İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

dakikhost elemanları nerdesiniz? bu bir vurgun mu?

winsock

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ben yıllarca hosting işiyle uğraştım. vthost, turkon, serverturkey, sunucular, sistemz gibi bir çok firma açtım kapattım. kendini beğenmişlik gibi algılamayın ama cidden bu konuda tecrübeliyim. hangi konuda derseniz teknik konuda pekte tecrübem yok ancak satışta oldukça iyiydim. işte bu iş satışla bitmiyor. bu iş teknikte bitiyor.

benim kimsenin ekmeğine çamur atmak gibi bir amacım yok, olamazda. ancak emin olun, hostbulda yöneticilik yaptığım tüm forum zamanında bu batacak dediğim hostinglerin hepsi battılar.

dediğim gibi bu işte teknik çok önemli, yani sunucu yönetimini iyi bilmek gerekiyor. FDC'deki sunucularımız 3-5 gündür kapalı gibi içi boş bahaneler üretiyorlar. bu işi bilmiyorlar. FDC'de 3-5 günlük kesinti olsa bu webhostingtalkta onlarca konu yaratır, binlerce mesajlık tartışmalar çıkar. hani nerede? göremiyorum?

bıraksınlar bu ayakları. şu yapılan işin tekniğinden biraz anlıyorlarsa adam değilim. sunucuları fdcnin kurduğu hazır programlarla iki klikle bölüp satıryorlar, shared host müşterileri, reseller müşterileri, hepsi aynı sunucuda. işte bu noktada sunucu çalışmaz. herşeyin belli bir kapasitesi var.

sunucuya hiç erişim yoksa, o sunucunun parasını ödememişler demektir. 3-5 günlük kesinti olmaz, kabul edilemez. heleki fdc'de veya diğer büyük dc'lerde.

bırakın dakikhost'u vakithost'u. şu forumda hosting alacak olsam Angelustan alırdım. bilmiyorum şuan halen devam ediyor mu hosting işine.

neden?

çünkü adam işin tekniğini biliyor. bunu zaten yazdığı mesajlarda ap açık gösteriyor. ve sonrada imzasına yazıyor ben hosting satıyorum diye. yemin ederim bakmadım ama arayın bakın kaç tane şikayet vardır angelus hakkında. tahminim ya hiç, yada bir iki. hostbul'un ilk kurulduğu günden beridir bu işlerin takipçisi olaraktan kimin ne derece bu işi gayet iyi yapacağını biliyorum. angelus sadece bir örnek.

zaten kimin ne olduğu ona gösterilen saygıdan, yazdığı mesajlardan gayet belirgin.

not: fdcnin önceki bayi kılıklısı kimdi? fdcturkiye.. nerede şimdi? vurdular, kaçtılar.. güvenmeyin arkadaşlar.

Enis gercekten cok dogru seyler yazmissin dolandirici olabilirsin ama bu isi bildigini ozellikle dolandirma stratejini cok takdir etmistik zamaninda .

Hostsatis.Com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
Bir tek sen mi anlamadım orası espiri bu adam karşımızda durabiliyor ama dakikhost duramıyor.

Size başka cevap vermiyicem. Sadece kendi düşüncelerim bunlar burda karşınızda durabiliyorsa "ben sizi dolandırdım" diyebiliyorsa bu yüzsüzlüktür. Sizin bahsettiğiniz Gurur değildir. Utanmama bir gurur göstergesi ise onu bilemem tabii. Aksini düşünmek mantık dışı olur.
Birde karşımızda durabiliyor diyorsunuz :) Duruyorda ne oluyor ? Ne yapıyor ? Çok saçma geliyor yazdıklarınız. Enis Okur'un FAKE nicki olup olmadığınız konusunda ciddi kaygılarım var ? Mantıklı biri gibi gözükmüyorsunuz. Sizi mantıklı olmaya davet ediyorum. Ve Dolandırıcıya dolandırıcı gibi davranmanızı tavsiye etmekten başka birşey söyliyemiyorum.

Darkart

0
İyinet Üyesi
Reaction score
54
valla enis okur arkadaşımın dediğide saçmalık ötesi olmuş yani...bi kaç arkadaş onun yanında konuşmuş ama bunu ben kinaye olarak düşündüm (umarım öyledir)...Eğer değilse o arakadaşların zeka hususunda sorunları oldugunu düşünüyorum...
Ayrıca...
Burda onlarca kişi k...çını yırtıyor bu tarz yerlerden işlem yaptırmayın diye, ama sanki o kişilere inatla hala bu tarz kişilere para kaptırılıyor...Bunun mantığı nedir bende onu anlamıyorum...nasıl ki evi yurdu vs. gibi hiç bişiyi belli olmayan bi kişiye koca portal teslim edersiniz. Verdiğiniz parayı söylemiyorum bile o çoğu durumda 2. plan oluyor çünkü...
Hala akıllanmayan, ya da tüm bunları okuyupta hala bu tarz kişilere güvenen insanlara iyi oluyor abicim.Açıkçası hiçbirine üzülmüyorum. hepsine iyi oluyor, gitsin paraları ve db leride aklı başına gelsin hepsinin...Ancak böyle anlarlar 10$ a reseller olmayacağını

djkickass

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Buradaki konu enes değil konu dakik host. Enesi tartışmak istiyorsan arvişe gidiceksin. Konuyu dağıtma, insalar hakkında yorum yapma. insanlar hakkındaki kişisel görüşlerini kendine sakla ve dediğin gibi sözünü tut daha mesaj atma.

