İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Dakikhost Sorunları

alorak

0
İyinet Üyesi
Reaction score
1
sorun .htaccess'in tanım yerinde. bu kullanıcıdan kaynaklı bir problem değildir. basbaya aynı dosyalar başka yerde çok rahat çalışıyor, daha önce bu hostta da çalışıyordu.. Çözümü bilmiyorum bilen birisi olursa çok sevinirim. wordpress yada başka bir blog scriptinde de kategori kısımları gözükmüyor. Sorun .htaccess yapısında ama çözüm .htaccess'in silinmesi değil. bir sistemsel hata var..

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
hostcu httpd.conf içerisinde düzenleme yapacak, bakalım ne kadar sürede bu yapılabilecek merak ediyorum !

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
Beni böyle sev seveceksen
Olduğum gibi göreceksen

Sevme diyemem sev de diyemem
Sen de dertli ol diyemem

K

Komedya

Misafir
Açılmayan sitenizin adresiniz nedir ? Sunucuların tümü problemsiz olarak çalışmakta. Konuyu çarpıştırarak anlatmak yerine, sorununuzu telefonda görüştüğünüz kişiye anlatsaydınız probleminiz giderilirdi. Bu ofis 7/24 soru geçiştirmek için açık değil. Zannediyoruz ki, sadece dakikhostu kötüleyelim diye hosting alıyorsunuz. Hangi probleminizi düzgün olarak ilettiniz de yanıtlamadık ya da sorununuzu çözmedik ? dakikhosttaki kullanıcı adınız nedir ? Kayıtlarınızı buraya göndermek istiyorum ki kaç tane problem için ticket açmışsınız. Hatta bir üyeliğiniz var mı onu da çok merak ediyorum.

Evet Batu bey sitenizde hesabımız var evet doğrudur ticket falan da açtık kaç bi kaç defa. Hatta Cihan Kızılgül'le epey konuşmuşluğumuz falan da vardır.

Birincisi; bugüne kadar çok kesinti yaşadı sunucu, hatta bi ara her Allah'ın günü aksatmadan belli saatlerde kesiliyodu 10-15 dakika. Cihan beyle görüştük sunucudaki ağır forumlar kesintiye neden oluyor dendi biz de bir iki forumu hesabımızdan çıkarmak zorunda kaldık.

İkincisi, emin olun bu başlığı açmamızdaki amaç sizin adınızı karalamak hakaret etmek vb. değil. alorak'ın mesajını dikkatli okuduysanız herhangi bir hakarette bulunmamış veya küçük düşürücü bir söz yazmamış oldugunu göreceksiniz.

üçüncüsü, Bu ofis 7/24 soru geçiştirmek için açık değil. demişsiniz,zaten biz soru soralım onlar geçiştirsinler diye telefon açmıyoruz. hiçbir zaman teknik destek anlayışının dışında alakasız taleplerle, sorularla karşınıza çıkmadık.

dördüncüsü Konuyu çarpıştırarak anlatmak yerine, sorununuzu telefonda görüştüğünüz kişiye anlatsaydınız probleminiz giderilirdi. demişsiniz, iyi güzel demişsiniz de bu sorun 3 gün önce Cihan beye bildirildi, kendisi 3 gün önceki konuşma esnasında sorunla ilgilen cdiğini söyledi, tamam teşekkürler dedik. sorun düzeltilir sandık. ama 3 gündür Cihan beyle iletişim kuramıyoruz, kendisi cep telefonu numaramı da almıştı önceden eposta adresim zaten kendisinde var ama hala ses seda yok.

Hiç bir kullanıcımıza ayıplı hizmet sağlamıyoruz, hiç bir kullanıcı da bu şekilde hizmet aldığını gösteremez. Prosedüre uygun hareket edildiği sürece problemler bize iletildiği andan itibaren maximum 10 dakika içerisinde çözülmektedir.

3 gün oldu aslına problem bildireli. hatta bugün 2 defa ofsinizi aradım Furkan beyle görüştüm sorunla ilgilenildiğini söyledi ama sanırım sadece söyledi...

