İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Database temin edilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

eXtreme

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
ploop,

Bilgiler kelimesi kelimesine tutuyorsa. Mesela mysql veritabanındaki sayılar, sözcükler hatalarına kadar eşdeğerse... bunlar kanıttır. Aynı şarkı sözlerinin bilmem kaç notası aynıysa bazı yasal hakların doğması gibi. Benzer bir sürü kanıt çıkarılabilir. mesela MYSQL e giren IPler ile ilgili şahsın Ipsi kaşılaştırılır. vs. vs. vs.

tetal

1
İyinet Üyesi
Reaction score
20
mfk_1868' Alıntı:
arkadasım hotels.com dbsini istedim siteyi ziyaret ettinmi hiç?
dunyadaki tum otellerin fiyatları yerleri oda tipleri vs var. yani illegal bi olay yok ortada. o bilgi kimsenin malı deildir.

o bilgi parasını ödeyenlerin. hotels.com un crs (computerized reservation system) gds (general distribution system) erişimi için milyon dolarlık yatırımı bulunmakta. bu sistemlere ait alt yapıya ulaşmak ve bunları kullanmak yıllık ücretler gerektirmekte. parasını ödersen sende kullanabilirsin. böyle bir veri üzerine data leeching yapman dava sebebidir.

M

mfk_1868

Misafir
tr.st' Alıntı:
o bilgi parasını ödeyenlerin. hotels.com un crs (computerized reservation system) gds (general distribution system) erişimi için milyon dolarlık yatırımı bulunmakta. bu sistemlere ait alt yapıya ulaşmak ve bunları kullanmak yıllık ücretler gerektirmekte. parasını ödersen sende kullanabilirsin. böyle bir veri üzerine data leeching yapman dava sebebidir.
ben simdi o otellerin bilgilerini tek tek bi database e toplasam yok su otel kac para kac kişilik odaları var nerde vs die bu sucmu? ben sitenin dbsini istemedim sadece otelleri istedim yani su otel su ulkede su sehirde su kadar odası var vs gibi. Bunun suc oldugunu dusunmuyorum acıkcası. (Zaten anlaşamadık arkadasla cok yuksek fiyat cekti)

P

postmodern

Misafir
Bu konuda bir dava biliyorum Türkiye'de. DB çalınan adam birde avukat masrafı ödedi :( Çalan değil Dikkat!

KerneL32

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Database_Provider' Alıntı:
Evet, size www.hotels.com'un database'ini temin edebilirim. Sonuçları Access database biçiminde cd'de verebilirim. Buna otel resimleride dahildir. Database başlıklarını kolay ilişkilendirilebilir biçimde düzenlersem, sanırım kolayca kendi sitenize koyabilirsiniz.

Bu illegal ...

D

Database_Provider

Misafir
Bazı arkadaşların taleplerini özel mesajla yanıtladım... Verdiğim fiyatlar databasedeki record sayısına göre değişmekle birlikte, hiç bir talep için 2.000.- YTL den fazla fiyat vermedim... Bahsedilen uçuk fiyatlar, o arkadaşın göz bozukluğundan kaynaklanıyor olmalı... Ha, 100.000 kayıtlı bir data için bu fiyat çok diyen olursa, buyursun beraber bir çay bahçesinde oturalım, o 100000e kadar saysın, ben parayı ona ödeyeyim..
Şunu söyleyim... Sağlanan database hiç bir şekilde "sağılan" database'in aynısı değildir.. Alan adları, bilgi sayısı, bazı bilgiler vs farklıdır.
İnternet, bilgi paylaşım aracıdır.. Bilgi özel değilse, yani sadece size ait, sizin tarafınızdan yapılan bir şey değilse, ben o bilgiyi kullanabilirim...

D

Database_Provider

Misafir
Bir örnekle devam edelim... Devlet, resmi gazetede bir tebliğ yayınladı. Siz o tebliği aldınız, kendi sitenizde yayınladınız. Bende sizin sitenize girdim, o bilgiyi copy/past ile aldım... Kendi siteme koydum... Şimdi bu nasıl illegal olabilir. Ha, etik açıdan derseniz, onu ayrıca tartışırız.

cpa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Bu konuda bana da ulaşabilirsiniz. Zaten elimde şu anda bir şiir veritabanı var. Diğer istekleriniz varsa uygun fiyata indirebilirim. Bağlantım 10 mbit olduğu için eğer alınacak veri aşırı fazla değilse bir sorun olmuyor. Yalnız şöyle bir durum var. Uploadda sorun yaşıyorum. Resim vb. gibi dosyaları sitenize kendiniz yüklemeniz gerekiyor. Ben sadece size bunları temin edebilirim. İlgilenenler cpacoder at yahoo . com adresine mail atabilirler. Alınan veriyi istediğiniz veritabanına uyumlu olarak aktarabilirim. Ayrıca alınan veri yanında, veriyi almak için yazdığım özel programı da yanında vereceğim.

Hazar17

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
beyazperde.com tüm verilerini alabilirsen alırım senden..

MSN : kralakif ( @ ) hotmail.com

zokkie

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
0
burası legal bir forum, konu kapalı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5