Hostsatis.Com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
valla enis okur arkadaşımın dediğide saçmalık ötesi olmuş yani...bi kaç arkadaş onun yanında konuşmuş ama bunu ben kinaye olarak düşündüm (umarım öyledir)...Eğer değilse o arakadaşların zeka hususunda sorunları oldugunu düşünüyorum...

+rep

djkickass: Emredersiniz !!!

djkickass

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
hostsatis.com bir TV programına fln katıl orada yap numaralarını, gösterilerini, labauliyetlerini, yeteneklerini benim konuma girenler değil milyonlar görsün.

KARDEŞIM BEN MAĞDURUM BURADA SENIN SOYTARILIKLARINLA UĞRAŞICAK VAKTİM YOK GİT CIDDI.COM DA FLN TAKIL . SÖZÜNÜN ERİ OL DAHA FAZLA YAZMA.

aooksar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
dakikhostla calışanlara oncelıkle gecmıs olsun dıyorum. ınsallah sorunları cözülür.
Bu olayın dolandırıcılık oldugunu sanmıyorum. dolandırıcılık nıyette aranır bence. maddı sıkıntıda olabılırler yada datacenter la ılgılı sorunları olabılır. eger arandıgında karsınıza kacamak yada dogru cevap veren bırılerı hala varsa emınım kı sorunlarını cozmeye calısıyorlar eger dolandırıcı olsalar bu telefona bıle cıkmazlar gibime geliyor. Sorunları gec te olsa cozerler belkı küçülebilirler yapı olarak.

aooksar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Size başka cevap vermiyicem. Sadece kendi düşüncelerim bunlar burda karşınızda durabiliyorsa "ben sizi dolandırdım" diyebiliyorsa bu yüzsüzlüktür. Sizin bahsettiğiniz Gurur değildir. Utanmama bir gurur göstergesi ise onu bilemem tabii. Aksini düşünmek mantık dışı olur.
Birde karşımızda durabiliyor diyorsunuz :) Duruyorda ne oluyor ? Ne yapıyor ? Çok saçma geliyor yazdıklarınız. Enis Okur'un FAKE nicki olup olmadığınız konusunda ciddi kaygılarım var ? Mantıklı biri gibi gözükmüyorsunuz. Sizi mantıklı olmaya davet ediyorum. Ve Dolandırıcıya dolandırıcı gibi davranmanızı tavsiye etmekten başka birşey söyliyemiyorum.

ve arkadasım sen host işiyle ugrasan bır ınsansın. bende kendı fikrimi soyleyeyım. Insan rakıplerıne bu sekılde yaklasmaz. farkı yada artılarını gostermek ıstıyorsan bu konuda yorum yapmamalısın.

GizliKral

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Yarın akşama kadar sitelerinizin çalışacağı duyumunu aldım . Hadi hayırlısı .

Rûmî

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaslara gecmis olsun. insallah bir an önce düzelir sorunlar.

Valla bir hostcu bunu almanyada yapacak, yasatmazlar valla. Avukata verirsin,
1. parani alirsin 2 . bu zaman icerisinde ugradigin zararin parasini da alirsin. Shop lari olanlar ne yapsin simdi...

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
hemen yargı verip infaz etmektense oturup biraz mantıklı düşünelim, kimseyi savunmak istemiyorum sadece objektif olmak istiyorum. gerçekten belki büyük sorunları olabilir, belki de gerçekten dolandırmışlarda olabilir. ama dereyi görmeden paçayı sıvamayalım herşey açığa kavuşunca oturup yorumlayalım.

biz türklerin genel özelliğimidir tam emin degilim ama bir kişi birisini yada bir firmayı kötülediğinde daha ne olup bittiğini bilmeden hemen saldırırız.

eminim ki bir maddi sorun yaşasanız bu host firması tamam 1 hafta sonra yatir ucreti gibi bir jest yapacaktir anlayacaktir. belki de onlar da şu an bu şekilde bir sorun yaşıyor olabilirler onun için sabredin arkadaşlar 1 hafta ise 1 hafta ondan sonra konusalim...

şu anda gerçekten sıkıntıları var ise bırakın 1 hafta siteniz kapalı kalsın yeterki sorunlarını halledebilsinler ve güzel hizmet versinler...

buda insan olabilmenin en güzel kuralı değil midir? iyi günde ve kötü günde...