B.Kahveci (alorak'ın ortağı)

L

LifeNIC~

Misafir
Restart atmak, .htaccess i silip denemek , cok ilginc seyler yaziliyor. Siz gercekten emin misiniz hosting servis saglayicisi oldugunuza?

Malesef ki problemin yazılışından ve sunucuyu göremediğimizden dolayı aklımıza gelen, denenmiş ve sonuç alınmış bir çözüm yolu olarak .htaccess 'i silmelerini önerdik.

500 hatası aldığınızda sizde denemelisiniz. Ama tabii ki script'in .htaccess dosyası kullandığı belirtilmediği için (baştada yazdığım üzere) çözüm olarak bunu gösterdim

ve hayır biz hosting sağlayıcı değil, dedicated ve vps sağlayıcıyız.

Teşekkürler

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Ben 500 hatasi aldigimda, hata kaydina bakarim, htaccess silmem. Apache'nin kullandigi milyon birlesenden bir tanesi zira kendisi, geriye kalan 999bin kusurunu teker teker silmemize de luzum yok zaten, kayitta yazar ne yapilacagi.. Benim soylemek istedigim ulasamadigimiz,bilmedigimiz konu hakkinda yorum yapmak yanlistir, htaccess silinmesi veya restart atilmasi yanlistir. O kullanici o gun o htaccess'i silerse veya reboot ederse belki sorununa gecici bir cozum bulabilir ama 2 gun sonra yeniden gelecektir. Unix sistemleri birseyleri silip veya birseyleri yeniden baslatip calistirilan mekanizmalar degillerdir, yeniden baslamak icin, dosya silinmek icin yapilmamislardir, devamli calisirlar. Yeniden baslatilarak veya dosya kaldirarak hata gideren sistemler Windows sistemleridir.

Hosting saglayicisi degiliz dedicated saglayicisiyiz derken ne demek istediginizi anlayamadim. Eger dedicated'dan kastiniz dedicated sabun, dedicated deterjan veya oyle birsey degilse, hosting saglayicisi oluyorsunuz.

L

LifeNIC~

Misafir
Ben 500 hatasi aldigimda, hata kaydina bakarim, htaccess silmem. Apache'nin kullandigi milyon birlesenden bir tanesi zira kendisi, geriye kalan 999bin kusurunu teker teker silmemize de luzum yok zaten, kayitta yazar ne yapilacagi.. Benim soylemek istedigim ulasamadigimiz,bilmedigimiz konu hakkinda yorum yapmak yanlistir, htaccess silinmesi veya restart atilmasi yanlistir. O kullanici o gun o htaccess'i silerse veya reboot ederse belki sorununa gecici bir cozum bulabilir ama 2 gun sonra yeniden gelecektir. Unix sistemleri birseyleri silip veya birseyleri yeniden baslatip calistirilan mekanizmalar degillerdir, yeniden baslamak icin, dosya silinmek icin yapilmamislardir, devamli calisirlar. Yeniden baslatilarak veya dosya kaldirarak hata gideren sistemler Windows sistemleridir.

Hosting saglayicisi degiliz dedicated saglayicisiyiz derken ne demek istediginizi anlayamadim. Eger dedicated'dan kastiniz dedicated sabun, dedicated deterjan veya oyle birsey degilse, hosting saglayicisi oluyorsunuz.

Restart atın gibi birşey söylediğimi hatırlamıyorum ayrıca yorum değil sadece bir "öneriydi" benimki o yüzden daha önce başımıza gelen birşeyi paylaştım doğru veya yanlış olabilir işte bunun için adı "öneri".

Reboot hiçbir zaman hiçbir soruna çözüm değildir tabii sağlam bir admininiz varsa.

Dedicated sağlayıcısıyız demek, gerek TR'deki hazırda bulunan sunucularımızı pazarlamak, gerekse yurtdışındaki firmalara aracılık yaparak sağladığımız hizmet demek. Eğer hosting ile dedicated aynı şey olsaydı eminim ki USA'da bir datacentre'nin adı fdcservers değil fdchosting olurdu. Veya daha öz bir örnekle, dedicated, vps, multimedia diye ayrılmaz, hepsinin adı hosting olur geçerdi.

İyi geceler.

