İyinet'e Hoşgeldiniz!

Türkiye'nin En Eski Webmaster Forum'una Hemen Kayıt Olun!

Kayıt Ol!

Database uzmanlari icin soru...

falsealarm

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
Iki scriptin data dictionaryleri elinde varsa bunu gerceklestirmek UltraEdit gibi regular expressionlar kullanabilecegin bir txt editorle bile olabilir. Her iki script'te bilinen scriptler ise bunlarin conversion scriptleri hali hazirda var olabilir.

selim61

0
İyinet Üyesi
Onaylı Üye
Reaction score
11
elimde Db var bir scriptin ama baska scripte uyarlamak istiyorum nasil yapabiirim ?
Kodlama tarafından bakarsan verilerini yeni db ye göre çekip sorgu oluşturacaksın ve yeni db ne import edeceksin.Yada sadece sql ile yeni table sorgularıda yaratabilirsin.Ama şu aşamada verdiğin (vermediğin) bilgiler göz önüne alınırsa yapılacak pek birşey yok

NeFuSa

0
İyinet Üyesi
Reaction score
15
elimde Db var bir scriptin ama baska scripte uyarlamak istiyorum nasil yapabiirim ?

Elinizdeki database ne tür bir database? Ve hazır bir scripte mi uyarlamak istiyorsunuz, yoksa yeni kodlanacak bir scripte mi?
Yeni kodlanacaksa zorluk yaşamazsınız, verileri var olan tablolarınıza göre okutacaksınız.
Ancak hazır bir scriptin kodlaması, kendi sql yapısına göre kodlanmıştır. İşte burada sıkıntılar ortaya çıkar.
Biraz açarsanız sorunuzu yardımcı olmaya çalışırız..

LaTenT

0
İyinet Üyesi
Reaction score
16
Programcılığın varsa;

sql sorgunu al ayrıştır birleştir yap

örneğin PHP ile örnek vereyim, -delphin varsa kodbanka bak orda güzel metin işlevleri bulabilirsin-,

INSERT INTO 'abc' values (234, 'bıngıldağınıza dikkat edin haber başlığı','bıngıl bıngıl haber içeriği');

id, başlık, içerik gibi 3 kısmın var.

Yeni scripte uydurmak için

php'nin explode komutuyla virgülleri ayırırsın;

1. ve 2. parçayı alırsın,

yeni scriptinin fieldleri id, kategori, başlık, içerik şeklinde olsun;

echo ("insert into def values ('','kategorin örn sağlık',".explodeettiğin[1].", ".explodeettiğin[2].");<br />");

şeklinde yazdırıp kopyalarsın sql sorgusu olarak çalıştırırsın. Bunu doğru

kullanırsan herşeyi herşeye uygunlaştırırsın. PHP'nin metin işlevleri güzeldir.

Webarsiv

0
İyinet Üyesi
Reaction score
0
İşine yararmı bilmiyorum ben su sekilde yapıyorum.. elindeki db yi phpmyadmine yukle öncelikle.. Dışarı aktara tıklayıp ordan excel tablosu cıktısını seçip indir.. Excelden biraz anlıyorsan tablodaki sutunların yerini degistirip diger scriptinin db sine uygun hale getirirsin.. Kategori ayarlarınıda Filtreleme ve sıralama yaparak düzenleyebilirsin.. Ardından

http://www.sqlconverter.com

bu programı indirip düzenledigin excel tablosundan sql cıktısı alabilirsin..

Türkiye’nin ilk webmaster forum sitesi iyinet.com'da forum üyeleri tarafından yapılan tüm paylaşımlardan; Türk Ceza Kanunu’nun 20. Maddesinin, 5651 Sayılı Kanununun 4. maddesinin 2. fıkrasına göre, paylaşım yapan üyeler sorumludur.

Backlink ve Tanıtım Yazısı için iletişime geçmek için Skype Adresimiz: .cid.1580508955483fe5