İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

dakikhost elemanları nerdesiniz? bu bir vurgun mu?

abacus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Hakketen tebrik ediyorum sizi Enis Bey , piyasadaki ender durust ve dobra dolandiricilardan biriymissiniz, keske her dolandirici sizin kadar durust olsa.

Unutmam

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bu enis okur bomba adam ya böyle bişi görmedim ben hayatımda :D

M

MasterTR

Misafir
enis bey oyledir

dolandirici ama durust dolandirici

bu forumdaki yegane eglence kaynagim kendileri, yazilarini zevkle okuyorum.

GoTcHA

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
o serverlarda sitesi olanlar ümidi kessin arkadaşlar. o serverlar gitti artık gelmeyecek. nedeni de donanım problemi falan değil. yedeklerinizi bulmaya bakın localde.

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ancak umarım benim gibi dürüst dolandırıcı olurlar. en son sistemz ile yaptığım vurgunda sunucuların 3 aylık ödenmemiş bakiyesi varken, datacenter'a ödeyeceğim sözüyle 1 hafta daha açık tuttum ve müşterilerime msnden, mailden ben kaçtım diye bilgi verdim. onlarda datalarını kurtardılar. umarım dakikhostta böyle dürüst dolandırıcılığa imza atar. gerçi şuanda sistemleriniz kapalı. şuan zaten dolandırılmış bir konumdasınız. bir an önce host değiştirin. giden paranızı geri alabileceğinizi ise hiç zannetmiyorum.

Yalnız şunu da söyleyeyim bu kadar olaydan sonra. Dakikhost da bu olayda madur durumda. Tek suçları(yada bizim açımızdan suç gözüken kısım) olayı gerçek hatlarıyla anlatmamaları, geçiştirmeleri veya olmuş şeyi olmamış gibi göstermeleri. Oysa ki en baştan söylemiştik(hala söylüyoruz ama..), siteler 1 hafta sonra açılacak desinler(yada açılmayacak desinler) onu bekleyelim. Ama hergün yarın açılacak diyince insan sömürüsü oluyor..

abacus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Simdi donanim problemi her 2 makinada ayni zamandami meydana geldi orasi garib biraz , yoksa dakikhost'dan kacma ve dolandirma gibi eylemin ihtimalini cok dusuk goruyorum , ha olabilir maddi problemler yasiyorlardir baska sorunlar vardir , ama bunlari musterilerine daha somut elle tutulur sekilde aciklarlarsa daha uygun olacagi kanattindeyim yoksa donanim problemi bana enteresan geldi.

sonsuzhost

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
dakikhostun savunuculuğunu yapmak istemem.Belliki işlerini bu aralar iyi yapmıyorlar.En azından bir açıklama yapıp insanlara neler olduğunu anlatabilirler.Ama bir anlamadığım konuda ; aynı şahısların açılan her başlık altında firmayla alay edercesine sözler yazması .. Bu gerçektende üzücü.Dakikhost son zamanlarda şikayet alsada bir çok insana uzun zaman hizmet verdi.Tabiki bu haklı çıkarmaz.Herkes para vermiş, hizmetinide karşılığınıda alacak.Ama aynı kişilerin yüklenmesi anlamsız.Bu yüklenen şahıslardan kaç tanesi dakikhost la çalışıyor ? Başka firmalarda bunu yapdığında aynı tepki gösterildimi ? Ben sadece bunu anlayamadım.Hani bildiğim kadarıyla sizler hostcuda değilsiniz, rekabet olsun. Olayı tam kavrayamadım.Aydınlatrısanız beni sevinirim.Çünkü her dakikhost şikayetinde konu dağıtan tarzdan ( alaycı ) mesajları gördükçe içimde merak oluştu.

http://forum.iyinet.com/web-hosting...vsiye/37983-dakikhost-un-ciddi-sorunlari.html

yazdıklarım bire bir doğrudur yani bide hiç bir şey bilmiyormuşuz gibi msn de bize FDC datacenter cumartesi pazar çalışmadığı için maillere cevap vermiyor denmesi tam bir komedi radyo reseller parası ödedik ama hizmeti alamadık bunun içinde açıklama bekliyorum ben paramı ödedim ya paramı isterim ya hizmetimi...

