlık gibi başlıklara yazı yazan biri değilim ama bugün nöbetçi olduğum güne denk geldi.

Sayın fenerli,

Bahsettiğim projeler, bu dünyayı tanımak için yaptığım projelerdi. Programcılık bilgim yoktur. Hala da yok. Ama şimdi neyi nasıl yapılabileceğini biliyorum. Programcılığı da öğrenmek istemiyorum. Çünkü şu ana kadar hangisi ile konuştuysam. O olmaz o imkansız ile karşılaştım. Ders kitapları bu arkadaşların beyinlerini sınırlamış. Sadece kitaplarda gördükleri olabilir diyorlar.

Diğer yazılarım için ne tutarsızlık gördün anlayamadım. Ha 5 milyon ha 50 milyon farketmez diyorum. Bir yemek parası dedim. Bundan mı hosting yaparımı çıkarttın. Size ne kadar param olduğunu ve bu işe ne kadar yatıracağımı söylemek zorunda değilim. Ama şu anda 20,000usd lik bir proje teklifi aldım. Onu inceliyoruz.

Nasıl böyle kafadan atabiliyorsunuz anlamıyorum. Tamam hadi diyelim, hosting param var sadece. Ee o zman içinden bir küfür et bana, bırak niye beni inceleme altına alıyorsun? Tutarsızlığımı bulup dedektiflik yapıyorsun?

Ben baboly.com'u hobi olarak yaptım. futbolmahkemesi'ni de şu reha muhtarın futbol ateşini izlerken, eee yeter saçmalıyorlar bunlar diyerek yaptım. ferrrarialacam.com da sadece bir arkadaşımın eğlenmek için yapalım dediği bir iş.

D

discoface

Misafir
arkadasınla eğlenmek için yapıyorsun madem. o zaman bu alanda 1 numarayız diyeceğine önce habersiz eklediğin arkadaşın linkinin nasıl oraya geldiğine cevap versen iyi olur. böyle mi bir numara olunuyor? o zaman bende burdaki arkadaşların sitelerini habersiz,para almadan eklerim yaparım bi piksel satış sitesi. dolar tüm kutular. bu durumda Türkiye'de 1 numara ben mı olurum?

A

aliozen

Misafir
O linki ben koymadım. Ama doğrudur kalabalık gözüksün diye ilk başta arkadaşım sevdiği linkleri koydu. Hangi site bilmiyorum. Bazı linkler de affiliate olarak duruyor. Yani bu kadar mı güvensiz olur insanlar. Sattık diyorum inanmıyorsunuz. Paypalı göndereyim size isterseniz.

Beni eleştirenlerin sayfalarını da gördük arkadaşlar. Ben kimseye suç atmamaya çalışıyorum ama toplu halde bir sorgulama ve açığımı yakalama durumu var. Niye buna ihtiyaç duyuyorsunuz.

Özür dilerim ama ukala ile ukala olmak zorunda kaldığım durumlar oldu. Okulumu soranlara LSE diyim anlayanlar anlar.

Hem ben okulumu artistlik olsun diye yazmadım tam tersi oralarda bi bok yok diye yazdım. Stanfordlu süper zekalar yaklaşımını çürütmek için. Kendimizi aşağılık görmeyelim. Şu trmp3, forummp3tr, vs gibi "yeralti siteler" yerine daha dünyaya açılan siteler yapalım diye dedim. Benim şu anda örnek veriyorum, satışlar hariç, ama içerik olarak, bir amazon.com'u yapmam önünde engel var mı yok mu?

Böyle projeler nasıl yapılır peki? Güç birliği ile yapılır. Benim amacım bu güç birliğini oluşturmaktı. Ama bizim gibi genç kafalara da bu zihniyetin işlemiş olması beni üzdü. Yani siz bilgisayarcısınız beyler bayanlar, data miningden bahsetmiş olan arkadaşın dediği gibi google da bir data mining. Şimdi benim öyle bir site yapmamdaki engel nedir? Tutan mı var? (pazarlama vs onları saymıyorum tabi)

Fenerli arkadaşım beni eleştirmiş son yazdığında, ben de fenerbahçeden örnek vereyim. Fenerbahçe ben şampiyon olayım ama nasıl olursa olsun zihniyeti ile (saha dışı olaylardan bahsetmiyorum) türk futbolunun çıtasını düşürdü -şu an en iyi takım fb olduğu için söylüyorum- Futbol kalitemizin haline bakın. O yüzden siz böyle düşünmeyin lütfen, satacağım bir domain veya bir site ile 10,000 eurolar kazanın, bravo. Ama bu paralarla daha yüksekleri hedefleyin lütfen.

Sİze böyle şeyler söylemeye hakkım yok. Biliyorum. Öğüt vermek de üstüme düşmez. Tekrar özür dilerim. Ama lütfen sınırlarınızı kaldırın kafalarınızdaki.

Tamam ben hatamı kabul ediyorum. Dank diye ortaya bir fikir attım. Daha hazırlıklı olmalıydım. Ama böyle bir tepki ile de karşılaşacağımı düşünmedim. Sonra bir ukalaya ukala cevap verirken, başka bir arkadaşım haklı olarak tepki veriyor. Ben de ona cevap verirken bir başka biri bittin sen diyor.

Tamam bittim. Ben forum.iyinet.com'un gözünden düştüm. Artık buradakiler beni sallamıyorlar. Böyle olsun. Ama ne kazandık şimdi? ne oldu? Herkes aynen hayatına devam ediyor?

Ben bir deli olarak bir kuyuya taş attım. Açık açık deliyim. Bir güç birliği oluşturulacağına inanmakla. Kırk akıllı da taşı çıkartsın...

Saygılar

İyi sohbetler

A

aliozen

Misafir
fenerli' Alıntı:
"Arkadaşlar, eğer dahi bir websitesi fikriniz olduğunu düşünüyorsanız. Ve bunu gerçekleştirmeniz önündeki en büyük engel finansman ise. Sitenize seve seve ortak oluruz. Finansmanınızı sağlayabiliriz."

diye başlayan bir mesajın devamında diğer konu başlığında geçen

"Benim sayfam baboly.com. Görürsen sağ taraf boş. Orayı veririm sana bir aylık. İstersen özel mesaj olarak da page viewları gönderirim. Ne kadar verirsen ver para. Önemli olan orası reklam alsın. Para önemli değil. Ha 50 ha 5 ne fark ederki. Bir yemek parası."

ifadesi ve son olarak bu başlık altındaki

"www.futbolmahkemesi.com yapım aşamasında yenileniyor kalktı yayından" 3 farklı anlam !!!