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
hemen yargı verip infaz etmektense oturup biraz mantıklı düşünelim, kimseyi savunmak istemiyorum sadece objektif olmak istiyorum. gerçekten belki büyük sorunları olabilir, belki de gerçekten dolandırmışlarda olabilir. ama dereyi görmeden paçayı sıvamayalım herşey açığa kavuşunca oturup yorumlayalım.

biz türklerin genel özelliğimidir tam emin degilim ama bir kişi birisini yada bir firmayı kötülediğinde daha ne olup bittiğini bilmeden hemen saldırırız.

eminim ki bir maddi sorun yaşasanız bu host firması tamam 1 hafta sonra yatir ucreti gibi bir jest yapacaktir anlayacaktir. belki de onlar da şu an bu şekilde bir sorun yaşıyor olabilirler onun için sabredin arkadaşlar 1 hafta ise 1 hafta ondan sonra konusalim...

şu anda gerçekten sıkıntıları var ise bırakın 1 hafta siteniz kapalı kalsın yeterki sorunlarını halledebilsinler ve güzel hizmet versinler...

buda insan olabilmenin en güzel kuralı değil midir? iyi günde ve kötü günde...
Senin sitelerin + müşterilerinin siteleri hostçu yüzünden 1 hafta kapalı kaldımı hiç?.
Gerçekten bu duyguyu yaşladın mı?.
Bu işten ekmek yiyen birinin sitelerinin 1 hafta kapalı kalması ve müşterilerinide mağdur etmesi ne demek bilirmisin?

Caesar

0
İyinet Üyesi
Reaction score
7
ben bu yüzden sorun yaşamadım hayır ama neden yaşamadım bunu bir araştırmak lazım 50 kuruş fazla ödedim her daim gidip çaylarını içebileceğim bir firmanın datacenterından sunucu kiraladım çünkü.

sende 50 kuruş fazla ödeyebilirdin

disconnect

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
5
ben bu yüzden sorun yaşamadım hayır ama neden yaşamadım bunu bir araştırmak lazım 50 kuruş fazla ödedim her daim gidip çaylarını içebileceğim bir firmanın datacenterından sunucu kiraladım çünkü.

sende 50 kuruş fazla ödeyebilirdin
Yanlış yapıp, ders almadan doğru bulunmuyor malesef :)
Burada mağdur olan arkadaşlarda bir daha aynı hataları yapmayacaktır sanırım.

Hostsatis.Com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
ve arkadasım sen host işiyle ugrasan bır ınsansın. bende kendı fikrimi soyleyeyım. Insan rakıplerıne bu sekılde yaklasmaz. farkı yada artılarını gostermek ıstıyorsan bu konuda yorum yapmamalısın.

Burda dakikhost hakkında hiçbirşey yazmadım iyi okumanızı tavsiye ediyorum.
Enis okur ile ilgili yorumlarım.

Diğer arkadaş a gelince cevap vermiyim diyorum ama cevap hakkı doğucak mesajlar atıyorsunuz. Size biraz sert gelicek ama kusura bakmayın bu cevabı vermeye zorladınız beni. "Siz bu kafayla daha çok mağdur olursunuz."

Ayrıca dakikhostla ilgili ne iyi ne de kötü bir yorum yapmadım. Bu da bir dip not olsun. Yanlış anlaşılmalara karşı. Ayrıca saygı sınırlarına davet ediyorum sizi. Olayı kişileştirmenizide hiç tavsiye etmiyorum.
Magdur olmanız için üzgünüm. Her host şirketinde bazı aksaklıklar olabilir. Bir yerde paranın önemi kalmıyor emeğini düşünüyor insan inşallah emeğinizi alırsınız.

keyfinebak.com

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
bundan bir yıl önce host konusunda fatura istiyenleri gördüğümde hadi canım faturayı napıcaklar vergi iade zarfına yazıcak halleri yokya demiştim.

şimdi bugünlere gelindiğinde iyinet forumda öğrendiğim bir şey var ki faturasız host v.b işlemler yapmamak gerekiyormuş. o yüzden bu tür konularda işlerimi com.tr + host faturası kesebilen yerlerle çalışmak en mantıklısı...

ve burdan cevap bekliyen arkadaşlarada sanırım cevap vericeklerini sanmıyorum... müşteri toplamaya forumu alet ederim ama kalkıpta bir sorun olursa forumda cevap vermem demişti dakikhostun bi elemanı...

o yüzdne konuşulur durur bu konuda birebir kendileri ile irtibata geçmek gerek.

N

nudembilisim

Misafir
Ne bilim 6 sayfa yorum okudum 2 kişiden birşey anladım angelo ve keyfinebak.com adlı arkadaşların yazdığı yorumlar mantıklı anlamadığım host firması olan adam niye burda kötülüyo yorum yazıyo amacı müşterisini kapmaksa zaten eğer iyiyse kapmasına gerek yok müşteri kendiliğinden tak tak tak diyer site adresini yazar siparişini veriri ödemesini yapar iletişim kurar hesabının açılmasını ister bence 6 sayfa yorumlarda 2 kişi dışında adam akıllı yorum yazan yok kuru kalabalık sadece.

Saygılarımızla

SLiM_BoY

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Dakikhost'la iletisime gecebilecem msn vs var mi ?

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5