İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Database temin edilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
D

Database_Provider

Misafir
Kiıap, Cd vs.. Sanal mağaza açmak için gerekli 50.000-100.000 kayıtlık databaseler temin edilir. Örnek database'i göstermeniz yeterli olur. kısa sürede database sizindir.

B

birweb

Misafir
Forumda bu tür mesajların yayınlanması " legal" değildir..

Moderatör ve Adminin dikkatine..

D

Database_Provider

Misafir
Evet sayın hdogan, konu tam anlamıyla "Data leeching"...

P

postmodern

Misafir
Nerden biliyorsunuz? Dakika 1 soru bile sormadan adamı asmayın. Bu iş datasına göre değişir, kitap, cd db leri istesede illegal olamaz. Ama adam atıyorum hotscripts script arşivini sunsa bu illegal

M

mfk_1868

Misafir
postmodern' Alıntı:
Nerden biliyorsunuz? Dakika 1 soru bile sormadan adamı asmayın. Bu iş datasına göre değişir, kitap, cd db leri istesede illegal olamaz. Ama adam atıyorum hotscripts script arşivini sunsa bu illegal
hotscripts in içinde script falan yokki buda illegal olmaz. Dostum bana hotels.com dbsini alabilirmisin ne kadar istersin pm atsana

D

Database_Provider

Misafir
Evet, size www.hotels.com'un database'ini temin edebilirim. Sonuçları Access database biçiminde cd'de verebilirim. Buna otel resimleride dahildir. Database başlıklarını kolay ilişkilendirilebilir biçimde düzenlersem, sanırım kolayca kendi sitenize koyabilirsiniz.

pexolas

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
şarkı sözü , şiir ve firma rehberi arşivlerine sömürebilirsen özel mesaj at bana.

cepwap

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
MySql olarak veremez misin? (.sql uzantılı) phpmyadminden yüklemek için.

P

paradox

Misafir
Fiyatı özelden sorunca cevap aldım hem sana hemde herkese bilgi olsun diye yazıyorum 10-20 milyar arasıymış fiyat zorluk derecesine göre. Bayaa fazla geldiği için vazgeçtim. Umarım alıcı bulursun.

B

birweb

Misafir
bu olay legal değildir..tekrar ediyorum.
"xxx.com 'un db sini indirirmisin diyor "..bu nasıl mantıktır.

izinsiz , illegal yoldur bu..

hdogan

0
İyinet Üyesi
Reaction score
2
Data leeching (terbiyelisi data mining) hem illegal hem legal olabilir. Eger icerik telif hakkı varsa bu illegal ama anonim/bilindik bir içerikse legal. Etik açısını tartışılması ayrı bir konu. Yurtdışıda bu konuda daha çok istek var (şuranın kopyası, buranın verisi).

Bu konuyu yurtdışı için ben de uyguluyorum (http://www.themineproject.com).

Bu arada 10-20 milyar arası biraz astronomik, ütopik, vs vs vsik.

B

birweb

Misafir
bu kesinlikle legal olamaz.
"iyinetin datasını " istiyorum diye yazan birine " iyinet admin " arkadasımız ne tepki koyacak onu merak ediyorum ?
yada sizin kendi web sitelerinize uygulandığını düşünün?
baksana hemen biri yazmış " xxx otelin sitesini indirebilirmisiniz " diye..
böyle şey olurmu hiç..

P

postmodern

Misafir
Ben lyric sitesi açmak istediğimde ziyaretçilerime lyrics post etmeleri için albümdeki diğer parçaları sunmak istiyorum Hande Yener'in cd kapak fotosu ve parçalarını bir siteden D&R sitesinden almam hırsızlıkmıdır. Bu iş tamamen büyüyemeyen büyümek istemeyen adamların diğerleri beni geçecek endişesi ile yapılan bir olay. Böyle şeyleri dev internet şirketleri projelerde kullanmak için resellerlarına bile veriyor, millet illegal diye bağırıyor. Vay be... Adamlar bana 1.2 gb albüm bilgileri verdiler mp3 satış sitesi için kullanabilirsiniz diye ve dünyanın en büyük şirketlerinden biri. Ortalıkta geziyor böyle şeyler, illegal falan değil. Otel listesi bilmemne. İyinet teki sadece linkleri almanız legal fakat açıklamaları almanız yine legal fakat etik değildir.

eXtreme

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Başka bir sitenin DBini indirmek her açıdan illegaldir.

Ananonim veri ve birimler de olsa DB düzenleme, bilgi girişleri vs. vs. için zaman harcanmış, emek verilmiş ve site sahipleri bunları kendilerine has bir şekle sokmuştur. Bu açıdan yeni bilişim yasalarına göre de (eskisine göre de suç teşkil ederdi fakat şimdi bu gibi şeyler temellendirildi) DBi çalınan kişi ister anonim bilgiler olsun ister özel hakkı olan bilgiler olsun kanıtlar eşliğinde dava açıp gerekli tazminatı alır. Üstüne de çalan kişi hapis yatabilir.

İnternette bilinen ve uygulanan yöntemler Türk hukuk kavramlarıyla çakışıyor. Örneğin bu DB konusunda olduğu gibi. Kendi mantığımızca bu suç değildir diyebiliyoruz fakat yasal düzenlemeler böyle kurulmamıştır.

ploop

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
kişi database'i kendisinin oluşturduğunu ispatlayamaz bazı konularda. hukukta bir şey ileri sürüyorsanız ispatını yapmak zorundasınız. hiç kimse sizin de db indirip indirmediğinizi bilemez.

M

mfk_1868

Misafir
birweb' Alıntı:
bu kesinlikle legal olamaz.
"iyinetin datasını " istiyorum diye yazan birine " iyinet admin " arkadasımız ne tepki koyacak onu merak ediyorum ?
yada sizin kendi web sitelerinize uygulandığını düşünün?
baksana hemen biri yazmış " xxx otelin sitesini indirebilirmisiniz " diye..
böyle şey olurmu hiç..
arkadasım hotels.com dbsini istedim siteyi ziyaret ettinmi hiç?
dunyadaki tum otellerin fiyatları yerleri oda tipleri vs var. yani illegal bi olay yok ortada. o bilgi kimsenin malı deildir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5