"Ben bir imkan sunmaya çalışıyorum kendi çapımda onda da ne hale geldim. Tekrar ediyorum bana verilecek cevap çok basit. Ya görüşelim ya da içinizden çekeceğiniz bir s ile başlayan küfür. Bu kadar basit"

ilk mesajdan bu zamana kadar olan İfadelerinde bir tutarsızlık var,
bana göre senin verebileceğin finansman desteği belki 1 tane dedicated server olabilir (daha fazlası olacağını sanmıyorum) , eğer bu sitedeki bir kişinin iyi bir web projesi içinde en önemli sorunu host olması durumunda forumdaki birçok kişi bunu aralarında halleder diye de düşünüyorum.

-------
Normalde forumda bu başlık gibi başlıklara yazı yazan biri değilim ama bugün nöbetçi olduğum güne denk geldi.

Arkadaşım anlatıyım üç farklı anlamın nasıl olduğunu. Futbolmahkemesi.com şimdi yapım aşamasında, ama yenileniyor, yani öncesi vardı, yenileniyor, şimdi o siteye girmek isteyenler olursa da, site yok ulan diye çullanmasınlar diye de yayından kalktı.

Bak fenerli arkadaşım. Hata ararsan bulursun. Ama biraz daha iyiniyetli baksan daha iyi olmaz mı? Şimdi ben cümle aralarını doldurmadım diye mi kötü çocuğum?

Quote ettiğin ilk iki mesaj arasında da bağı kuramıyorsan ne diyebilirim ki. 50 milyon ile 5 milyonun farkı yok diyorum. Büyük düşünelime geliyorum.

Bravo dedektif fenerli. Herkesin gözünü açtın. Tebrikler sana.

Fenerli demek istediğim şu. Sizin siteniz var mı bilmiyorum. Ama diyelim ki var. Siz ona günde 5 saat ayırıyorsunuz. Sonra da yıllık reklamları 60ytlden satıyorsunuz. 20 reklam olsun. yılda 1200 ayda 100 günde 3,3. Yani sen 5 saat çalışıyorsun ve günde sadece 3,3ytl alıyorsun. Hadi diyelim iki saat çalışıyorsun ve 3,3 alıyorsun.

Değer mi? anlatmak istediğim bu. Güç birliği.

Değer mi bir düşün fenerli. Tüm konuşulanları bir tarafa bırak ve iyi niyetli olarak bir düşün.

Niye yeteneklerimizi bir üst seviyeye çıkarmayalım? Niye 5 saatimizi daha verimli kullanmayalım? 3,3ytl değil de 25ytl hatta 200ytl yapmayalım?

A

aliozen

Misafir
Geveze.at sence avrupa nedir? Gel bunu tartışalım istersen? Avrupayı öğretmiyorum kimseye. İnsanlara açıklama yapıyorum cevap hep böyle bana bunu öğretme bana şunu öğretme.

Avrupa nedir? Geveze.at? Hele dünkü isviçre maçından sonra söyle bakalım avrupa nedir? öğret bize

D

discoface

Misafir
bu konuya son mesajım.
referans olarak gösterdiğin ve 1numarayız dediğin site patlak ve hileli bi site çıktı. (arkadasın sevdiği linkleri :) eklemiş ve bu bariz bi hiledir).
işte bu zor ve içinden çıkılmaz bi durum! ama bence sen bu durumun içinden çıkmak yerine, 20.000 dolarlık projenle uğraş madem böyle bir projen var.

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aliozen' Alıntı:
O linki ben koymadım. Ama doğrudur kalabalık gözüksün diye ilk başta arkadaşım sevdiği linkleri koydu. Hangi site bilmiyorum. Bazı linkler de affiliate olarak duruyor. Yani bu kadar mı güvensiz olur insanlar. Sattık diyorum inanmıyorsunuz. Paypalı göndereyim size isterseniz.

Ben sattığınıza kesinlikle inanıyorum. linkimiz konulurken haber verilmemesi ve bizim hiçe sayılmamız ve bununla elde ettiğiniz şeylerden bahsediyorum ben. sitemizin ilk yayına girdiğindeki üyelerimiz gerçekti. az dı ama bekledim. 10 oldu 100 oldu 1000 oldu 10.000 (yaklaştı) ama en başta beri insanlara üye sayımı farklı göstermek yerine bekledim sabrettim reklam verdim google

Çalışmamız yeni hergün 10 saat çalışsam aklımdakileri 1 sene de gerçekleştiremeyeceğim kadar da büyük bir uğraş.

şu anda akşam ve hafta sonları uğraşabiliyorum.

sizin baştan beri ifadelerinizi okuyorum müthiş bir pazarlama kapasiteniz var pes etmeyi bilmeyen bir mücadele azminiz var. ama inanın dürüstlük çok daha kazançlıdır. siz başarırsınız ama başarırken etrafınızdan sizden ve başardığınızdan nefret eden insanlar oluşturursunuz. ben se insanlardan nefret edecek kadar vakte sahip değilim. nefret sadece içte kalırsa boşuna nefret olur , kendimizi yıpratırız öyle değil mi?

size dürüst değilsiniz demeyi de tek bir şeyden (bannerımın konulması olayı) dolayı söyleyebiliyorum; ne okuduğunuz okul ne de işbirliği yapacağınız işlerdeki göstereceğiniz durum için demiyorum.

siz ayrıca şunu da belirteyim; kafanızdaki sınırları yıkın ifadesini kullanan bir kesim var. Belki amaçlarınız farklı olabilir ama o kesim insanları sömürdü o yüzden bu ifade bitirildi.

F

fenerli

Misafir
bir yazıma 3 farklı mesajla cevap vermişsin bende bir mesaj daha yazayım.
-------------------
kullanıcı ismi olarak fenerli seçmemimizin sebebi evet fenerbahçeyi tutuyorum, kadıköyde doğmuş olan çoğu kişi gibi, başka
hiçbir konuda olmadığı gibi futbolda da bir fanatikliğim yok, hatta futbol maçı hiç seyretmem, tabi bu da türkiye geneline ters geliyor, bu yaşıma kadar hiç sigarada içmedim konusu gibi. forumdaki "fenerli" hesabı ise firmada ortak kullanılan bir hesap,bu hesabı açan arkadaş o tarihte fenerli.net i almıştı.