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Abi, sana 3 soru , tecrubeyi filan bir kenara biraktim, ben bu foruma bugun girdim, hosting nedir onu da bilmem.

1. Donanim arizasi , 7/24 calisan veri merkezlerinde maksimum kac dakikada giderilebilir? Dakika, saat, hafta ?
2. Donanimi tamir etmeye Turkiye'den Almanya'ya gitmek sart midir?
3. Hadi biz esseklik ediyoruz, sorun cok ultra duzeyde. Oradan illa birinin gitmesi lazim, birilerinin cikip esseklik etme, sorun sudur, sen de bir halttan anlamiyorsun, siteler su yuzden kapali demesi gerekir mi? Para verdigin yerden aciklama beklemez misin?

Afedersin ama bunlara verilecek cevaplar kac gunlerdir verilmiyorsa, benim birseyler soylemek icin gidip oradan hizmet almaya ihtiyacim yok, yorumlama yapacagim oradan bir hizmet alayim once dememe hic gerek yok.

Bu ve benzerleri ilk acildigi gun ne yazmisiz, acip Search ederek arkadaslar baksinlar, dedigimizden beri ilgili kisi ve benzerleri hakkindaki protestolari da arasinlar, sanirim pek yanlisa goturmemis bizi tecrube. Ben dikkat edersen soyle kotu hizmet, boyle kotu hizmet demiyorum, basitce soruyorum reklam atarken buradasin, sorun oldugunda neredesin, donanim kac gunde degisir, sorun ne? Hizli, yavas, teknik destek yok, teknik destek var, dosyalarim jet gibi acilmiyor filan gibi sikayetlerde bulunmuyorum. Hizmetin kendisi degil ilgi alanim, kotu muamelat, gecistirme.

abacus

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Angelo 'ya katiliyorum , ultra 1 problem'de dahiki sahsima gore en kritik donanim problemi hdd ile ilgili olanidir diger donanimlarin telafisi olabilir ama en kritik oge hdd'dir , onun yandigini varsaysak bile kafamizda 1 soru beliriyor 2 sunucudada ayni zamanda ayni donanimdami problem ciktiki hizmet verilemeyecek noktaya geldi , dakikhost kesinlikle hizmet sagladigi insanlara acik ve net 1 sekilde problemi anlatmalidirlar bunuda forumlardan yapmalari gerekmiyor gizlilik ilkesi uyarinca , butun musterilerine toplu 1 mail atip durum budur budur kardesim diyebilirler , ama herseyden once Cihan ve Batu Bey'lerin hernesekilde olursa olsun kendilerinden hizmet alanlari magdur birakmayacagi dusuncesindeyim.

S

SanalBilgi

Misafir
Enis Okur seni gerçekten bende tebrik ediyorum.. Yani zaten insanların canı yanacak.. Eminimki onlarda para senin olsun ama datalarımızı kurtaralım derlerdi..

Gerçekten çok ama çok tebrik ettim.... Keşke herkes en az senin kadar dürüst olabilse..

djkickass

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dakik hostun resellerı olduğu yeri biliyorum basit bit hostingciyi datacentera alamaz. Taki sen kimsin server bozuldu sen kimsin sen mi tamir edicen? server amir etmeye buradan almanyayamı gidilir?

bunlar boş laf oyalama. BU ADAMLAR KAÇMIŞTIR.

reseller sınırsız domain 2gb alan 150gb bw yıllık 60 milyon bunu satan adam duramaz zaten :) aylık 5 milyona geliyo. peah konuşmaya deymez artık

Enes bey keşke bu adamlarda senin gibi yapsada yedeklerimizi alsak.. Enes maddi durumdan dolayı dolandırmış olabilir insaları ama hiç değilse yedeklerini vermiş ve bu yüzden bu arkadaşımız GURURLA BU FORUMDA KARŞIMIZDA DURABILIYOR.

