İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Dandik Bir İpucu

LaTenT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Tartışmaya açık ve bilinen bir ipucu vereyim. Deneyimle sabittir:

Türkçe sitelerden kazanç ortalamam: Tık başı 0.02-0.7, Tıklama Oranı: %0.0.. - %8

İngilizce Kozmetik Sitemden Kazanç (Çakma, kenara atılmış bir site):
X. Gün: 1 Tık: 4 $
X+1. Gün: 4 Tık: 5.25 $
X+2. Gün: 2 Tık: 3 $
.
.
.

Tıklama oranı %20
Ban gelir mi? 2 yıldır ban getirmedi. Hile yok ama hafif spam var. Ana sayfada reklam yok. Konuların başında geniş kare 2 reklam var. Wordpress.

karahann

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
teşekkürler....

Bir upucuda ben vereyim; sitenizde mümkün olduğunca az reklam kullanın ve bağlantı birimlerinin kullanmamaya gayret edin.Adsensede en çok verim 336x280 ile elde edilir.Zaten bağlantı birimleri çok vermiyor kaldırdığınızda faydasını göreceksiniz. (mantığı çok reklam Sayfa eBGBM oranını düşürüyor ve tık başı kazanç azalıyor)

gokhans19

0
İyinet Üyesi
Reaction score
29
Samet, kanallar ile kazancın alakası nedir? Kanala yazdığın kelime o reklamın performansını ölçmek içindir. Kanallar o kelimede reklam çıkması için değildir. Eğer reklam yazdığın kanala göre çıksaydı bende hiç reklam çıkmazdı :D Eğer öyle olsaydı herkes paris hotel yazardı kanala. Aa ağzımdan kaçırdım kazandıran kelimeyi :p

karahann

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Samet, kanallar ile kazancın alakası nedir? Kanala yazdığın kelime o reklamın performansını ölçmek içindir. Kanallar o kelimede reklam çıkması için değildir. Eğer reklam yazdığın kanala göre çıksaydı bende hiç reklam çıkmazdı :D Eğer öyle olsaydı herkes paris hotel yazardı kanala. Aa ağzımdan kaçırdım kazandıran kelimeyi :p

ya kanallar demişim bağlantı birimi diycektim :) bayağı bi karıştırmışım neyse düzelttim :)

XR9

0
İyinet Üyesi
Reaction score
3
teşekkürler....

Bir upucuda ben vereyim; sitenizde mümkün olduğunca az reklam kullanın ve bağlantı birimlerinin kullanmamaya gayret edin.Adsensede en çok verim 336x280 ile elde edilir.Zaten bağlantı birimleri çok vermiyor kaldırdığınızda faydasını göreceksiniz. (mantığı çok reklam Sayfa eBGBM oranını düşürüyor ve tık başı kazanç azalıyor)

Bağlantı birimlerini hafife almamak lazım, genelde kazandırmıyor görüşü hakimdir ama ben genelde bu bağlantı birimlerinden daha çok kazanç elde ediyorum ;) Hem sürümden kazandırıyor, TO yüksek. Hem de arasıra yüksek ücretli reklamlar denk geliyor.

Eternoenmi

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
peki bu tarz sitelerde kopya içerik kullanmak banlanma sebebi olabilir mi adsense den ?

turkishinet

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ingilizce siteler her türlü çok daha fazla kazandırıyor.
az reklam konusuda tecrübeyle sabittir, 1 reklamı en çok tıklanacak yere koyarsanız kazancınız yükselir ;)

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5

seo ajansı , sosyal medya yönetimi