Şimdi biraz daha açık konuşayım, buradaki arkadaşların yaş ortalamasının üstünde olduğumu düşünüyorum forumdaki çoğunluk 20 li yaşlarda , ben 33 yaşındayım ve daha tecrübeliyim, bilişim sektörününde neresinde olduğumu sorarsan yazılım üretiyorum ve kendi programlama dilini yazmış birisiyim ve bunun devamındaki bir proje içinde teknopark desteğini almış yeni yılda da teknoparkta faaliyetine devam edecek bir firmaya sahibim (bilgisayarcı değiliz, firma 2000 yılında kuruldu) burada sana yazılım ile ilgili diğer devam eden projelerden bahsetmeyeceğim.

Internet ile ilgili ne yapıyorsunuz diyorsan web tabanlı hizmetler bizim işimizin şu anda %30 u (web tasarım hizmeti yok zaten) ama şu anda yazılım proje sayımız 3 ise internet ile ilgili proje sayımız 6-7 dir. 2002 yılından beri de ençok ilgimi çeken konu arama motorları sistemi ve sadece arama motorları ile ilgili 2 projemiz var.Arama motoru projemi 2003-2005 yılları arasında birçok kere farklı isimlerde 60.000-100.000 siteyi indexleyerek denedim, bu iş için internete ayrılacak olan finans büyük olduğu ve internete bağlantı bile o zaman çok maliyetli olduğu için (ayda 400 milyon veriyorsun ve bağlantı dialup) proje bir filiz olarak durdu.

Ocak 2005 de bir internet projesi için 250.000$ aldım ve farklı bir sektördeki bir kişi ile ortak olduk, bu para ile yaptığımız ilk iş Acıbadem telekoma yakın bir yer satın almak oldu, bir aksilik olmazsa 2006 yazına doğru burada kendi datacenterımız olmuş olacak, şu anda ezzi.net ve theplanet.com üzerinde birkaç serverımız var ve www.iyi.web.tr de bunların üzerinden hizmet veriyor.

Bu arada belki yazmam doğru değil ama haziran-temmuz 2005 de iyi.net i satın almayıda düşündüm iyinetadminle bir iki mesajlaşmamızda oldu, beni almaktan vazgeçiren ise iyi.net in biraz kıskanıldığını düşünüyorum ve bir süredir gerek bu siteye gerekse başka sitelere yapılan engelleme girişimleride beni haklı çıkardı, iyi.net içerikli yabancı forumlarda 2,3 kişi sürekli olarak ilgilenerek devam edebiliyor.

Sana sadece bilişim sektörü için ürettiğim projelerden 2 tanesinden bahsettim ve bu her iki projenin başlangıç aşamalarında da bana söylenen hep "Amerikayı yeniden keşfetmeye ne gerek var" arama motoru için yahoo,google, programlama dili içinde Borland ürünleri var dendi, benim buna tek cevabım şu olmuştur, "Amacım yeni amerikalar yaratmak"

Hayatımın önemli bir kısmı İstanbul dışındaki başka bir ilde geçti, lise ve üniversite dönemindeki bazı sebeplerden dolayı bulunduğum il dışında bir üniversiteye gitmedim ve bilime merakımdan dolayı kimya bölümünü seçtim, organik kimya ilgimden dolayı 19 yaşında E.Koli(biyoloji bölümü okuyan arkadaşlar bilir) ile kanser tedavisi yapılabileceği yönünde bir teorim oldu, 20 yaşında staj yaptığım fabrikanın yanındaki fosfojips atık maddesinin endüstriyel alanda nasıl kullanılabileceğine oldukça iyi olduğunu düşündüğüm bir projem oldu.Bunların sonucunda üniversitede bana denilen şey "Neden deney yapıyorsun" :) ne kadar komik birşey (tabiki bu konularla uğraşırken bazı derslerden aldığım notlar düşüktü ilgilenmediğimden) Bunun sonucunda ben 4. sınıfa kaydımı yaptırmadım ve okulu bıraktım (birçok kişi "fare dağa küsmüş dağın haberi olmamış" dedi), çocukluğumdan beri elektronik ve deneysel şeylere merakımdan dolayı bilgisayar hep hayalimde olan birşeydi o zamanlar ise bilgisayar çok çok yeni birşeydi türkiyede, üniversitede 2.ve 3. sınıfta bilgi işlem merkezindeki öğrenciler için ayrılmış o zamana göre çok iyi olan IBM model 30 pc ler benim için halen daha çok değerlidir ve zamanımın çoğu burada ve üst kattaki kütüphanelerde geçti.

Bazı olumsuzluklara rağmende türkiyeyi hep sevdim, yıllardır yurtdışından gelen teklifleride hep geri çeviriyorum,yurtdışında birkaç yere uzun süredir yazılım hizmetide veriyoruz.

-------------------
İlkkez kendime ait birşeyleri hiç tanımadığım kişilerle paylaşıyorum hemde fazla ayrıntılı. Tecrübe ve bilgimin, açmış olduğun başlık gibi başlıklarada cevap verecek ve sorgulayacak durumda olduğunu düşünüyorum. (iyinetadminden database i şişirdiğim içinde özür diliyorum)

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Sayın Fenerli sanırım bu başlık size yarayacak :)
yani şöyle ki yeni çalışma arkadaşlarınız yada yeni ortaklıklar elde edeceksiniz gibi geliyor bana (fala bakmak da baktırmam da)
2005-1973 = ?
saygılarımla

A

aliozen

Misafir
fenerli' Alıntı:
bir yazıma 3 farklı mesajla cevap vermişsin bende bir mesaj daha yazayım.
-------------------
kullanıcı ismi olarak fenerli seçmemimizin sebebi evet fenerbahçeyi tutuyorum, kadıköyde doğmuş olan çoğu kişi gibi, başka
hiçbir konuda olmadığı gibi futbolda da bir fanatikliğim yok, hatta futbol maçı hiç seyretmem, tabi buda türkiye geneline ters geliyor, bu yaşıma kadar hiç sigarada içmedim konusu gibi. forumdaki "fenerli" hesabı ise firmada ortak kullanılan bir hesap,bu hesabı açan arkadaş o tarihte fenerli.net i almıştı.