Hostsatis.Com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Enes bey keşke bu adamlarda senin gibi yapsada yedeklerimizi alsak.. Enes maddi durumdan dolayı dolandırmış olabilir insaları ama hiç değilse yedeklerini vermiş ve bu yüzden bu arkadaşımız GURURLA BU FORUMDA KARŞIMIZDA DURABILIYOR.

Hayretle izliyorum.

@djkickass "GURURLA BU FORUMDA KARŞIMIZDA DURABILIYOR" Hem dolandırıcı hem gururlu. :) Birde -Rep vermişsin. Burası Tv değil hayretle izlme gibi birşeyler yazmışsınız. Sizi kınıyorum. Dolandırıcı olduğunu kabul edip bunu yazan birini yaptığından gururduyması gerektiğini söylüyorsunuz.

djkickass

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bir tek sen mi anlamadım orası espiri bu adam karşımızda durabiliyor ama dakikhost duramıyor.

Enis Okur

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yalnız şunu da söyleyeyim bu kadar olaydan sonra. Dakikhost da bu olayda madur durumda. Tek suçları(yada bizim açımızdan suç gözüken kısım) olayı gerçek hatlarıyla anlatmamaları, geçiştirmeleri veya olmuş şeyi olmamış gibi göstermeleri. Oysa ki en baştan söylemiştik(hala söylüyoruz ama..), siteler 1 hafta sonra açılacak desinler(yada açılmayacak desinler) onu bekleyelim. Ama hergün yarın açılacak diyince insan sömürüsü oluyor..

ben yıllarca hosting işiyle uğraştım. vthost, turkon, serverturkey, sunucular, sistemz gibi bir çok firma açtım kapattım. kendini beğenmişlik gibi algılamayın ama cidden bu konuda tecrübeliyim. hangi konuda derseniz teknik konuda pekte tecrübem yok ancak satışta oldukça iyiydim. işte bu iş satışla bitmiyor. bu iş teknikte bitiyor.

benim kimsenin ekmeğine çamur atmak gibi bir amacım yok, olamazda. ancak emin olun, hostbulda yöneticilik yaptığım tüm forum zamanında bu batacak dediğim hostinglerin hepsi battılar.

dediğim gibi bu işte teknik çok önemli, yani sunucu yönetimini iyi bilmek gerekiyor. FDC'deki sunucularımız 3-5 gündür kapalı gibi içi boş bahaneler üretiyorlar. bu işi bilmiyorlar. FDC'de 3-5 günlük kesinti olsa bu webhostingtalkta onlarca konu yaratır, binlerce mesajlık tartışmalar çıkar. hani nerede? göremiyorum?

bıraksınlar bu ayakları. şu yapılan işin tekniğinden biraz anlıyorlarsa adam değilim. sunucuları fdcnin kurduğu hazır programlarla iki klikle bölüp satıryorlar, shared host müşterileri, reseller müşterileri, hepsi aynı sunucuda. işte bu noktada sunucu çalışmaz. herşeyin belli bir kapasitesi var.

sunucuya hiç erişim yoksa, o sunucunun parasını ödememişler demektir. 3-5 günlük kesinti olmaz, kabul edilemez. heleki fdc'de veya diğer büyük dc'lerde.

bırakın dakikhost'u vakithost'u. şu forumda hosting alacak olsam Angelustan alırdım. bilmiyorum şuan halen devam ediyor mu hosting işine.

neden?

çünkü adam işin tekniğini biliyor. bunu zaten yazdığı mesajlarda ap açık gösteriyor. ve sonrada imzasına yazıyor ben hosting satıyorum diye. yemin ederim bakmadım ama arayın bakın kaç tane şikayet vardır angelus hakkında. tahminim ya hiç, yada bir iki. hostbul'un ilk kurulduğu günden beridir bu işlerin takipçisi olaraktan kimin ne derece bu işi gayet iyi yapacağını biliyorum. angelus sadece bir örnek.

zaten kimin ne olduğu ona gösterilen saygıdan, yazdığı mesajlardan gayet belirgin.

not: fdcnin önceki bayi kılıklısı kimdi? fdcturkiye.. nerede şimdi? vurdular, kaçtılar.. güvenmeyin arkadaşlar.

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5