L

LifeNIC~

Misafir
Hepsinin adi hosting zaten, dedicated,vps,multimedia olayin ölçeği, ayri birer sektor degil ve evet gecti.

Malesef ki yaptığımız iş "hosting" adındaki 1 kelimeye sığmayacak kadar dar değil. Neyse konu çok dağıldı :) duplicated post'ları silerseniz sevinirim.

Teşekkürler

tiva

0
İyinet Üyesi
Reaction score
4
gördüğüm kadarı ile sorun halen daha devam ediyor ?

Shadows

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Arkadaşlar Kanımca htaccess dosyasından kaynaklandığını sanmıyorum mysql üzerine fazla yük bindiğinde kendini kısıtlıyor buda bir makinede kaldırabileceğinden fazla site barındırdığının (query ve bw ) ve buda sistemin kendini kitlemesinden kaynaklanabileceği kanısındayım. buda host sağlayıcısının sorunudur

Kişisel görüşümdür.

timsah

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Malesef ki yaptığımız iş "hosting" adındaki 1 kelimeye sığmayacak kadar dar değil. demissin

http://www.lifenic.com host degilde Dedicatedin acilmiyor htaccessi sil istersen suan saat 19:30

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Ben 24 saattir erisemiyorum siteye, merak ettim de "hosting" adindaki 1 kelimeye sigmayacak kadar dar degil (yani sigacak kadar dar mi demek istemis acaba) yazan arkadasin bir vergi levhasi, ticaret kaydi var mi diye girip bakacaktim, kismet olmadi 1 gundur.

L

LifeNIC~

Misafir
Ben 24 saattir erisemiyorum siteye, merak ettim de "hosting" adindaki 1 kelimeye sigmayacak kadar dar degil (yani sigacak kadar dar mi demek istemis acaba) yazan arkadasin bir vergi levhasi, ticaret kaydi var mi diye girip bakacaktim, kismet olmadi 1 gundur.

tabii,
ne gibi bilgiler lazım acaba? Kadıköy'e yakınsanız ofisimizede buyrun. Bir bakın bakalım varmı yokmu?.

işi nerelerden nerelere getiriyorsunuz çok var forumda Elma ağacından armut toplamaya çalışan arkadaş..

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
6 sene arastirmasini, 2 sene de yetistiriciligi yaptim elma agacinin, yapragini 200 metreden tanirim. Buyurun elma bahcesine diye de cok cagiran oldu, gitmem ben, uzaktan bakarim. Ticaret sicil kaydi, vergi levhasi gibi yazmistim yukarida, semt yazmadim?

L

LifeNIC~

Misafir
6 sene arastirmasini, 2 sene de yetistiriciligi yaptim elma agacinin, yapragini 200 metreden tanirim. Buyurun elma bahcesine diye de cok cagiran oldu, gitmem ben, uzaktan bakarim. Ticaret sicil kaydi, vergi levhasi gibi yazmistim yukarida, semt yazmadim?

bende dedim ki onları bulman için neler gerekiyor.?
Şimdi ben versem o bilgileri, buzağı ararız öküz altında. Çünkü eminim bu işide yapmışızdır.

Angelo

0
İyinet Üyesi
Reaction score
111
Ne dedigini anlamiyorum, itonun web sayfasindan bir link filan yollayabileceksen yolla, yoksa kisisel bir diyalog icinde bulunmak istemiyorum. benim sorum gayet basitti, cevap vermeyecegim diyorsan yazarsin olur biter, seni birseyle itham ettigim yok.

L

LifeNIC~

Misafir
Aynı kanallardan yayın yapmadığımızdan olsa gerek.
Buyrun bilgiler, lütfen araştırıp bana ve forum üyelerine şirket hakkında şu bilgileri verir misiniz?

Sermayesi
Kuruluş Yılı (ltd olmadan önce basit usuldük)
Yaptığı işler

BM Bilgisayar Sarf Malz. ve Elektronik san. tic. ltd. şti.
Vergi No: 178-046-3732
Verdi Da: Kadıköy Vergi Dairesi.

Lütfen bu bilgileri bulduktan sonra yazın ki eksik kalanları ekleyelim.
Kolay gelsin

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5