Şimdi biraz daha açık konuşayım, buradaki arkadaşların yaş ortalamasının üstünde olduğumu düşünüyorum forumdaki çoğunluk 20 li yaşlarda , ben 33 yaşındayım ve daha tecrübeliyim, bilişim sektörününde neresinde olduğumu sorarsan yazılım üretiyorum ve kendi programlama dilini yazmış birisiyim ve bunun devamındaki bir proje içinde teknopark desteğini almış yeni yılda da teknoparkta faaliyetine devam edecek bir firmaya sahibim (bilgisayarcı değiliz, firma 2000 yılında kuruldu) burada sana yazılım ile ilgili diğer devam eden projelerden bahsetmeyeceğim.

Internet ile ilgili ne yapıyorsunuz diyorsan web tabanlı hizmetler bizim işimizin şu anda %30 u (web tasarım hizmeti yok zaten) ama şu anda yazılım proje sayımız 3 ise internet ile ilgili proje sayımız 6-7 dir. 2002 yılından beri de ençok ilgimi çeken konu arama motorları sistemi ve sadece arama motorları ile ilgili 2 projemiz var.Arama motoru projemi 2003-2005 yılları arasında birçok kere farklı isimlerde 60.000-100.000 siteyi indexleyerek denedim, bu iş için internete ayrılacak olan finans büyük olduğu ve internete bağlantı bile o zaman çok maliyetli olduğu için (ayda 400 milyon veriyorsun ve bağlantı dialup) proje bir filiz olarak durdu.

Ocak 2005 de bir internet projesi için 250.000$ aldım ve farklı bir sektördeki bir kişi ile ortak olduk, bu para ile yaptığımız ilk iş Acıbadem telekoma yakın bir yer satın almak oldu, bir aksilik olmazsa 2006 yazına doğru burada kendi datacenterımız olmuş olacak, şu anda ezzi.net ve theplanet.com üzerinde birkaç serverımız var ve www.iyi.web.tr de bunların üzerinden hizmet veriyor.

Bu arada belki yazmam doğru değil ama haziran-temmuz 2005 de iyi.net i satın almayıda düşündüm iyinetadminle bir iki mesajlaşmamızda oldu, beni almaktan vazgeçiren ise iyi.net in biraz kıskanıldığını düşünüyorum ve bir süredir gerek bu siteye gerekse başka sitelere yapılan engelleme girişimleride beni haklı çıkardı, iyi.net içerikli yabancı forumlarda 2,3 kişi sürekli olarak ilgilenerek devam edebiliyor.

Sana sadece bilişim sektörü için ürettiğim projelerden 2 tanesinden bahsettim ve bu her iki projenin başlangıç aşamalarında da bana söylenen hep "Amerikayı yeniden keşfetmeye ne gerek var" arama motoru için yahoo,google, programlama dili içinde Borland ürünleri var dendi, benim buna tek cevabım şu olmuştur, "Amacım yeni amerikalar yaratmak"

Hayatımın önemli bir kısmı İstanbul dışındaki başka bir ilde geçti, lise ve üniversite dönemindeki bazı sebeplerden dolayı bulunduğum il dışında bir üniversiteye gitmedim ve bilime merakımdan dolayı kimya bölümünü seçtim, organik kimya ilgimden dolayı 19 yaşında E.Koli ile kanser tedavisi yapılabileceği yönünde bir teorim oldu, 20 yaşında staj yaptığım fabrikanın
yanındaki fosfojips atık maddesinin endüstriyel alanda nasıl kullanılabileceğine oldukça iyi olduğunu düşündüğüm bir projem oldu.Bunların sonucunda üniversitede bana denilen şey "Neden deney yapıyorsun" :) ne kadar komik birşey (tabiki bu konularla uğraşırken bazı derslerden aldığım notlar düşüktü ilgilenmediğimden) Bunun sonucunda ben 4. sınıfa kaydımı yaptırmadım ve okulu bıraktım (birçok kişi "fare dağa küsmüş dağın haberi olmamış" dedi), çocukluğumdan beri elektronik ve deneysel şeylere merakımdan dolayı bilgisayar hep hayalimde olan birşeydi o zamanlar ise bilgisayar çok çok yeni birşeydi türkiyede, üniversitede 2.ve 3. sınıfta bilgi işlem merkezindeki öğrenciler için ayrılmış o zamana göre çok iyi olan IBM model 30 pc ler benim için halen daha çok değerlidir ve zamanımın çoğu burada ve üst kattaki kütüphanelerde geçti.

Bazı olumsuzluklara rağmende türkiyeyi hep sevdim, yıllardır yurtdışından gelen teklifleride hep geri çeviriyorum,yurtdışında birkaç yere uzun süredir yazılım hizmetide veriyoruz.

-------------------
İlkkez kendime ait birşeyleri hiç tanımadığım kişilerle paylaşıyorum hemde fazla ayrıntılı. Tecrübe ve bilgimin, açmış olduğun başlık gibi başlıklarada cevap verecek ve sorgulayacak durumda olduğunu düşünüyorum. (iyinetadminden database i şişirdiğim içinde özür diliyorum)

Fenerli seni tebrik ederim. Ben 23 yaşındayım. Benim anlatmak istediğim şeyde buydu zaten. Çok iyi ifade etmişsin. "yeni amerikalar keşfetmek" ve sen de bunu başarmak için çaba sarfetmişsin ve hala ediyorsun. Umarım başarırsın. Ama ufak bir noktaya dikkat çekmek istiyorum. Projen için 250,000usd almışsın. İşte benim de amacım 250,000 olmasa da 100,000 dolar veren adam olmak. Hepsi buydu. Niye forumlara geldin diyeceksin, çünkü çok orijinal fikirleri ve üstün yetenekleri olan kişilerin bu forumu kullanıdığına inanıyordum. Bu kadar basit.

Hala ferrarialacam.com'dan bahsediyorlar. Bahsetsinler. Vurulabilecek tek noktam varsa o da ferrarialacam.com'dur. Discoface'e özel mesaj attım ama okumak istememiş heralde veya işine gelmemiş. Şimdi ben birinin linkini yayınladığım zaman bu işten maksimum faydayı kim sağlar?

Link yayınlayan mı linki yayınlanan mı? Şimdi arkadaş benim fikirlerime katılmıyor olabilir. Sonra da linki habersiz kullanıldı diye beni sahtekarlıkla suçluyor. Çok garip gerçekten. Hadi senin linkini habersiz olarak iyinet yayınlasın onlara da sahtekar niye haber vermiyorsunuz diyebilecek misiniz? Ya da ntvmsnbc? ya da yonja? İnsanlar çıkarlarını gözetirler. Baktınız, ferrarialacam küçük, ben de bu adama gıcık oldum. Linkten bahsedeyim. Ntvmsnbc'de çıksa linkiniz arkadaşlarınızı ararsınız be bak bak orda kimden bahsediyor diye. Ama işte insan doğası...

Bu açıklamayı cidden içten buluyor musunuz beyler bayanlar? Biz para harcadık reklam yaptık ferrarialacam.com'da. Şimdi o reklamı görenler %10u senin linkini de gördü. Bu sahtekarlık mı? Ben yola çıkarken hiç böyle düşünmemiştim. Bu aksine bir iyilik gibi gelmişti. Kesinlikle sizin benim iyiliğime muhtaç olmanız gibi bir durum yok. Ama naçizane bir iyilik. Rahatsız oluyorsan söylerim arkadaşa kaldırır bu kadar basit.

Diğer referansıma niye laf edilmiyor onu anlamıyorum. www.baboly.com anadolu ajansına kayıtlı, İHA ya kayıtlı, resmi editörleri olan bir fikir/haber sitesidir.

www.ferrarialacam.com bir hataydı diyelim. Tamam kabul.

D

discoface

Misafir
aliozen' Alıntı:
Hala ferrarialacam.com'dan bahsediyorlar. Bahsetsinler. Vurulabilecek tek noktam varsa o da ferrarialacam.com'dur. Discoface'e özel mesaj attım ama okumak istememiş heralde veya işine gelmemiş. Şimdi ben birinin linkini yayınladığım zaman bu işten maksimum faydayı kim sağlar??.

12 : 38 aliozenden bana gelen mesaj
arkadaşım, özür dilerim anlamadığım birşey var. Habersiz link almak ayıp mı? Veya habersiz link aldığımda bana mı fayda sağlıyor link sahibine mi?
Hadi ntvmsnbc.com alsın bakalım onun linkini habersiz, sonra diyebilecek mi serefsizler bir haber vermediler diye? Ya sen senin linkini alsa yonja.com, sen ne dersin? Kaldırın mı?

Bir tartışma daha başlatmak istemediğim için özel mesaj attım. Paylaşıp paylaşmamak senin fikrin.

12 : 45 benden aliozene
bende aynı şekilde bu mesajını foruma yazsam daha zor duruma düşersin ama bende iyi niyetine iyi niyetle karşılık verip sana yanlışını özelden yazıyorum.
HABERSİZ link almak ayıp değil kesinlikle. ama habersiz aldığın linki piksel sattım diye göstermek çok ayıp.. bilmem anlatabildimmi
işte mesajlar.. mesajını okuduğum ve hemen cevap yazdığım halde neden okumamış yada işine gelmeiş diyorsun anlamadım!!!

aliozen' Alıntı:
Link yayınlayan mı linki yayınlanan mı? Şimdi arkadaş benim fikirlerime katılmıyor olabilir. Sonra da linki habersiz kullanıldı diye beni sahtekarlıkla suçluyor. Çok garip gerçekten. Hadi senin linkini habersiz olarak iyinet yayınlasın onlara da sahtekar niye haber vermiyorsunuz diyebilecek misiniz? Ya da ntvmsnbc? ya da yonja? İnsanlar çıkarlarını gözetirler. Baktınız, ferrarialacam küçük, ben de bu adama gıcık oldum. Linkten bahsedeyim. Ntvmsnbc'de çıksa linkiniz arkadaşlarınızı ararsınız be bak bak orda kimden bahsediyor diye. Ama işte insan doğası...

anlamadığın şey şu. ntv,yonja ve bu gibi şirketler eğer benim linkimi yayınlarsa ve ben bunun için para vermediysemi linkimin altında "bu linki parayla verdiler" yazamaz. sen ise karşılığında para almadığın bir şey için para aldığını söylüyorsun ve diğer insanları kandırıyorsun. insanlarda aaa bak bu sitede reklam vermiş .demekki iyi bir oluşum bu bizde reklam verelim diyecekler. Bunun adı evet sahtekarlıktır!!!

A

aliozen

Misafir
arkadaşım röportajı okudun mu? orada 60 taneyi biz koyduk diyor.

Ayrıca reklam verenler öyle aaa iyi oluşum diye vermiyorlar. Webstatlara bakıyorlar. İstiyorlar gönderiyoruz.

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aliozen' Alıntı:
Hala ferrarialacam.com'dan bahsediyorlar. Bahsetsinler. Vurulabilecek tek noktam varsa o da ferrarialacam.com'dur. Discoface'e özel mesaj attım ama okumak istememiş heralde veya işine gelmemiş. Şimdi ben birinin linkini yayınladığım zaman bu işten maksimum faydayı kim sağlar?

Bu açıklamayı cidden içten buluyor musunuz beyler bayanlar? Biz para harcadık reklam yaptık ferrarialacam.com'da. Şimdi o reklamı görenler %10u senin linkini de gördü. Bu sahtekarlık mı? Ben yola çıkarken hiç böyle düşünmemiştim. Bu aksine bir iyilik gibi gelmişti. Kesinlikle sizin benim iyiliğime muhtaç olmanız gibi bir durum yok. Ama naçizane bir iyilik. Rahatsız oluyorsan söylerim arkadaşa kaldırır bu kadar basit.

Olayları çarptırmak konusunda gayet ustasınız. Bir gazetenin sizin olan birşeyden bahsetmesi başka kare satan birisinin sizin sitenizi müşterisiymiş gibi (daha en başta) referans olarak kullanması başka bir durum.
ikincisinde insanları yanıltmak var sahte bilgi vermek var.

şunu da belirteyim ki referer spam yapmak konusunda da gayet bilgilisiniz. ve insanların (ben ve benim gibileri hariç tutuyorum) sitenizden tıklamalar olduğu yönündeki yanıltmacanızın bir ikincisi de budur.

Olayın adını da yanlış koymayın lütfen; linkizin yayınlanması rahatsız ettiyse söylerim kaldırırları tercümesi:
size sahte ziyaretçi gönderdik olmadı şunu yaptık olmadı bunu yaptık olmadı üstüne üstlük insanları da farklı yönde düşündürtüyorsunuz bu durumda ceza aldınız ve (zaten sizin gibi siteleri kullanıp insanları almaya ikna ettik, satış yapabiliyoruz) sizi kaldırıyoruz.

AYRICA ŞU İSTATİSTİĞİ DE BURADAKİ DUYARLI İNSANLARLA PAYLAŞMAK İSTİYORUM.

SELECT zaman, tcpip
FROM `gelenler`
WHERE nereden_geliyor
like '%ferrarialacam%'
ORDER BY id

PHP:
2005-10-26   /   10:00:47   /   85.99.2.145   /   
2005-10-26   /   14:08:01   /   85.97.142.87   /   
2005-10-26   /   14:14:50   /   85.96.215.100   /   
2005-10-26   /   15:52:49   /   81.214.24.150   /   
2005-10-26   /   18:31:21   /   195.49.218.6   /   
2005-10-26   /   18:37:41   /   144.122.116.196   /   
2005-10-26   /   22:34:47   /   195.174.61.98   /   
2005-10-26   /   22:35:56   /   195.174.61.98   /   
2005-10-27   /   00:07:29   /   85.99.42.34   /   
2005-10-27   /   02:31:18   /   85.101.189.27   /   
2005-10-27   /   09:59:22   /   85.99.182.105   /   
2005-10-27   /   12:00:09   /   85.96.66.85   /   
2005-10-27   /   19:56:53   /   85.102.148.168   /   
2005-10-27   /   20:15:17   /   81.215.164.127   /   
2005-10-27   /   23:01:40   /   85.104.239.61   /   
2005-10-27   /   23:20:25   /   85.104.239.61   /   
2005-10-27   /   23:30:49   /   85.104.239.61   /   
2005-10-27   /   23:49:35   /   85.100.102.14   /   
2005-10-28   /   10:01:20   /   62.244.198.164   /   
2005-10-28   /   17:30:03   /   85.100.58.241   /   
2005-10-29   /   05:45:08   /   85.97.86.233   /   
2005-10-29   /   10:55:07   /   85.99.109.166   /   
2005-10-30   /   02:12:15   /   81.215.196.187   /   
2005-10-30   /   09:39:53   /   81.215.118.23   /   
2005-10-30   /   11:28:48   /   85.96.236.99   /   
2005-10-30   /   16:55:28   /   195.33.203.2   /   
2005-10-30   /   19:55:05   /   85.97.6.234   /   
2005-10-31   /   00:09:31   /   85.101.21.186   /   
2005-10-31   /   00:10:35   /   85.101.21.186   /   
2005-10-31   /   10:45:29   /   194.27.149.174   /   
2005-10-31   /   13:32:46   /   195.214.135.131   /   
2005-10-31   /   13:53:09   /   212.253.176.218   /   
2005-11-01   /   00:10:28   /   85.97.57.183   /   
2005-11-01   /   08:02:31   /   85.97.102.208   /   
2005-11-01   /   12:57:18   /   62.108.64.1   /   
2005-11-01   /   12:58:00   /   62.108.64.1   /   
2005-11-02   /   13:07:08   /   85.98.37.63   /   
2005-11-02   /   19:31:57   /   85.99.38.37   /   
2005-11-03   /   07:32:18   /   83.102.104.34   /   
2005-11-03   /   07:57:25   /   85.96.209.104   /   
2005-11-03   /   11:55:37   /   81.215.248.185   /   
2005-11-03   /   14:23:28   /   81.214.165.228   /   
2005-11-03   /   18:20:25   /   85.97.148.174   /   
2005-11-03   /   22:20:04   /   85.104.137.255   /   
2005-11-05   /   11:06:50   /   85.101.89.30   /   
2005-11-06   /   16:06:35   /   85.98.145.229   /   
2005-11-06   /   17:18:15   /   212.253.157.78   /   
2005-11-06   /   19:02:21   /   85.96.15.22   /   
2005-11-06   /   21:20:14   /   85.96.156.74   /   
2005-11-06   /   22:24:02   /   85.96.41.246   /   
2005-11-07   /   12:19:10   /   195.174.18.172   /   
2005-11-07   /   13:03:48   /   85.100.64.245   /   
2005-11-07   /   16:06:18   /   85.99.202.88   /   
2005-11-07   /   16:26:54   /   81.213.214.134   /   
2005-11-07   /   18:27:02   /   81.214.227.16   /   
2005-11-07   /   20:19:42   /   85.98.89.160   /   
2005-11-07   /   20:36:00   /   85.99.175.24   /   
2005-11-07   /   20:43:41   /   85.99.175.24   /   
2005-11-07   /   20:44:58   /   85.99.175.24   /   
2005-11-08   /   10:46:05   /   155.223.93.227   /   
2005-11-09   /   09:57:01   /   83.24.18.56   /   
2005-11-09   /   10:34:03   /   195.49.217.1   /   
2005-11-09   /   15:19:03   /   85.102.69.173   /   
2005-11-09   /   15:47:27   /   85.99.51.212   /   
2005-11-09   /   22:16:14   /   193.140.252.43   /   
2005-11-09   /   22:17:58   /   193.140.252.43   /   
2005-11-10   /   01:04:11   /   85.103.205.231   /   
2005-11-10   /   10:19:22   /   81.215.243.20   /   
2005-11-10   /   14:35:21   /   193.255.88.12   /   
2005-11-10   /   20:42:59   /   85.103.128.199   /   
2005-11-11   /   10:51:25   /   81.213.89.172   /   
2005-11-11   /   12:36:35   /   84.60.16.142   /   
2005-11-11   /   16:52:09   /   81.213.146.245   /   
2005-11-11   /   17:47:10   /   85.97.199.18   /   
2005-11-11   /   20:05:21   /   85.103.128.199   /   
2005-11-11   /   20:12:05   /   85.103.128.199   /   
2005-11-11   /   21:44:30   /   85.96.150.16   /   
2005-11-12   /   10:12:12   /   194.27.34.115   /   
2005-11-12   /   12:38:32   /   85.104.243.81   /   
2005-11-12   /   17:38:31   /   85.102.65.188   /   
2005-11-12   /   17:51:19   /   85.104.204.24   /   
2005-11-12   /   20:19:50   /   85.106.152.54   /   
2005-11-13   /   02:20:44   /   85.101.13.215   /   
2005-11-13   /   12:06:20   /   85.101.241.142   /   
2005-11-13   /   14:59:59   /   85.102.69.22   /   
2005-11-13   /   15:46:57   /   85.100.2.246   /   
2005-11-13   /   18:36:51   /   85.103.227.40   /   
2005-11-14   /   04:16:48   /   193.110.171.129   /   
2005-11-14   /   11:12:33   /   85.99.107.237   /   
2005-11-14   /   19:17:06   /   85.99.172.207   /   
2005-11-14   /   22:03:16   /   195.210.248.77   /   
2005-11-15   /   18:12:18   /   85.107.12.112   /   
2005-11-16   /   13:02:53   /   85.101.51.169   /

D

discoface

Misafir
aliozen' Alıntı:
arkadaşım röportajı okudun mu? orada 60 taneyi biz koyduk diyor.

Ayrıca reklam verenler öyle aaa iyi oluşum diye vermiyorlar. Webstatlara bakıyorlar. İstiyorlar gönderiyoruz.

evet okudum.senın adına da sevındım doğrusu.
ama siteye de yazsaydın keşke, linklerin su kadarı, yer dolsun diye koyulmuştur şeklinde.
çünkü basında çıkan bir röportajı okumamak insanların boş yere para harcamasına sabep olmamalı! siteye giren adam nerden bilecek parayla mı koyuldu bedava mı koyuldu diye.

sonuç olarak asıl konunda (yatırım) başarılar dilerim. zaten sende ferrari sitesiyle yanlış referans verdiğini kabul ettiğine göre bence sorun yok demektir.

A

aliozen

Misafir
PHP:
2005-10-26   /   10:00:47   /   85.99.2.145   /   
2005-10-26   /   14:08:01   /   85.97.142.87   /   
2005-10-26   /   14:14:50   /   85.96.215.100   /   
2005-10-26   /   15:52:49   /   81.214.24.150   /   
2005-10-26   /   18:31:21   /   195.49.218.6   /   
2005-10-26   /   18:37:41   /   144.122.116.196   /   
2005-10-26   /   22:34:47   /   195.174.61.98   /   
2005-10-26   /   22:35:56   /   195.174.61.98   /   
2005-10-27   /   00:07:29   /   85.99.42.34   /   
2005-10-27   /   02:31:18   /   85.101.189.27   /   
2005-10-27   /   09:59:22   /   85.99.182.105   /   
2005-10-27   /   12:00:09   /   85.96.66.85   /   
2005-10-27   /   19:56:53   /   85.102.148.168   /   
2005-10-27   /   20:15:17   /   81.215.164.127   /   
2005-10-27   /   23:01:40   /   85.104.239.61   /   
2005-10-27   /   23:20:25   /   85.104.239.61   /   
2005-10-27   /   23:30:49   /   85.104.239.61   /   
2005-10-27   /   23:49:35   /   85.100.102.14   /   
2005-10-28   /   10:01:20   /   62.244.198.164   /   
2005-10-28   /   17:30:03   /   85.100.58.241   /   
2005-10-29   /   05:45:08   /   85.97.86.233   /   
2005-10-29   /   10:55:07   /   85.99.109.166   /   
2005-10-30   /   02:12:15   /   81.215.196.187   /   
2005-10-30   /   09:39:53   /   81.215.118.23   /   
2005-10-30   /   11:28:48   /   85.96.236.99   /   
2005-10-30   /   16:55:28   /   195.33.203.2   /   
2005-10-30   /   19:55:05   /   85.97.6.234   /   
2005-10-31   /   00:09:31   /   85.101.21.186   /   
2005-10-31   /   00:10:35   /   85.101.21.186   /   
2005-10-31   /   10:45:29   /   194.27.149.174   /   
2005-10-31   /   13:32:46   /   195.214.135.131   /   
2005-10-31   /   13:53:09   /   212.253.176.218   /   
2005-11-01   /   00:10:28   /   85.97.57.183   /   
2005-11-01   /   08:02:31   /   85.97.102.208   /   
2005-11-01   /   12:57:18   /   62.108.64.1   /   
2005-11-01   /   12:58:00   /   62.108.64.1   /   
2005-11-02   /   13:07:08   /   85.98.37.63   /   
2005-11-02   /   19:31:57   /   85.99.38.37   /   
2005-11-03   /   07:32:18   /   83.102.104.34   /   
2005-11-03   /   07:57:25   /   85.96.209.104   /   
2005-11-03   /   11:55:37   /   81.215.248.185   /   
2005-11-03   /   14:23:28   /   81.214.165.228   /   
2005-11-03   /   18:20:25   /   85.97.148.174   /   
2005-11-03   /   22:20:04   /   85.104.137.255   /   
2005-11-05   /   11:06:50   /   85.101.89.30   /   
2005-11-06   /   16:06:35   /   85.98.145.229   /   
2005-11-06   /   17:18:15   /   212.253.157.78   /   
2005-11-06   /   19:02:21   /   85.96.15.22   /   
2005-11-06   /   21:20:14   /   85.96.156.74   /   
2005-11-06   /   22:24:02   /   85.96.41.246   /   
2005-11-07   /   12:19:10   /   195.174.18.172   /   
2005-11-07   /   13:03:48   /   85.100.64.245   /   
2005-11-07   /   16:06:18   /   85.99.202.88   /   
2005-11-07   /   16:26:54   /   81.213.214.134   /   
2005-11-07   /   18:27:02   /   81.214.227.16   /   
2005-11-07   /   20:19:42   /   85.98.89.160   /   
2005-11-07   /   20:36:00   /   85.99.175.24   /   
2005-11-07   /   20:43:41   /   85.99.175.24   /   
2005-11-07   /   20:44:58   /   85.99.175.24   /   
2005-11-08   /   10:46:05   /   155.223.93.227   /   
2005-11-09   /   09:57:01   /   83.24.18.56   /   
2005-11-09   /   10:34:03   /   195.49.217.1   /   
2005-11-09   /   15:19:03   /   85.102.69.173   /   
2005-11-09   /   15:47:27   /   85.99.51.212   /   
2005-11-09   /   22:16:14   /   193.140.252.43   /   
2005-11-09   /   22:17:58   /   193.140.252.43   /   
2005-11-10   /   01:04:11   /   85.103.205.231   /   
2005-11-10   /   10:19:22   /   81.215.243.20   /   
2005-11-10   /   14:35:21   /   193.255.88.12   /   
2005-11-10   /   20:42:59   /   85.103.128.199   /   
2005-11-11   /   10:51:25   /   81.213.89.172   /   
2005-11-11   /   12:36:35   /   84.60.16.142   /   
2005-11-11   /   16:52:09   /   81.213.146.245   /   
2005-11-11   /   17:47:10   /   85.97.199.18   /   
2005-11-11   /   20:05:21   /   85.103.128.199   /   
2005-11-11   /   20:12:05   /   85.103.128.199   /   
2005-11-11   /   21:44:30   /   85.96.150.16   /   
2005-11-12   /   10:12:12   /   194.27.34.115   /   
2005-11-12   /   12:38:32   /   85.104.243.81   /   
2005-11-12   /   17:38:31   /   85.102.65.188   /   
2005-11-12   /   17:51:19   /   85.104.204.24   /   
2005-11-12   /   20:19:50   /   85.106.152.54   /   
2005-11-13   /   02:20:44   /   85.101.13.215   /   
2005-11-13   /   12:06:20   /   85.101.241.142   /   
2005-11-13   /   14:59:59   /   85.102.69.22   /   
2005-11-13   /   15:46:57   /   85.100.2.246   /   
2005-11-13   /   18:36:51   /   85.103.227.40   /   
2005-11-14   /   04:16:48   /   193.110.171.129   /   
2005-11-14   /   11:12:33   /   85.99.107.237   /   
2005-11-14   /   19:17:06   /   85.99.172.207   /   
2005-11-14   /   22:03:16   /   195.210.248.77   /   
2005-11-15   /   18:12:18   /   85.107.12.112   /   
2005-11-16   /   13:02:53   /   85.101.51.169   /
[/QUOTE]

Çok açık söylüyorum ne spam ne sahte ziyeretçi nasıl yollanır bilgim yok. Yukarıdaki istatistiklerden de ne çıkarılır anlamıyorum. Bu sizin sitenize gelenlerin listesimi? Şimdi bunlara sahte ziyeretçi mi diyorsunuz?

Çok samimi söylüyorum pek bir fikrim yok yukarıdakinin ne olduğu hakkında.

Bakın o zman şöyle anlaşalım. Siz güvenmiyorsanız güvenmeyin bana.

Ben websitesi camiasının ne fırıldaklıklar yaptığını biliyorum. Çünkü ben de dolandırıldım. Sahte hitler, sahte reklamlar tıklamaları.

Bakın ben hiç bilmiyorum anlamam da. ama o gelenlerden üye olan kişi var mı hiç? hayır diyebilirisiniz benim hiç bir fikrim yok.

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
2005-10-26 / 10:00:47 / 85.99.2.145 / benim siteme ilk gönderdiğiniz kişi (çoğu referer spam ile göndirildi)

Aşağıdaki açıklamayı yaptığınız tarih te zaten haber vermeden müşteriniz gibi göstermekle elde edeceğinizi elde ettiniz bunun söylenmesinin o tarih itibariyle hiçbir anlamı yok.

Şu an sayfamda 742 karelik reklam var; bunların 512'si parayla satıldı. Siteyi ilk açtığımda olayın mantığı iyi anlaşılsın diye ben 50-60 kareyi kendi beğendiğim site reklamlarıyla doldurdum. Daha sonralarda bazı sitelerden gelen teklifler üzerine kurdugumuz link değişimlerine 100-110 kadar kare verdim. Sitemi duyan bazı arkadaşlarımdan "bizi de koysana lan, ne biçim arkadaşsın!" gibi sitemler alınca 70-80 kadar kareyi de arkadaşlarıma hediye ettim. Umarım daha fazla beleşçi arkadaşım FerrariAlacam.com'u duymaz

A

aliozen

Misafir
referer spam ne demek? bir işey daha soruyorum yine bilmediğimden. Onların referrer spam olduğundan emin misiniz? yoksa bu kadar ziyaretçi gelemez diye mi söylüyorsunuz? yani kinayeli sormuyorum merak ettiğim için.

bir de sizin linkiniz ağaç. Tüm samimiyetimle söylüyorum, o ağaç ilgi çekiyor. Şimdi girdim baktım. telefonda anlattığım arkadaşlarımın hepsinin dikkatini o ağaç çekiyor ve insanlar tıklıyor. İnanmanızı temenni ederim. Sayfanın ortasında duruyor. Biraz iyi niyetle bakın lütfen. Google demiyor mu sayfanın ortasındakilerin tık oranı yüksek olur diye adsense de

TRinsanRehberi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
aliozen' Alıntı:
PHP:
Çok açık söylüyorum ne spam ne sahte ziyeretçi nasıl yollanır bilgim yok. Yukarıdaki istatistiklerden de ne çıkarılır anlamıyorum. Bu sizin sitenize gelenlerin listesimi? Şimdi bunlara sahte ziyeretçi mi diyorsunuz? 

Çok samimi söylüyorum pek bir fikrim yok yukarıdakinin ne olduğu hakkında. 

Bakın o zman şöyle anlaşalım. Siz güvenmiyorsanız güvenmeyin bana.

Ben websitesi camiasının ne fırıldaklıklar yaptığını biliyorum. Çünkü ben de dolandırıldım. Sahte hitler, sahte reklamlar tıklamaları. 

Bakın ben hiç bilmiyorum anlamam da. ama o gelenlerden üye olan kişi var mı hiç? hayır diyebilirisiniz benim hiç bir fikrim yok.[/QUOTE]

Adaletli olmayı korumak için kayıt tarihleri ve geçerli kayıt olup olmadıkları bilgisi aşağıdaki gibidir. 

(kayıt tarihi) ve (aktif olup olmadığı  / yanlış bilgi verilip verilmedi)
kayit_tarih   /      /   aktif   /      /   
2005-11-01   /   08:07:05   /   1   /   
2005-11-03   /   07:59:34   /   1   /   
2005-11-06   /   16:08:10   /   1   /   
2005-11-07   /   20:43:12   /   1   /   
2005-11-10   /   01:06:00   /   1   /   
2005-11-10   /   20:56:27   /   1   /   
2005-11-11   /   12:38:34   /   -1   /   
2005-11-11   /   12:40:03   /   -1   /   
2005-11-13   /   12:10:47   /   -1   /

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5